[TUT/A]wymiana lampki w podsufitce na wyższy model

Wiadomość
Autor
Adii

[TUT/A]wymiana lampki w podsufitce na wyższy model

#1 Post autor: Adii »

tak jak w temacie postanowiłem zamontować lampkę o nieco większej przydatności niż model standardowy jaki posiadałem w swojej Zośce

Obrazek

po zdemontowaniu lampki zostaje nam taka oto kostka czyli stały "+" i masa po otwarciu drzwi lub pociągnięciu włącznika świateł mijania

Obrazek

ja zaopatrzyłem się w taką oto lampkę, tutaj foto z przymiarki czy pasuje do otworu

Obrazek

od spodu lampka wygląda następująco

Obrazek

jako że zafira nie posiada "stałej" masy w lampce konieczna jest operacja jej dorobienia, z racji że posiadam pocięte wiązki z różnych aut udało się dopasować do istniejącej kostki potrzebny pin, który będzie naszą masą

Obrazek

przeszczepiony przewód łączymy ze stała masą od wiązki lampek. które są z tłu kabiny bo one posiadają dwa tryby pracy: drzwi i włącznik świateł oraz na stałe jak to się mówi do czytania. połączenie lutujemy następnie izolujemy

Obrazek

kiedy mamy załatwioną sprawę stałej masy we wiązce zabieramy się za kosmetyczną przeróbkę samej lampki, ja zamiast dorabiać drugi przewód, który byłby "+" dla lampek do czytania postanowiłem zrobić zworkę w samej lampce na płytce, dwa pierwsze piny od prawej strony

Obrazek

kiedy mamy już wszystko gotowe podpinamy kostkę do lampki montujemy ją w otworze podsufitki i testujemy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

podsumowując nasze działania: koszt w moim przypadku to 20zł za lampkę resztę potrzebnych materiałów posiadałem, modyfikacja wykonana w zafirze z roku 2003/2004
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 23:32 przez Adii, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: Aliass »

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TUTORIALE”