[TUT/B] Kieszenie w miejsce flex organizera

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

[TUT/B] Kieszenie w miejsce flex organizera

#1 Post autor: Flora »

Modyfikacja wymagająca trochę siły i ogromu cierpliwości. Coś dla silnych facetów, którzy nie boją się szydełkowania :>
Potrzebne będą:
-pręt aluminiowy ø5 mm o długości 1 metra
-dwie śruby M8 o długości 20 mm
-siatka kaletnicza 15x55 cm
-50 cm czarnej gumy odzieżowej o szerokości 5 mm
-100 cm czarnej gumy odzieżowej o szerokości 25 mm
-25 cm rurki termokurczliwej ø8 mm

-spore imadło
-młotek
-nożyczki
-igła + czarna nitka

Zaczynamy od wykonania oczka na końcu pręta. Zaginamy wstępnie odcinek o długości około 1 cm, a następnie używając imadła i młotka staramy się owinąć ten fragment wokół śruby. Gdy pręt zakończony jest już oczkiem mieszczącym śrubę przystępujemy do jego kształtowania w taki sposób aby dopasować się do kształtu wnęki. Najlepiej zacząć od tylnej części. Należy przy tym pamiętać, że pręt aluminiowy łatwo wygiąć, ale ma on swoją wytrzymałość. Jeżeli zostanie wygięty pod kątem prostym to przy próbie wyprostowania pęknie.

Obrazek

Widać tu pręt, który pękł przy próbie wyprostowania, ale przydał się później jako wzornik. Dlatego wyginanie pręta należy przeprowadzać odcinkami w taki sposób aby jedynie lekko doginać pręt, poprawiając dopasowanie. Długość jest odpowiednia do wykonania kształtu bez przycinania.

Obrazek

Przed zakończeniem wyginania i wykonaniem oczka na drugim końcu, na pręt należy nałożyć dwa odcinki rurki termokurczliwej, a następnie obkurczyć je na oczkach i fragmentach pręta.

Obrazek

Ja niestety zapomniałem o rurkach, które musiałem później przepychać, co zajęło mi prawie 20 minut :shock:

Obrazek Obrazek

Tak powinno to wyglądać po dłuższej chwili biegania między bagażnikiem i imadłem.

Obrazek

Jeżeli jesteśmy zadowoleni z uzyskanego kształtu, przycinamy fragment siatki kaletniczej i mocujemy go prowizorycznie do pręta nitką, odcinając nadmiar siatki.

Obrazek

Po każdej zmianie warto przymierzyć element do samochodu żeby upewnić się czy to co zrobiliśmy rzeczywiście będzie tam pasowało.

Obrazek

Teraz najbardziej pracochłonna część. Wąską gumę należy naciągnąć i przymocować tuż nad siatką do pręta, a następnie złożyć ją wzdłuż obejmując siatkę i przeszyć. Wewnątrz tak złożonej gumy powinien znaleźć się kawałek siatki, który zostanie w ten sposób przytrzymany. W podobny sposób szeroką gumą obejmujemy pręt przeszywając dolną część siatki.

Obrazek Obrazek

Do zamontowania w samochodzie wykorzystujemy otwory pod mocowanie oryginalnych listew organizera. Mają one średnicę pozwalającą przy użyciu odrobiny siły wykonanie gwintu posiadanymi śrubami. Przykładamy do blachy siatkę z włożonymi śrubami i staramy się je wkręcić. Najlepiej zaopatrzyć się w śruby z szerokim łbem, które lepiej docisną pręt.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 07:39 przez Flora, łącznie zmieniany 2 razy.

n3v

#2 Post autor: n3v »

Szacun za pomysłowość :piwo:

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Wojti »

Jak zwykle pomysł wykonanie rewelacja :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Czesław »

Fajna sprawa ale ja zamontowałem w tej wnęce gaśnice, no ale mam jeszcze wnęke z prawej strony i kto wie czy się nie poświęcę którąś sobote. :?:
czesiek_ze

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: lawless »

Toć to prawie jak oryginał czego to nasz MacGywer nie wymyśli :ok: :ok:
Takie to proste ale pożyteczne udoskonalenie :piwo:
Myśl samodzielnie!

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#6 Post autor: mirek2602 »

pełen szacun kolego i pomysł wykonanie pierwsza klasa te się zastanawiałem nad podobnym rozwiązaniem... pozdro

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#7 Post autor: harvard »

Można odświeżyć fotki nie widać ich.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TUTORIALE”