Centrala GM Warszawa - potwierdzenie napraw gwarancyjnych

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
termos

#121 Post autor: termos »

Co do sprawdzenia historii w Oplu to coś się zmieniło? Czyż nie jest tak że handlarz jedzie pierwszy raz do ASO i tam rejestrują przebieg zazwyczaj już po dokonanej korekcie? Obym się mylił..

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#122 Post autor: 12Marek »

Podciągam wątek bo zainteresowany jestem tematem a brak jednoznacznej odpowiedzi czy jest możliwość czy nie sprawdzenia historii auta kupowanego ZA GRANICĄ.
Powiedziano mi że w serwisie Opla można sprawdzić historię jeśli jest się właścicielem.
Rozumiem zatem ze skończyło się już telefoniczne konsultowanie z miłym Panem wspominanym na początku wątku i nie mam co liczyć na pomoc :(
A jakiś inny sposób?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#123 Post autor: janekW67 »

12Marek pisze: Rozumiem zatem ze skończyło się już telefoniczne konsultowanie z miłym Panem wspominanym na początku wątku i nie mam co liczyć na pomoc :(
A jakiś inny sposób?
Zawsze możesz spróbować. W Niemczech, raczej nie robią problemów.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#124 Post autor: shadow »

Albo uśmiechnięcie się ($$$), do odpowiedniej osoby mającej dostęp do takich danych, czy to na tym forum czy w innym miejscu netu
Ja tak otrzymywałem dane z ASO wszystkich Zosiek, którymi byłem zainteresowany.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#125 Post autor: paweldm »

Ostatnio miałem kontakt z GM. Nie chcą udzielać żadnych informacji, odsyłają do aso. Rozbawiło mnie ich tłumaczenie. powołują się na ochronę danych osobowych. Niestety nie zadziałały moje tłumaczenia, że nie chcę im podawać danych osobowych, ani ich od nich otrzymać, tylko informacje związane z vin auta.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

MA-TITAN
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2017, 11:49
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa/Lipsko/Chełm
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI 120KM Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#126 Post autor: MA-TITAN »

Odgrzewam temat, w celu sprawdzenia historii przebiegu pojazdu należy wysłać zapytanie mailowo na adres customer.care.pl@opel.com, na podstawie nr VIN w odpowiedzi otrzymamy datę ostatniej wizyty pojazdu w europejskim ASO oraz przebieg jaki został wówczas odnotowany (nie trzeba potwierdzać własności-tylko VIN potrzebny)
Można też skorzystać z portalu MyOpel. Po dodaniu pojazdu do wirtualnego garażu oraz dokonaniu weryfikacji własności poprzez dokonanie czynności serwisowej w Autoryzowanym Serwisie uzyskuje się dostęp do historii wszelkich odpłatnych usług wykonanych w danym pojeździe w Autoryzowanych Serwisach Opel.

Awatar użytkownika
janono1
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2012, 21:49
Lokalizacja: Ząbki
Model:

#127 Post autor: janono1 »

Taką odpowiedz dostałem po wysłaniu maila na customer.care.pl@opel.com

Szanowny Panie,

W nawiązanmiu do zapytania dotyczącego pojazdu Opel Zafira o numerze nadwozia XXXXXXXXXXXXX uprzejmie informujemy, że nie istnieje możliwość udzielenia informacji dotyczących wizyt serwisowych w tym przebiegu kilometrowego w/w pojazdu drogą mailową lub/i telefoniczną. Możliwość otrzymania informacji dotyczących historii serwisowej pojazdu może Pan uzyskać po dokonaniu przeglądu okresowego pojazdu bądź wykonaniu czynności serwisowych i weryfikacji przez doradcę serwisowego w autoryzowanym serwisie Opel.
Lista autoryzowanych serwisów Opel w Polsce znajduję się na stronie www.opel.pl.
https://www.opel.pl/tools/opel-szukanie-dealera.html.
Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Wiec chyba już nie aktualne.

Cubasaa
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:10
Imię: Kuba
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafica C 2,0 CDTI Flex Enjoy
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#128 Post autor: Cubasaa »

Pisałem to już w innym temacie. Jeśli jesteś właścicielem jedziesz do ASO i dostaniesz wydruk, jeśli chcesz kupić jedziesz ze sprzedającym i on pobiera wydruk historii serwisowej, to jest prosta procedura, nie ma co robić problemów;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”