gdzie kupić? pomocy!

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
żaba
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2019, 10:09
Imię: Kaja
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Auto: opel astra
Model: h
Oznaczenie silnika: Z19DTH

gdzie kupić? pomocy!

#1 Post autor: żaba »

Cześć :)
Poszukuję ZB w roczniku od 2007. Benzyna 1,8, może być zagazowana, ale nie musi.
Myślałam o zakupie w Niemczech, ale już sama nie wiem. W mojej okolicy (zachodniopomorskie) nie znalazłam nic ciekawego i jeśli miałabym jechać daleko w Polskę, to równie dobrze mogłabym jechać do Niemiec, a tam chyba wyszłoby taniej. Przynajmniej ceny na mobile.de są niższe w porównaniu do cen w Polsce. Słyszałam jednak, że trzeba bardzo uważać w komisach w Niemczech, bo lubią sprzedawać szroty, a przecież nie wrócę tam z autem, ani nie będę się domagać rekompensaty czy czegokolwiek. Niestety zależy mi na czasie i zakup jest dosyć pilny.
Chciałabym wydać maks. 20 tys.zł. Ale jakby się znalazło jakieś fajne auto, to do 25 tys.zł jakoś się zapożyczę.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#2 Post autor: KAMUI »

Myślę, że jak na spokojnie podejdziesz do tematu to coś znajdziesz. Szukaj na znanych portalach ogłoszeniowych,także tych lokalnych, jak coś znajdziesz zawsze możesz podać link do aukcji, popatrzymy/doradzimy.
Nie oglądaj sama auta na miejscu, zabierz kogoś z rodziny/dobrego znajomego/mechanika.

Deleted User 21664

#3 Post autor: Deleted User 21664 »

żaba pisze: 22 sie 2019, 10:36 Cześć :)
Poszukuję ZB w roczniku od 2007. Benzyna 1,8, może być zagazowana, ale nie musi.
Myślałam o zakupie w Niemczech, ale już sama nie wiem. W mojej okolicy (zachodniopomorskie) nie znalazłam nic ciekawego i jeśli miałabym jechać daleko w Polskę, to równie dobrze mogłabym jechać do Niemiec, a tam chyba wyszłoby taniej. Przynajmniej ceny na mobile.de są niższe w porównaniu do cen w Polsce. Słyszałam jednak, że trzeba bardzo uważać w komisach w Niemczech, bo lubią sprzedawać szroty, a przecież nie wrócę tam z autem, ani nie będę się domagać rekompensaty czy czegokolwiek. Niestety zależy mi na czasie i zakup jest dosyć pilny.
Chciałabym wydać maks. 20 tys.zł. Ale jakby się znalazło jakieś fajne auto, to do 25 tys.zł jakoś się zapożyczę.
A szukałaś u Andrzeja w Gorzowie - znany z tego że ma pewne auta?

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#4 Post autor: PiotrWie »

Te które są tańsze niż w Polsce to tzw "nur fur export" - samochody które nie bardzo nadają się do jazdy w Niemczech. Te dobre są droższe - ale w dobrym stanie. Jak chcesz kupić dobrze to nastaw się na to że będzie drożej ale bezpieczniej - trzeba jechać do Niemiec i szukać tylko wśród wystawionych na placu - z ceną za szybą, rękojmią - jest obowiązkowa w de jak komis sprzedaje indywidualnemu nabywcy. Jak wystawi na placu to nie wie czy kupi ktoś z Polski czy Niemiec z sąsiedniej ulicy i będzie przyjeżdżał ciągle na naprawy. Tanie szroty są ogłaszane w internecie i sprzedawane jako "okazje" na zapleczu z przeznaczeniem do wywozu. Zresztą zobacz jakie są róznice cenowe na mobile de., nie patrz tylko na najtańsze.
PiotrWie

żaba
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2019, 10:09
Imię: Kaja
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Auto: opel astra
Model: h
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#5 Post autor: żaba »

KAMUI pisze: 22 sie 2019, 15:19 Myślę, że jak na spokojnie podejdziesz do tematu to coś znajdziesz. Szukaj na znanych portalach ogłoszeniowych,także tych lokalnych, jak coś znajdziesz zawsze możesz podać link do aukcji, popatrzymy/doradzimy.
Nie oglądaj sama auta na miejscu, zabierz kogoś z rodziny/dobrego znajomego/mechanika.
Dziękuję. Bardzo chętnie skorzystam z możliwości podpytania tutaj :)

