Regulamin witryny

Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności Zafira Klub Polska. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.

 1. §1 Postanowienia ogólne

  1. Forum to społeczność, a więc jak w każdej społeczności wymagany jest szacunek do pozostałych jej członków. Poprzez szacunek rozumiane jest m.in. nie używanie zwrotów i słów powszechnie uznanych za wulgarne i obraźliwe, napastliwe traktowanie innych użytkowników.
  Internet to specyficzne środowisko, w którym powszechnie stosuje się zasady netykiety, o których przestrzeganie prosimy na tym forum (LINK do wyjaśnienia http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta ).

  2. Każdy może założyć i korzystać z jednego konta. Zakładanie wielu kont (tzw. Multiusing) będzie karany blokadą kont (tzw. ban). W wypadku recydywy zastosowana zostanie blokada wszystkich kont plus blokada na adres IP.

  3. Forum jest darmowe, co oznacza, że za członkostwo oraz korzystanie z jego zasobów nie są pobierane opłaty.

  4. Wykorzystywanie, rozpowszechnianie (płatne lub nie) lub prezentowanie jako swoje tutoriali i poradników (nie naszego autorstwa) zawartych na forum jest zabronione. Jeśli chcesz użyć treści forum w innym miejscu podaj adres forum i nick autora.

  5. Posty na forum są umieszczane dobrowolnie przez użytkowników. Zgodnie z prawem autorskim posty nie są utworami, więc nie podlegają ochronie. Wyjątkiem są treści spełniające wymogi art. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na życzenie utwory użytkownika mogą zostać usunięte.

  6. Zabronione jest rozpowszechnianie i zamieszczanie linków do treści łamiące prawa autorskie oraz prawo własności intelektualnej.

  7. Zabroniona jest sprzedaż podrabianych interfejsów diagnostycznych do aut i podawanie linków do pirackich wersji oprogramowania.

  8. Wśród użytkowników znajdują się specjalne grupy (Administratorzy, Moderator Globalny i Moderatorzy) posiadający większe uprawnienia w porównaniu z innymi użytkownikami. Mogą edytować, kasować, przesuwać posty (lub ich fragmenty) innych użytkowników. Mają oni za zadanie pilnować przestrzegania regulaminu oraz mogą karać łamiących go użytkowników.

  9. Obowiązuje zakaz spamowania - na forum nie można zamieszczać reklam (w tym stron WWW) jakichkolwiek firm.

  10. Użytkownicy forum mogą otrzymywać od administracji wiadomości za pośrednictwem masowej korespondencji wysyłanej na adres e-mail.

  11. Logo klubu jest własnością ZafiraKlub.pl i może być wykorzystywane TYLKO za zgodą Administratora forum.

  12. Użytkownik ZKP, który umieszcza zdjęcia na forum automatycznie wyraża zgodę na ich przetwarzanie (np. w serwisach społecznościowych typu Facebook) w celu promocji i reklamy forum ZKP. Jeżeli nie wyraża zgody na przetwarzanie zdjęć powinien taką informację zamieścić pod publikowanym zdjęciem.
  #
 2. §2 Ustalenia techniczne

  1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź, czy taki już nie istnieje.

  2. Jeśli zakładasz nowy wątek pamiętaj aby jego temat przedstawiał czytelnie czego on dotyczy. Niedopuszczalne jest zakładanie tematów typu: POMOCY!!!!!, Co to może być?.

  3. Jeśli zakładasz nowy wątek, dopilnuj aby uczynić to w odpowiednim dziale.

  4. Pamiętaj aby nie pisać z włączonym CapsLock-iem. Pisanie wielkimi literami jest męczące dla czytającego i powszechnie uważane za krzyk.

  5. Pamiętaj że forum to nie chat. Zadaj pytanie i poczekaj aż ktoś na nie odpowie. Czasem wymaga to trochę czasu zanim pojawi się osoba znająca się na interesującym Cię zagadnieniu.

  6. Na forum obowiązują zasady ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego. Zanim klikniesz wyślij, sprawdź czy w pisany przez Ciebie tekst nie wkradł się jakiś błąd. Jeśli masz problem z ortografią polecamy zainstalowanie przeglądarki, która posiada zintegrowany moduł sprawdzania pisowni.
  Dopuszcza się pisownię bez polskich znaków przez Użytkowników Forum, którzy mieszkają/przebywają poza granicami Polski i używają klawiatury nie posiadającej polskich znaków.

  7. Podpisy i sygnatury, awatary:

  7.1 Wysokość podpisu nie może przekraczać 500 pikseli,

  7.2 Nie może on zawierać treści pornograficznych, obrażających rasę, narodowość, przekonania religijne lub upodobania polityczne; słów niecenzuralnych; nie może budzić agresji, ani zawierać informacji zachęcających do finansowego dotowania użytkownika,

  7.3 Awatar musi mieścić się w wymiarach: szerokość 200 pikseli x wysokość 150 pikseli; rozmiar nie większy niż 166kB,

  7.4 Zarówno podpis jak i awatary nie powinny rozpraszać innych użytkowników zarówno kolorem jak i dynamiką
  oraz nie może to być widoczny duży obraz ruchomy lub stacjonarny - wiąże się to z obciążeniem serwera oraz dodatkowymi kosztami.

  8. Pamiętaj, że internet daje złudne poczucie anonimowości, ale każda twoja wizyta i wypowiedź jest rejestrowana przez skrypt forum razem z twoim adresem IP.

  9. Forum służy do zadawania pytań oraz wymiany informacji i doświadczeń między użytkownikami. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, nie wprowadzaj innych w błąd. Wprowadzanie innych w błąd nie będzie tolerowane.

