Zakup Zafiry w benzynie czy oplacalny w tych czasach ?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
aothunterpl
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2020, 13:53
Imię: Ktoś
Lokalizacja: Coś
Auto: CC
Model: 900
Oznaczenie silnika: CC900SPI

Zakup Zafiry w benzynie czy oplacalny w tych czasach ?

#1 Post autor: aothunterpl »

Witam jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Poszukuje rodzinnego samochodu.

Moje obowiązkowe wymagania to silnik w benzynie (do zagazowania , klimatyzacja , pojemność do 1,8 / moc minimum 120-130KM ... wzwyż )

Żonie upodobały się Ople Zafiry B / Astry H

Szukamy czegoś w kombiaczu lub miniwana 7os itp.

Jeśli chodzi o Ople wywiedziawszy się w śród sprzedających i opinii użytkowników wszyscy zachwalają jednostki diesla.

My jednak zdecydowaliśmy się na benzyniaka (ogólnie najniższe koszta jeśli chodzi o paliwo - a lubimy trochę pojeździć rodzinnie na wycieczki itp.)

Sporo nasłuchałem się o wadliwych benzyniakach w ww. oplach że lubią żreć olej , i to w sporych ilościach.
Że te silniki tak maja i to jest wada fabryczna i producent nawet dopuszcza tak duże zużycie oleju.

Wobec bardzo dużego natłoku ogłoszeń handlujących i samochodów sprowadzonych z zagranicy (oplów jest mas na popularnych portalach - więc jest większe prawdopodobieństwo na odpicowaną wtopę kupując od pierwszej lepszej osoby bez polecenia kogoś zaufanego)

Czy jest sens kupna tego modelu w benzynie i ewentualnej wtopie pieniędzy w remont który nie wiadomo na jak długo pomoże ?
Za rzekomo zadbany egzemplarz trzeba dać od 15-25 000 zł.

Jak wygląda to z waszej strony możecie się wypowiedzieć jeśli ktoś jest użytkownikiem wersji z benzyną czy gdyby miał kupić wybrały jeszcze raz Opla Zafirę itp.
Jakie ma problemy czy może opinie są przesadzone , a może faktycznie nie warto benzyniaka.

Czy ewentualnie tu na forum jest jakaś osoba, która jest sprawdzona , godna zaufania , sprowadzenia z zagranicy dobrego egzemplarza ?




Przy okazji alternatywy jakie widza mi się to (pod LPG oczywiście):

Toyota Avensis kombi z silnikiem tylko i wyłącznie 1,8 (te nowsze to już bezpośredni wtrysk)
Bardzo dobra jednostka (poza budą, która od dołu lubi gnić :) )
Proste zawieszenie w porównaniu do niemieckiej technologii wielo-wahaczy - co przekłada się na znacznie niższe koszta regeneracji / naprawy
Wersje silnika z łańcuchem rozrządu.



Mercedes Benz C180 Kompresor 1,8 kombi

WW Sharan , Seat Alhambra , Ford Galaxy,

Audi A4 kombi

Fiat Stilo kombi

Opel Astra H kombi

Kia Ceed


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2020, 14:24 przez aothunterpl, łącznie zmieniany 5 razy.

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#2 Post autor: Umpero »

W benzynowych silnikach Opla wszystko rozchodzi się o interwał wymiany oleju. W Niemczech zalecają wymianę co 30k km co jest zabójstwem dla tych silników. Generalnie w silnikach 1.8 to najczęściej problemem są KZFR i cieknąca chłodniczka oleju co objawia się ubytkami oleju w silniku. Problemy te występują już w okolicach 150k km lub wcześniej. Koszty ich naprawy nie są tak duże jak w przypadku silników uturbionych i ich typowych problemów. Tak samo w przypadku rozrządu gdzie ASO zalecało wymianę co 100k km, a bezpiecznym limitem jest 60k km. Oczywiście można trafić silnik z typowymi usterkami, a można trafić silnik zaniedbany, który będzie wymagał jeszcze większego nakładu. Podejścia są dwa. Pierwsze - kupujesz auto sprowadzone z typowymi usterkami z założeniem, że masz budżet na naprawy lub szukasz auta, które nie wymaga napraw, ale wymaga też większego budżetu.