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
Makary pisze: 22 sie 2019, 16:56
żaba pisze: 22 sie 2019, 10:36 ..
Poszukuję ZB w roczniku od 2007. Benzyna 1,8, może być zagazowana, ale nie musi...
A szukałaś u Andrzeja w Gorzowie - znany z tego że ma pewne auta?
Nie szukałam, nie znam sprzedawcy.
Czy któreś z tych ogłoszeń należy do niego?
https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/zaf ... ountry%5D=

Pozdrawiam :)

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
PiotrWie pisze: 22 sie 2019, 21:14 Te które są tańsze niż w Polsce to tzw "nur fur export" - samochody które nie bardzo nadają się do jazdy w Niemczech. Te dobre są droższe - ale w dobrym stanie. Jak chcesz kupić dobrze to nastaw się na to że będzie drożej ale bezpieczniej - trzeba jechać do Niemiec i szukać tylko wśród wystawionych na placu - z ceną za szybą, rękojmią - jest obowiązkowa w de jak komis sprzedaje indywidualnemu nabywcy. Jak wystawi na placu to nie wie czy kupi ktoś z Polski czy Niemiec z sąsiedniej ulicy i będzie przyjeżdżał ciągle na naprawy. Tanie szroty są ogłaszane w internecie i sprzedawane jako "okazje" na zapleczu z przeznaczeniem do wywozu. Zresztą zobacz jakie są róznice cenowe na mobile de., nie patrz tylko na najtańsze.
Dziękuję za rady. Ale jak znaleźć samochody sprzedawane na placu?? Nie bardzo wyobrażam sobie jeździć po DE i szukać...Czy może nie za bardzo Cię zrozumiałam przed poranną kawą? :kawa: ;)

Dodano po 16 minutach 23 sekundach:
Makary już znalazłam ofertę Andrzeja z forum.

A co sądzicie o tym egzemplarzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... CmSol.html?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2019, 08:57 przez żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Sebu$ »

żaba pisze: 23 sie 2019, 08:54 A co sądzicie o tym egzemplarzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... CmSol.html?
Robi się bałagan. Proszę założyć nowy temat z tym linkiem.
Zgodnie z regulaminem jeden temat = jedno auto
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: KAMUI »

Sebu$ pisze: 23 sie 2019, 09:33
żaba pisze: 23 sie 2019, 08:54 A co sądzicie o tym egzemplarzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... CmSol.html?
Robi się bałagan. Proszę założyć nowy temat z tym linkiem.
Zgodnie z regulaminem jeden temat = jedno auto
Przede wszystkim VIN, poproś sprzedawcę o VIN, potem rozkoduj na stronie internetowej powszechnie dostępnej i porównaj czy wyposażenie zgadza się z opisem. Zdjęcia za bardzo nie oddają rzeczywistości, jak masz blisko to jedź, zobacz.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#8 Post autor: PiotrWie »


Dziękuję za rady. Ale jak znaleźć samochody sprzedawane na placu?? Nie bardzo wyobrażam sobie jeździć po DE i szukać...Czy może nie za bardzo Cię zrozumiałam przed poranną kawą? :kawa: ;)
Ja pojechałem z kumplem do Monachium i pochodziliśmy po dealerach - Niemcy najczęściej dobre samochody oddają w rozliczeniu. Samochody stoją przed wejściem - a jeśli sprzedawca słysząc rozmowę po polsku proponuje Ci "okazję" taniej gdzieś na zapleczu to idziesz gdzie indziej :D
Zanim stać mnie było na nowe kupowałem przez wiele lat używane i moja rada jest taka - nie nastawiaj się na konkretny typ i markę a raczej zastanów się jakie cechy powinien mieć samochód którego szukasz. My jechaliśmy nastawieni na Opla - wówczas w 1992 odpowiednich rozmiarów był Rekord, a kupiliśmy Audi 100 bo była to lepsza oferta.
I jeszcze jedno - najlepiej szukać w salonie innej marki - salon Toyoty zaproponuje więcej za Toyotę niż za Opla a salon Opla da więcej za Opla niż Toyotę - bo większość ludzi jak szuka używanego auta danej marki to idzie do odpowiedniego salonu.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2019, 21:01 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

Awatar użytkownika
romek22794
Mieszkaniec
Posty: 243
Rejestracja: 01 lut 2017, 21:19
Imię: roman
Lokalizacja: BS
Auto: NJOY przycisk SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER,LpG

#9 Post autor: romek22794 »

PiotrWie pisze: 23 sie 2019, 21:00
nie nastawiaj się na konkretny typ i markę a raczej zastanów się jakie cechy powinien mieć samochód którego szukasz.