  10. Zamieszczanie linków do innych serwisów / opracowań / oprogramowania jest dopuszczalne pod warunkiem, że treści pod nimi zawarte nie łamią w żaden sposób polskiego prawa oraz tego regulaminu.

  11. Konta użytkowników nie logujących się na forum przez okres dłuższy niż 18 miesięcy mogą zostać usunięte przez Administratora bez wcześniejszego powiadamiania użytkownika i podania uzasadnienia.

  12. Przedstawianie zbyt dużej ilości problemów z samochodem nie związanych ze sobą w ramach jednego tematu może wprowadzać zbyt duże zamieszanie. Dlatego należy każdy przedstawić w odpowiednim dla niego dziale i najprawdopodobniej już istniejącym temacie. Jeśli temat z takim problemem faktycznie nie istnieje, to załóż nowy.

  13. Odpowiedzi należy umieszczać czytelnie i zrozumiale oraz możliwie precyzyjnie. Nie wszystkie skróty myślowe mogą być tak samo zrozumiane przez wszystkich użytkowników.

  14. Nie pisz tego samego tematu w różnych działach.

  15. Nie wyśmiewaj się z błędów innych użytkowników.

  16. Poprawiaj błędy innych użytkowników i nakierowuj na poprawne odpowiedzi.

  17. Nie pisz postów o bezsensownej i nic nie wnoszącej treści, a mających tylko na celu powiększenie licznika postów

  18. „Nabijanie” postów w celu zdobycia rangi jest niedopuszczalnie i nie będzie tolerowane.

  19. Nie wytykaj innym nabijania postów, pisania nie w tym dziale itp. Jeśli zauważysz taki post zgłoś go do moderacji za pomocą ikonki wykrzyknika umieszczonej przy każdym poście. To zgłoszenie dotrze do odpowiedniego Moderatora, a on zadecyduje co z danym postem zrobić.

  20. Pamiętaj, że Moderator jest tylko człowiekiem i czasami może się mylić.

  21. Kolor zielony zarezerwowany jest dla Moderatorów - nie należy go używać przy pisaniu postów.

  22. W Dziale OPEL ZAFIRA posty piszą tylko Moderatorzy uprawnieni do tego przez Administratora.
  #
 3. §3 Statusy i rangi na forum

  1. Na forum każdy użytkownik może osiągnąć następujący status:

  Świeżak od 5 postów

  Debiutant od 25 postów

  Przeglądacz od 50 postów

  Bywalec od 100 postów

  Mieszkaniec od 200 postów

  Zafiromaniak od 500 postów

  2. Na forum występują następujące rangi: Administrator, Moderator Globalny, Moderator, Klubowicz, Przyjaciel_ZKP i Forumowicz .

  3. Moderatorów wybierają Administratorzy. Liczba Moderatorów nie jest ustalona. Administratorzy powołują ich według potrzeb utrzymania porządku na forum.

  4. Klubowicz - rangę tę może otrzymać każdy po spełnieniu warunków zawartych pod tym linkiem -> http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?f=1&t=20530

  5. Rozpoczęcie procedury pozbawienia statusu Klubowicza może zainicjować każdy Klubowicz, Moderator oraz Administrator, powołując się na konkretny punkt regulaminu lub odpowiedni punkt podany w statusie klubowicza, wraz ze szczegółowym opisem przyczyn takiego zdarzenia.

  6. Procedurę pozbawienia statusu Klubowicza prowadzą Moderatorzy. Zasady odebrania statusu dostępne są w dziale Klubowym.

  7. Przyjaciel_ZKP - Do Grupy wchodzą byli Klubowicze chyba, że nie wyrazili takiej zgody i powiadomili o tym fakcie Lidera Grupy.

  8. Forumowicz - każdy nowy użytkownik logujący się na forum otrzymuje tą rangę.
  #
 4. §4 Kary za nieprzestrzeganie regulaminu

  1. Nie stosowanie się do powyższego regulaminu będzie skutkowało ostrzeżeniami i czasową lub stałą blokadą konta. Ostrzeżenia przyznawane są przez: Administratorów, Moderatora Globalnego, Moderatorów.

  2. Administratorzy, Moderator Globalny, Moderatorzy mogą ukarać każdego użytkownika za każde przewinienie.

  3. Nie powstanie tabela kar, ponieważ mamy nadzieję, że są to środki ostateczne i nie będą musiały być często stosowane.

  4. Uzyskanie ostrzeżenia może skutkować czasowym lub stałym zakazem wejścia na Forum. Na forum funkcjonują następujące czasy trwania blokady:

  Obrazek

  O czasie blokady decyduje osoba nakładająca karę.

  5. Zakładanie kolejnego konta po otrzymaniu "blokady" będzie skutkowało blokadą adresu IP.
  #
 5. §5 Postanowienia końcowe

  1. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie w tym regulaminie, sprawdź, czy dział o który chcesz zapytać nie ma swojego wewnętrznego regulaminu. Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedzi zwróć się do Administratora lub któregoś z Moderatorów w tym temacie: Pytania do Administratorów i Moderatorów.

  2. Jeżeli nie zgadzasz się z którymś z w/w postanowień tego regulaminu oznacza to, że nie możesz korzystać z forum. Rozpoczęcie korzystania z forum oznacza pełną akceptację regulaminu.

  3. Według decyzji administratora konto użytkownika może zostać usunięte z forum. W takim przypadku posty użytkownika pozostają w treści forum ponieważ są integralną jego częścią.

  4. Administracja forum NIE POSIADA żadnych danych osobowych użytkowników forum oprócz adresu e-mail. Użytkownik ma prawo do wglądu/zmiany/usunięcia swojego adresu mailowego.
  #