[TUT/B] Lift/siłownik maski ZB

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#106 Post autor: Sumik »

Mówicie i macie.
Mam i kolejne 2 zestawy :lol: ( dzisiaj odebrałem siłowniki a jutro będę musiał tylko dokupić sworznie).
Mawerix, Czesławo Moreno, poproszę na PW dane do wysyłki :ok:
Wyślę w przyszłym tygodniu :)
Tylko tak jak pisałem wcześniej w zestawie nie ma kątowników do zamocowania do maski, ale to nie problem żeby coś tkaiego dorobić lub odezwac sie do kolegi Rafoooo :piwo:
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 20:42 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#107 Post autor: Deleted User 21664 »

Informuję, że od dziś jestem zadowolonym użytkownikiem Zafiry z maską podnoszoną za pomocą sprężyn gazowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maska podnosi się trochę wyżej niż na podpórce.
Trzeba pamiętać aby przy otwieraniu kontrolować szybkość otwarcie - sprężyny dość mocno otwierają maskę do maksymalnego rozwarcia.

Dla Rafoooo duże :piwo: za kątowniki

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#108 Post autor: Tazz »

Ja jak kupiłem zośke to już miałem założone lifty :) mam jakieś srebrne sztuk 2 , zresztą Sumik, widział ;) nie musze się wieszać na klapie a i ładnie się podnosi do góry :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Deleted User 21664

#109 Post autor: Deleted User 21664 »

Tazz pisze:Ja jak kupiłem zośke to już miałem założone lifty :) mam jakieś srebrne sztuk 2 , zresztą Sumik, widział ;) nie musze się wieszać na klapie a i ładnie się podnosi do góry :)
A ja do swojej założyłem :> i spędziłem z moim synem fajne chwile modyfikując Zośkę i wszczepiając młodemu zamiłowanie do motoryzacji i majsterkowania = BEZCENNE :D

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#110 Post autor: Sebu$ »

Makary pisze:i spędziłem z moim synem fajne chwile modyfikując Zośkę i wszczepiając młodemu zamiłowanie do motoryzacji i majsterkowania = BEZCENNE
.... :ok:
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#111 Post autor: Sumik »

To tak jak ja z Amelka kompletowalem zestawy :P

Deleted User 21664

#112 Post autor: Deleted User 21664 »

Sumik pisze:To tak jak ja z Amelka kompletowalem zestawy :P
jak tak to jestem na tak :ok:

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#113 Post autor: shadow »

Zestaw zamontowałem też u siebie.
Tylko miałem wrażenie, że siłownik jest ciut za długi. Ponieważ przy próbie wciśnięcia w sworznie musiałem bardzo mocno odchylać maskę.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#114 Post autor: Patryqo »

Super robota kolego Sumik. A czy masz może jeszcze jakiś komplet na handelek?
Niestety sprzedawca na allegro ma zgłoszony urlop a i telefonu nie odebrał jak dzwoniłem zapytać czy sklep w Kato jest otwarty, bo bym sobie podjechał z Zabrza
Szkoda, że dopiero teraz się natknąłem na Twój opis, bo akurat jestem parę dni w PL.

Fajnie by było gdybyś mógł pierwszego posta zaopatrzec w info odnośnie siłowników polcaru, tak żeby ktoś kto przeczyta tylko pierwsze parę postów nie kupił złych.
Dzięki

Awatar użytkownika
kimapita
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2014, 20:10
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Pru
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: 19DT
Gender:

#115 Post autor: kimapita »

Lifty mam zamontowane u siebie. Bardzo chwalę, super pomysł i wykonanie. Powiem Wam tylko dla przestrogi żebyście nie demontowali blaszki która trzyma pancerzyk linki oraz kijek. Jest około 10 cm od zamka maski na prawo.U mnie pancerz linki dostał luzu i nie mogłem otworzyć maski. Co się narobiłem żeby to naprawić to tylko ja wiem... Najgorzej że auto stało na podziemnym parkingu z rozładowanym aku.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#116 Post autor: Patryqo »

Ciekawe, że zawsze takie jaja się dzieją jak aku padnie. Kiedyś w pasku też mi się linka rozpięła i wtedy też aku mi nawalało.

