[TUT/A]Montaż tarcz podświetlanych INDIGLO

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

[TUT/A]Montaż tarcz podświetlanych INDIGLO

#1 Post autor: Harry200 »

Przedstawiam krótki opis montażu tarcz podświetlanych INDIGLO w Zafira A
1.Demontujemy obudowę kierownicy ,manetki kierunkowskazów i wycieraczek. Odkręcamy maskownicę licznika
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2.Demontujemy pokrętło włącznika świateł wkładając wkrętak w zaznaczony otwór i pociągając do siebie. Wyjmujemy przełącznik świateł
Obrazek
3.Demontujemy gniazdo wyłącznika świateł
Obrazek
4.Odkręcamy dwie śrubki na dole licznika i odbezpieczamy blokadę gniazda licznika, wyciągamy licznik
Obrazek
5.Odkręcamy śruby mocujące osłonę
Obrazek
6. Demontujemy blokadę licznika, podważamy zapinki i rozpoławiamy licznik
Obrazek
7.Zapamiętujemy w jakim położeniu były wskazówki (wychylenie wskazówek można sprawdzić w OP-COM i zapamiętać gdzie są jak damy na 100%) i demontujemy je podważając delikatnie (ja to zrobiłem widelcem jak na zdjęciu)
Obrazek

8.Przyklejamy na tarcze taśmę dwustronna
Obrazek
Obrazek
9.Przyklejamy nowe tarcze na stare i zakładamy wskazówki w zapamiętanej pozycji.W obudowie trzeba wyciąć otwory na przewody zasilania tarcz.
Obrazek
Obrazek
10.Podpiłowujemy zatrzaski ok. 1mm żeby zrekompensować grubość nowych tarcz
Obrazek
Obrazek
11.Pod miejsca w których skręca się dwie połówki licznika należy podłożyć podkładki ok.1mm
Obrazek
12.Ustawiamy suwak zabezpieczający w pozycji jak na zdjęciu i montujemy dżwignię
Obrazek
Obrazek
13.Podłączamy zasilanie” +” inwentora pod szary przewód (zasilanie podświetlenia licznika) i ‘’-‘’ (na ramie pod licznikiem jest punkt podłączenia masy) ,montujemy licznik i podłączamy zasilanie tarcz pod inwentor.
Obrazek
Obrazek
14.Montujemy wszystkie obudowy .Efekt jak na zdjęciach poniżej.
Obrazek
Obrazek

Zajęło mi to 4 godziny pracy..Przy maksymalnym ściemnieniu podświetlenia występuje zjawisko migotania tarcz i podświetlenia MID oraz klimatyzacji. Można to wyeliminować podłączając inwentor do pod światła pozycyjne i jeżeli będą świecić za jasno to zastosować odpowiedni rezystor.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 19:44 przez Harry200, łącznie zmieniany 4 razy.

Zablokowany

Wróć do „TUTORIALE”