Co do tego czy bym wybrał jeszcze raz Zafirę? Tak mam taki zamiar aby przesiąść się na wersję z silnikiem 2.0T 240KM.

Dlatego też zapraszam do swojego garażu gdyż powoli przymierzam się do sprzedaży swojej obecnej Zafiry i kupna wersji OPC.
viewtopic.php?f=87&t=29220
Ostatnio zmieniony 26 lip 2020, 15:10 przez Umpero, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

zamiast astry H kombi rozglądnął bym się za Vectrą C Kombi, silnik 2.0T 175KM, założyć LPG i śmigać
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#4 Post autor: PiotrWie »

Jak każdy samochód używany - jak kupisz w dobrym stanie to OK, jak trupa - to kaplica. Opinia o znacznym zużyciu oleju pocodzi głównie od ludzi którzy kupili z przebiegiem 400-500tyś a myślą że 150 tyś. Jeśli chcesz jeździć w 7 osób to Zafira nie jest najlepszym pomysłem - te dwa dodatkowe fotele to raczej awaryjne, po rozłożeniu w bagażniku zmieści się teczka biznesmena. Poczytaj watek o sprzedawcy Andrzej2503 - mój syn kupił u niego i wygląda że dobrze - co prawda na razie ma go kilka miesięcy ale zadowolony - po niektórych handlarzach wychodzi coś po tygodniu.
Jak potrzebujesz jeździć częściej w siedem osób to szukaj większego Vana - ewentualnie zobacz Dacię Lodgy - samochód prosty, bez wypasu ale fotele w trzecim rzędzie pełnowartościowe, za nimi zostaje więcej miejsca i za dana kwotę kupisz zdecydowanie nowsze auto i względnie łatwo znaleźć egzemplarz z polskiego rynku który ktoś sprzedaje bo chce kupić nowszy a nie dlatego że był skasowany.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2020, 10:35 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#5 Post autor: harvard »

Nie wiem czy juz kupiłeś coś, ale mam w posiadaniu od 2 lat 1,8 w pb 140km bez lpg. Robię trasy rzadko i po to ją kupiłem. Wozek, klamoty dzieci i w drogę. Na trasie spalanie ok 7l przy rozsądnych prędkościach. W mieście tragedia 10-12l. Auto sprowadzał człowiek, który ma warsztat i ze sprowadzania zyje. Ma kontakty w DE i bierze z gwarancją auta i jest dodatkowo ubezpieczony z mozliwością rękojmy w razie wykrycia 'przekrętu' Moim znajomym sprowadził już sporo aut i wszystko ok! Oleju mi nie pobieraa (przy zakupie przebieg 120tysi sprawdzony już w polskim salonie DixiCar) Chłodnica klimy i kompresor już nowe. Reszta jeździ, i trzyma się kupy a nie jak to każdy mówi opel to padlina. Jakościowo można mieć dużo do powiedzenia, ale na całe życie się auta nie kupuje. Olej leje motula interwał 10tysii koniec.Czy kupiłbym jeszcze raz ZB. Do takich celów jak ją chciałem to na pewno tak (poprzednio miałem auta z grupy vag) Szukałem czegoś tylko w Pb większego i takiego co jeszcze pojedzie (touran tylko z 1.6 był za słaby TSI odpadło) Ogólnie auto niedoceniane, ale nie bez wad. Ciężko będzie odsprzedać w dobie suvów (a większość z nich ma mniejsze bagażniki niż ZB), oraz opinia o marce i braku prestiżu jak w przypadku audi.
uuuf rozpisałem się. Kupiłeś już coś?