Co do siłowników, to już niestety wróciłem do UK więc trzeba sobie radzić tutaj. Szkoda, że sprzedawca z kato akurat miał urlop jak byłem w pl. W każdym razie blaszki wykonane, na ebayu też znalezione siłowniki uniwersalne od ich producenta w ofercie ze śrubami kukowymi.
Ma różne wymiary i moce więc wezmę 350mm i zastanawiam się nad 200n. Wydaje mi się, że dwa dadzą sobie radę z maską bez problemu i być może nie będą nią tak narywać przy zatrzymaniu jak 320n.

Czekam tylko na odpowiedź ile mają suwu, bo niestety nie jest podane. Jak będą mieć ponad 110cm to biorę i zdam relację.
Cena dwóch siłowników w tej chwil chwili 17.99f za dwa siłowniki i cztery śruby kulowe więc całkiem nieźle.
Jak zda to egzamin to będzie to dobra alternatywa dla kolegów z uk.

Są też siłowniki z regulacją mocy. Tzn mają śrubkę/zaworek którym można upuścić gaz zmniejszając ich moc w ten sposób. Więc można by metodą prób i błędów dopasować sobie odpowiednią siłę. Minusem jest jednak cena bo jeden siłownik wyjdzie tyle ile dwa uniwersalne. I drugi problem to pewnie ciężko będzie ustawić równe ciśnienia w obydwu.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#117 Post autor: Patryqo »

No to siłowniki zrobione. Te co kupiłem na ebayu okazały się w sam raz, czyli uniwersalne 350mm długie, 130mm suwu 200n mocy, z metalowymi końcówkami (z doświadczenia w robieniu automatycznie otwieranej klapy bagażnika w pasku, wiem że są wytrzymalsze od plastikowych, te plastikowe napsuły mi nerwów i lampę przy samoczynnym wypięciu).
Klapy nie wyrywa z rąk, nie narywa też zbytnio przy końcu. Ot jest jak być powinno. W sumie to ich długość to tak na styk, bo otwierają klapę do końca i więcej już się nie da.
Dzięki za info i natchnienie, bo mnie ten pałąk do szału doprowadzał po wielu latach posiadania aut z siłownikami. Jakieś 17 lat temu zrobiłem siłowniki w polonezie i miny mechaników były bezcenne wtedy. Jednakże jak się lubi często zaglądać pod maskę jak ja mam w zwyczaju to jest to nie oceniony gadżet :ok:

https://youtu.be/heHfeOiqf8M
IMG_20180119_163410-1216x684.jpg
IMG_20180119_163428-684x1216.jpg
IMG_20180119_163350-684x1216.jpg
IMG_20180120_161731-1216x684.jpg
IMG_20180120_161658-684x1216.jpg
IMG_20180120_161724-684x1216.jpg
IMG_20180120_161652-684x1216.jpg
Screenshot_2018-01-20-20-12-41.png
Może by dodać info do pierwszego postu o parametrach pasujących siłowników? Bo ja po przeczytaniu pierwszego postu od razu chciałem kupić z bemki, ale na szczęście przeczytałem cały wątek.
Załączniki
IMG_20180120_161717-684x1216.jpg
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 22:05 przez Patryqo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#118 Post autor: Ostap »

Moje siłowniki kupiłem od Sumika i po dłuższym użytkowaniu niestety są one za długie. Otwierają maskę stanowczo za mocno. Przy pierwszym otwieraniu np. rano jak nie przytrzymam maski to prawie ją wyrywa. Są stanowczo za mocne i za długie. Tylne też kupiłem u Sumika i długość jest ok :)
Niestety rano jak otwieram klapę to do samego końca leci prawie na max i hamulec ale taki, że aż strzela :) Drugie otwarcie klapy już jest ok. Trzeba pamiętać po prostu o tym.

Przednie jak się przytrzyma i do samego końca ręką kontroluje to jakoś to jest ale chyba trzeba będzie wymienić na słabsze i krótsze :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#119 Post autor: ryba1 »

palibrzuch pisze: 20 sty 2018, 22:15 Moje siłowniki kupiłem od Sumika i po dłuższym użytkowaniu niestety są one za długie. Otwierają maskę stanowczo za mocno. Przednie jak się przytrzyma i do samego końca ręką kontroluje to jakoś to jest ale chyba trzeba będzie wymienić na słabsze i krótsze :)
Załóż dobrze to nie będziesz narzekał

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#120 Post autor: Ostap »

Czy wiercenie nowych dziur nazywasz poprawnym montażem?

Myślisz, że mam 2 lewe ręce?

Podziel się proszę jak należy "dobrze" zamontować.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „TUTORIALE”