Climatronic vs. klimatyzacja manualna || Zafira A

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
kisand
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2014, 19:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Lublin
Auto: VOLKSWAGEN
Model: SHARAN
Oznaczenie silnika: AUY
Gender:

#16 Post autor: kisand »

Bodek pisze:trwałość - każda może się zepsuć
Dzięki za pokrzepiające opinie.Macie racje,klima to tylko dodatek do auta,najważniejsze jest to co i jak poprzednik zrombał w aucie.trzeba się będzie bacznie przyglądać .
SHARAN SILVER 4MOTION

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: artjoasia »

Proszę zwolenników i przeciwników obu opcji o wymienianie wszelkich możliwych za i przeciw. Nie chodzi mi o techniczne różnice budowy, ani o wygodę ustawiania czy estetykę. Chodzi o walory czysto użytkowe i koszty eksploatacji - na przykład czy jedno i drugie jest tak samo wydajne i daje ten sam efekt, jakie są koszty serwisowania i ewentualnych napraw (w climatroniku na logikę więcej może się zepsuć...?) I co tam komu jeszcze przyjdzie do głowy ;)
Pytanie bierze się stąd, że na razie szukałam samochodu z climatronikiem, jednak niedawno ktoś z tego forum uświadomił mi, że może climatronic wcale nie jest mi niezbędny do życia. No, niezbędny to pewnie nie, do tej pory nie miałam wcale i żyję :haha:

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3064
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#18 Post autor: Tazz »

Na climatroniku ustawiasz temperature i on sam robi swoje aby ta temp uzyskać i utrzymać ;) ale jak climatroniku to i więcej czujnikow, silniczkow itp. Czyli wygoda ale w razie W tez i więcej może się zepsuć (choć rzadko się psuje). A klima manualna to tak jak zwykły nawiew tylko jak chcesz mieć zimne powietrze w lato to masz zimne i w sumie to tyle jeśli chodzi o samo sterowanie/ustawienie temp. Siłę nawiewu i dokładna temp sterujesz sama. Reszta układu działa na tej samej zasadzie i w sumie chyba jest bardzo podobna :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
artjoasia
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2018, 08:10
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo
Model: 940TD
Oznaczenie silnika: D24T
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: artjoasia »

Widzę że zdania są podzielone :) Ale w sumie chyba nie ma sensu przy niczym się upierać - ważne żeby klima była sprawna, a nie taka czy śmaka.

Kamis
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2018, 07:42
Imię: Pawel
Auto: Zefira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: BRAK

#20 Post autor: Kamis »

tak na marginesie opel nie ma cimatronic-A! Jeżeli juz to automatyczną klimatyzacje nazwa climatronic jest zastrzeżona dla VW :) tak na marginesie ;)

taka dygresja to jest climatronic ;) w VANie - moim obecnym w dodatku 2 strefowy ;) i to auto służy wiernie do celów zawodowych
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 20:19 przez Kamis, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Sebu$ »

Kamis pisze: 14 cze 2018, 20:11 tak na marginesie opel nie ma cimatronic-A! Jeżeli juz to automatyczną klimatyzacje nazwa climatronic jest zastrzeżona dla VW :) tak na marginesie ;)
tak się przyjeło w mowie potocznej .... podobnie jak buty sportowe, na które u nas się potocznie mówi Adidasy.

Ciekawe ile firm Twoim zdaniem produkowało Walkmany ? ;)

Soryy za :ot:
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”