Nowy Opel Zafira - fabryczna instalacja LPG

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Guard
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:43
Imię: Marek
Auto: Kia
Model: Spo
Oznaczenie silnika: D17

Nowy Opel Zafira - fabryczna instalacja LPG

#1 Post autor: Guard »

Cześć,
zanoszę się z zamiarem kupna nowej Zafiry - zastanawiam się nad silnikiem 1.4 NET i teraz stoję przed dylematem - brać instalację fabryczną LPG czy jednak nie (a później gazować na własną rękę) ?
Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ? Jak wygląda sprawa butli gazowej pod autem w przypadku nowej Zafiry bez fabrycznego LPG (w wersji Elite są tam drążki Watta i dojazdowe koło zapasowe z jakimś systemem opuszczania - radzą sobie z tym jakoś gazownicy) ? Do tego w wersji Elite są światła AFL Led - nie będzie to przeszkadzało w LPG (elektryka) ?
Ewentualnie zamiast LPG w wersji Elite (gdzie tracę AFL'e) - może lepiej kupić Elite + 1.4NET automat i później to zagazować (o ile się da) ?
Ktoś coś podpowie ?
Z góry dzięki

Druga sprawa to sam silnik 1.4 NET (140KM) - daje to jakoś radę z tą masą auta (1,6 tony jak dobrze czytam) ? Może błądze z tym silnikiem - prośba o porady :)

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: shadow »

Czy ja zagazujesz na własną rękę to nie tracisz gwarancji?
Fabryczna instalacja w Oplu jest nieźle pomyślana. Przycisk przełączający paliwo jest wkomponowany w deskę a nie jakiś dodatkowy przyklejony gdzieś na deskę i wskaźnik paliwa pokazujący zarówno PB jak i LPG po przełączeniu. Tak jest w Astrze więc myślę, że w Zafirce też stosują takie rozwiązania.
Ogólnie słyszałem raczej pozytywne opinie na temat fabrycznych instalacji w Oplu.

Guard
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:43
Imię: Marek
Auto: Kia
Model: Spo
Oznaczenie silnika: D17

#3 Post autor: Guard »

Tak - tracę gwarancję - stąd też zastanawiam się na fabryczną instalacją i zadaje pytania :)
Odpytałem też o drążki Watta różne stacje montujące LPG i okazuje się, iż z tymi drążkami w miejsce koła wchodzi mała butla (41 litrów) - fabrycznie jest to 60 litrów.
Nie ma też możliwości podłączenia się pod instalację przez innego gazownika aniżeli ASO Opel - mają specyficzną wtyczkę i blokadę na oprogramowaniu - stąd przy fabrycznej instalacji, po zakończeniu gwarancji nadal pozostaje jedynie ASO. To jest moim zdaniem minus tego rozwiązania - choć to oczywiście zależy od ASO i cen.
Na razie tyle co się dowiedziałem.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: janekW67 »

Brałbym z fabryczną instalacją, bo to jest stricte fabryczna, a nie dealerska instalacja.
Oczywiście!

Guard
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:43
Imię: Marek
Auto: Kia
Model: Spo
Oznaczenie silnika: D17

#5 Post autor: Guard »

No to wziąłem z fabryczną :) Zobaczymy jak będzie jeździło

kfiatos
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:45
Imię: Michał
Lokalizacja: Karczew
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: b14net

#6 Post autor: kfiatos »

Napisz jak odbierzesz auto, też nad taką myślę.

Guard
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:43
Imię: Marek
Auto: Kia
Model: Spo
Oznaczenie silnika: D17

#7 Post autor: Guard »

Cześć, napiszę jak tylko dostanę, na razie przekładają mi termin za terminem :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”