aothunterpl
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2020, 13:53
Imię: Ktoś
Lokalizacja: Coś
Auto: CC
Model: 900
Oznaczenie silnika: CC900SPI

#6 Post autor: aothunterpl »

Witam jeszcze nie kupiłem gdyż cały czas obserwuje , potrzebuje pewnego źródła aby nie wtopić właśnie ale już coraz bardziej mnie pili na zmianę auta.
Nie potrzebuje wozić 7-os (ja , zona i dziecko + klamoty na trasę wózek , i reszt wiadomo jak to z dziećmi)

ale obowiązkowo benzyna na gaziora co by zredukować koszta.

Podobają mi się też nowsze ople astry wersja J (z fabryczną inst gazową)
Przy silniku 1.4 mają coś koło 140km do wyprzedzanie będzie ok.

Dodano po 7 minutach 28 sekundach:
harvard pisze: 27 sie 2020, 20:11 Nie wiem czy juz kupiłeś coś, ale mam w posiadaniu od 2 lat 1,8 w pb 140km bez lpg. Robię trasy rzadko i po to ją kupiłem. Wozek, klamoty dzieci i w drogę. Na trasie spalanie ok 7l przy rozsądnych prędkościach. W mieście tragedia 10-12l. Auto sprowadzał człowiek, który ma warsztat i ze sprowadzania zyje. Ma kontakty w DE i bierze z gwarancją auta i jest dodatkowo ubezpieczony z mozliwością rękojmy w razie wykrycia 'przekrętu' Moim znajomym sprowadził już sporo aut i wszystko ok! Oleju mi nie pobieraa (przy zakupie przebieg 120tysi sprawdzony już w polskim salonie DixiCar) Chłodnica klimy i kompresor już nowe. Reszta jeździ, i trzyma się kupy a nie jak to każdy mówi opel to padlina. Jakościowo można mieć dużo do powiedzenia, ale na całe życie się auta nie kupuje. Olej leje motula interwał 10tysii koniec.Czy kupiłbym jeszcze raz ZB. Do takich celów jak ją chciałem to na pewno tak (poprzednio miałem auta z grupy vag) Szukałem czegoś tylko w Pb większego i takiego co jeszcze pojedzie (touran tylko z 1.6 był za słaby TSI odpadło) Ogólnie auto niedoceniane, ale nie bez wad. Ciężko będzie odsprzedać w dobie suvów (a większość z nich ma mniejsze bagażniki niż ZB), oraz opinia o marce i braku prestiżu jak w przypadku audi.
uuuf rozpisałem się. Kupiłeś już coś?
Możesz kolego podać namiary na sprzedawce tu lub na PW ?

Z góry dzięki.

pozdrawiam

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#7 Post autor: harvard »

Trochę późno odczytałem Twoją prosbę. Auto kupione?

aothunterpl
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2020, 13:53
Imię: Ktoś
Lokalizacja: Coś
Auto: CC
Model: 900
Oznaczenie silnika: CC900SPI

#8 Post autor: aothunterpl »

Witam oj nie cały czas szukam.

Na chwile utknąłem z wyborem

Skoda Octavia I Kombi 1.8T 150KM
Opel Astra H Kombi 1.8 140KM
Opel Zafira B 1.8 140KM

Lub coś z Waga 1.8T (Seat Alhambra, WW Sharan, Ford Galaxy itp)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 gru 2020, 18:24 przez aothunterpl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#9 Post autor: basti_seba »

Van bardziej wygodny niż kombi, wyżej siedzisz, łatwiej się wsiada i wysiada, lepszy dostęp przy zapinaniu dzieci w foteliku.
Alhambra, Sharan i Galaxy to już fest duże auta.
Jak nie Zafira to popatrz też na Scenic\Grand Scenic i C4 Picasso\ Grand Picasso, nic francuzom nie brakuje, benzyniaki mają b.dobre.
Wszystko zależy w jakim stanie auto kupisz.
Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”