Meriva II. Opinie, zalecenia, dyskusja.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#31 Post autor: PiotrWie »

Jak wielkościowo pasuje to bierz Merivę - ja proponowałem B Family bo chciałeś silnik 1,8 - to jedyna alternatywa w tych rocznikach. Mi Meriva była za mała - próba zapakowania dwóch trekkingowych rowerów zakończyła się porażką, poza tym nie wiem czy te drzwi rzeczywiście są tak wygodniejsze jak sugeruje producent - w końcu gdyby tak było to raczej by sie rozpowszechniały, a przecież w zastępujący Merivę Crosslandzie już z nich zrezygnowano.
A Duster to samochód do konkretnych zastosowań - ja ok 20% jeżdżę po polnych drogach, a za to najdłuższe trasy to do Wrocławia i z powrotem - razem 140 km.
Jak potrzebuję dalej - mamy Zafirę, a na urlop i tak latam - nie jestem w stanie mieć naraz więcej niż 2 tygodnie więc nie będę z tego tracił 3 - 4 dni na dojazd. Ale taki urop ma swoje plusy - jeździmy w marcu na tydzień na narty, potem w na przełomie maja i czerwca i we wrześniu na południe - wtedy jest pusto, temperatury pod 30 a nie 40 i na dodatek taniej.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2017, 13:06 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: miodzik »

co do lotów Piotrek latam tak samo jak Ty i tak samo wychodzę z założenia, że szkoda mi 4 dni na dojazd. I tak samo po za sezonem.

Chyba, że robię wycieczkę krajoznawczo turystyczną po Polsce to wtedy cztery kółka się przydają.

W przewidywanym budżecie na zakup auta sądzę, że M2 będzie młodsza. Ale fakt, że nad sprawdzoną jednostką 1.8 w ZB myślałem równie poważnie.

M2 po prostu się mojej ślubnej bardziej podoba :lol: :lol: :lol:

Nadal preferowałbym 1.8 w nowszego typu konstrukcjach Opla. Niestety ekoterroryzm i down sizing skutecznie niwelują moje oczekiwania i przysparzają jedynie obaw.

Z silnikami o takiej pojemności wśród znajomych spotykam się dość często i w mojej ocenie wkładanie wyżyłowanych co do uzyskiwanej mocy jednostek napędowych o małej pojemności do aut wielkogabarytowych jak Octavia czy Qashqai czy nasze ZC trochę jest niezbyt przemyślane na dłuższą metę czyli długowieczność. Zastanawiam się jak taki silnik będzie się sprawdzał z wytrzymałością w nieco mniejszej siostrze Zafirki. Ot na razie prowadzę dywagacje. Pewnie przyszłościowo swoje przekonania oprę o własne doświadczenia, jednakże na chwilę obecną jestem na etapie zbierania informacji.

Całe szczęście stosunek negatywnych opinii do ilości aut jakie mamy na drogach nie jest wysoki, co tylko pozwala rokować pozytywnie, a ja w swoich ocenach i obawach mogę się znacząco mylić.

:piwo:
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#33 Post autor: PiotrWie »

Ja liczę że w ciągu 3 - 4 lat uda mi się zmienić system pracy - na 7 miesięcy pracy w roku i 5 m-cy wolnego. I wtedy Zafira dla dwóch osób będzie jak znalazł - wymontuję całkowicie drugi rząd siedzeń i uzyskam idealny samochód na kilkumiesięczne wyjazdy.
PiotrWie

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: violator »

PiotrWie pisze:Ja liczę że w ciągu 3 - 4 lat uda mi się zmienić system pracy - na 7 miesięcy pracy w roku i 5 m-cy wolnego. I wtedy Zafira dla dwóch osób będzie jak znalazł - wymontuję całkowicie drugi rząd siedzeń i uzyskam idealny samochód na kilkumiesięczne wyjazdy.
Zwiedzanie i spanie w aucie :) tez moze być :)

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#35 Post autor: PiotrWie »

violator pisze:
PiotrWie pisze:Ja liczę że w ciągu 3 - 4 lat uda mi się zmienić system pracy - na 7 miesięcy pracy w roku i 5 m-cy wolnego. I wtedy Zafira dla dwóch osób będzie jak znalazł - wymontuję całkowicie drugi rząd siedzeń i uzyskam idealny samochód na kilkumiesięczne wyjazdy.
Zwiedzanie i spanie w aucie :) tez moze być :)
Spanie to jednak raczej awaryjnie - raczej po prostu dwa rowery i rzeczy na kilka miesiecy - trzeba zabrać trochę więcej niz na dwa tygodnie na Kretę.
PiotrWie

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#36 Post autor: Andrzej2503 »

PiotrWie pisze:na dwa tygodnie na Kretę
właśnie wczoraj widziałem Zośkę B z PL tu na Krecie :lol: - paka po sufit załadowana
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 12:17 przez Andrzej2503, łącznie zmieniany 1 raz.
sklepik z Zafirami B i C

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”