Częściowo się nie zgodzę.
Nastawiając się na konkretny typ jest wskazane. Skoro już się na "taki" nastawiasz, masz pewne o nim wyobrażenie, i jakąś tam wiedzę co go może boleć i jakie choroby toczą dany typ. Dedukujesz się w danym modelu, łatwiej ominąć tzw. okazję.
Jeśli ktoś jedzie po samochód i nie wie co chce ( i do tego niezbyt znający się) jest szansa, że kupi coś co już przekroczyło resurs, i tylko czeka na nowego "pana" a te potrzebne części są ze złota albo platyny ....

proszę poprawnie cytować przedmówcę - poprawione
Ostatnio zmieniony 24 sie 2019, 06:18 przez Sebu$, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#10 Post autor: PiotrWie »

romek22794 pisze: 23 sie 2019, 21:26


Częściowo się nie zgodzę.
Nastawiając się na konkretny typ jest wskazane. Skoro już się na "taki" nastawiasz, masz pewne o nim wyobrażenie, i jakąś tam wiedzę co go może boleć i jakie choroby toczą dany typ. Dedukujesz się w danym modelu, łatwiej ominąć tzw. okazję.
Jeśli ktoś jedzie po samochód i nie wie co chce ( i do tego niezbyt znający się) jest szansa, że kupi coś co już przekroczyło resurs, i tylko czeka na nowego "pana" a te potrzebne części są ze złota albo platyny ....
Własnie jak się nastawisz na konkretny model to masz mniejszy wybór - jak chcesz koniecznie Zafirę to kupisz co najwyżej najlepszą jaką znajdziesz na rynku, a tak może byś znalazł w lepszym stanie tiguana czy np C4 Picasso bądź Espace - samochody które są podobnie funkcjonalne. Oczywiście trzeba mieć jakieś pojęcie ogólnie o samochodach - ale są pewne zasady które dotyczą tak samo Opli jak i innych marek.
Oczywiście kupując używany samochód w Polsce należy koniecznie wykonać przegląd w zaufanym warsztacie - jak jedziesz gdzieś gdzie nie znasz warsztatu to zaloguj się na forum odpowiedniej marki i tam się dowiesz - ja jak szukałem dużego kombi z automatem i przy przeglądaniu ogłoszeń zwróciło moją uwagę BMW E34 o której marce nie miałem pojęcia poza przysłowiem "Będziesz Miał Wydatki" po obejrzeniu zewnętrznym - czy kilkunastoletni samochód nie błyszczy się jak nowy, czy nie widać gdzieś rdzy, czy pali bez problemów a silnik nie wydaje dziwnych dźwięków, krótkiej próbie jazdy czy prowadzi się równo i czy zawieszenie nie tłucze się na najmniejszych wybojach pojechałem do warsztatu poleconego przez BMW klub gdzie za 250 pln otrzymałem listę co trzeba w tym samochodzie zrobić wraz z wyceną w wariancie najtańszym, rozsądnym i top. Uzbrojony w tą wiedzę obniżyłem cenę o 75 % wariantu rozsądnego, po czym zrobiłem te rzeczy i jeździłem 4,5 roku lejąc benzynę, wymieniając olej i drobne części eksploatacyjne po czym sprzedałem z pewnym żalem - ale miałem wtedy dwa stare samochody a potrzebowałem jednego zdecydowanie nowszego - choć próby kupienia czegoś w dobrym stanie za ok 40 tyś po obejrzeniu kilku "igieł" skończyły się tym że dołożyłem jeszcze 10tyś i kupiłem nowa Dacię Duster - co z dzisiejszej perspektywy uważam za doskonały pomysł - jeszcze nie miałem samochodu który by jeździł bezawaryjne przez jak dotychczas 9 lat - Zafira też póki co jest bezawaryjna ale ma dopiero 5 lat. Oczywiście gdyby mnie nie było stać na nowe auto odpowiednich rozmiarów pojechałbym po nie do Niemiec - ale szkoda mi było co najmniej 10 dni urlopu.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2019, 21:45 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”