odma olejowa 1.9cdti

Dział, w którym możemy poprosić o pomoc, wsparcie, przekazanie 1% podatku lub dotację na cele charytatywne.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
costro
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2024, 22:20
Imię: kacper
Lokalizacja: łódź
Auto: zafira cosmo b 2006 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

odma olejowa 1.9cdti

#1 Post autor: costro »

Dzień dobry mam problem z odmą rura od góry (zaznaczona na czerwono) wychodzi z odmy można ją po prostu wyciągnąć i leci z niej olej auto dymi na biało przy jeździe i na światłach końcówka rury która wchodzi do odmy (zaznaczona na zielono) auto też nie posiada mocy od dołu zaczyna przyspieszać dopiero jak turbina się załączy
Załączniki
odma rura.jpg
odmaa.jpg
Ostatnio zmieniony 17 lip 2024, 23:13 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Z tego co kiedyś czytałem to z tą odmą Z19DTH walczyli użytkownicy VC, częste spękania https://youtu.be/JNpMpMpqxPA

Drugie co do mocy - wyczyścić Map Sensor i kwestia w jakim stanie są klapy wirowe użytkownicy czy to AH, ZB, VC, Alfy likwidują klapy.
Biały dym niepokojący, jak z poziomem płynu chłodzenia ?

costro
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2024, 22:20
Imię: kacper
Lokalizacja: łódź
Auto: zafira cosmo b 2006 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: costro »

map sensor wyczyściłem był bardzo brudny co do klap wirowych wydaje mi się że są w nie najlepszym stanie bo jak poruszyłem nimi długim śrubokrętem to bardzo łatwo ruszają się też wycieka z nich olej bo są na tyle luźno że mogą podskoczyć do góry nie wiem czy ten olej w klapach wirowych może być przez odme nie mogłem też znaleźć informacji jak mocno powinny być przykręcone co do białego dymu to w op-comie pokazało mi że 2 wtryski podają wartość nawet do -2.5 może to być przyczyną dymienia? auto jak stoi nie dymi nawet na nagrzanym silniku dopiero jak się nim pojedzie też zauważyłem że dosyć szybko się nagrzał ale nie posiadałem innego auta więc nie wiem jak to działa do końca płyn chłodzący jest i nie schodzi co do odmy trzeba całą wymienić czy wystarczy że wymienię wadliwą rurę ?
Załączniki
LY-tPXgr.jpg
Udhfh9MB.jpg

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: Pszczyna »

Odmę wymień według własnego uznana.
Pytałem o płyn bo biały dym by sugerował że to on bo olej to na niebiesko.
O klapach to by można doktoraty pisać ważny ten olej, musisz zacząć poszukiwania czy to przedmuchy czy tylko odma czy jeszcze nie turbo itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOŻEMY WSPÓLNIE POMÓC”