Zafira A

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: lawless »

Przy zakupie auta pośpiech i emocje są złym doradcą jeśli są wątpliwości to później może być jeszcze więcej.Potem są niepotrzebne nerwy i koszty a to nie jest nikomu potrzebne ;)
Myśl samodzielnie!

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#17 Post autor: Janus »

To co Koleżanka napisała o aucie teraz, zupełnie zmienia postać rzeczy.
Jeżeli ja bym zobaczył za 13 tys Zafirę w benzynie z 2003r z hamulcami do robienia, bez drugiego kompletu opon i jeszcze z rdzą i takim przebiegiem, to w ogóle bym sobie nią głowy nie zawracał... nie warto po prosto! Widać że to żaden rodzynek i okazja, więc darowałbym sobie.

A to że Pan dokłada teraz opony zimowe, koła jakieś, robi rozrząd za niby 500zł... to już robi się jeszcze bardziej podejrzane. Bo na zdrowy rozum Koleżanko - tzn że dokłada do auta swoją pracę (=czas = pieniądz), koła, opony, pracę przy rozrządzie i teraz to dalej kosztuje tylko 13 tys? To ile on na tym aucie zarobi? A zarobić na pewno musi...
Janusz

omciav6

#18 Post autor: omciav6 »

Witam.
Może podam swój przykład.
Dwa tygodnie temu kupiłem zafirę w PL zafirę 1.8 sprowadzoną z Niemiec z przeglądem i tłumaczeniem dokumentów za 7000 PLN.
Sprowadzenie do miejsca zamieszkania (laweta itd 500 samemu było by taniej).
Uszkodzona była maska (lekko ale chciałem mieć tip top) - kupiłem maskę wystarczyło zmienić plus malowanie razem 600 zł.
W sprawdzonym zaprzyjaźnionym warsztacie wymieniłem rozrząd z pompą wody płyn chłodniczy olej simering między skrzynią a silnikiem koszt 1000 Zł .
Auto w Niemczech miało założone nowe opony i swieżutkie hamulce.
Pierdział tłumik- sam wymieniłem cały, kupiłem z ostrowa z dwu letnia gwarancją za 415 zł od katalizatora po końcowy....
Dokupiłem parkpilot i elektryczne szyby na tył.
Przebieg auta to 177 tys km potwierdzony przeglądami, auto od pierwszego własciciela...
Dodatkowo koła zimowe, a z wyposażenia to min klimatronic.

Aha i auto nie ma grama rdzy na nadwoziu ani podwoziu.
Auto będę sprzedawał za 12 tysięcy więc wystawie je pewnie za 12500...
Tak to wygląda- moja rada uciekaj od OSZUSTÓW.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2015, 23:42 przez omciav6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paucio
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2015, 12:15
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira 1.6
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#19 Post autor: paucio »

Witam, nie warto się śpieszyć zwłaszcza jeśli auto wisi na ogłoszeniu przez dłuższy czas. Wtedy obejrzeć ze dwa razy (przy drugim podejściu widać dużo więcej szczegółów których człowiek nie zauważył bo handlarzyna wciąż nawijał no i to wnętrze taaakie zadbane) Samochody wartościowe schodzą szybciutko i to są naprawdę wyjątki, większość to powypadkowe naprawiane autostradowe stłuczki większe i mniejsze. Ostatnio byłem oglądać Zośkę z 2004 dobrze wyposażoną z belgii w dti'ku. Auto mnie i żonie od razu się spodobało zwłaszcza że mogliśmy zostawić naszą Asterkę w rozliczeniu. Ale wziąłem na spokojnie, niby szyby z jednego roku ale później się przyjrzałem czołowa bez GM trójkącik z przodu też wymieniana. No i pod maską, ludzie odpowiedzcie mi czy w 12letnim samochodzie wszystkie elementy mogą się błyszczeć jak z fabryki? Ja rozumiem dbałość i czystość ale nawet bagneta przez te lata nie wyciągali? Na koniec podpiąłem pod op-ka i... cała strona błędów. (w naszej astrze przez 8lat jak jeździmy tyle i takich nie było). W ogłoszeniu na zdjęciu bez prawej alu że niby powietrze schodziło. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie był strzał w prawy przód.
http://otomoto.pl/oferta/opel-zafira-20 ... 7112f8239]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”