Przed zakupem Zośki - do wiadomości

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
agnas

#16 Post autor: agnas »

Tunio999 pisze:
agnas pisze:Panowie, jestem nowa na forum, jeśli to nie ten dział, proszę o poprawkę.

Poszukuję zadbanej Zafiry A z silnikiem benzynowym 1,8 125KM z min.2001r z okolic woj.śląskiego, małopolskiego lub świętokrzyskiego w cenie do 14500zł (z LPG) lub do 12500zł (bez LPG). Wyposażenie nie ma znaczenia.

Jeśli ktoś by coś słyszał, będę wdzięczna na informacje.
U mnie (czyli woj. lubelskie) ma gość (starszy Pan) do sprzedania Zośkę srebrną chyba rocznik 2000r. 1.8 benzyna + LPG, zadbana i nawet fajna (z wyglądu - bo dokładniej się nie przyglądałem)... Jak dobrze pamiętam to ceni ok.11000zł

A masz może jakiś namier (tel) na niego??

[ Dodano: Sob Sty 21, 2012 07:54 ]
Bodek pisze:
agnas pisze:Panowie, jestem nowa na forum, jeśli to nie ten dział, proszę o poprawkę.

Poszukuję zadbanej Zafiry A z silnikiem benzynowym 1,8 125KM z min.2001r z okolic woj.śląskiego, małopolskiego lub świętokrzyskiego w cenie do 14500zł (z LPG) lub do 12500zł (bez LPG). Wyposażenie nie ma znaczenia.

Jeśli ktoś by coś słyszał, będę wdzięczna na informacje.
Zapytaj TUUUU może jeszcze aktualne.

Aktualne. Trochę za droga, ale dzięki za informacje :)

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Tunio999 »

agnas,
Nie mam numerku ale jak chcesz to Ci załatwię....
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

agnas

#18 Post autor: agnas »

Jeśli jeszcze aktualne, to chętnie.
Zadzwonię, zapytać się co i jak.

[ Dodano: Nie Sty 22, 2012 22:20 ]
Tak się zastanawiam, czy jeśli zamierzam kupić Zośkę A z min.2000r typowo dla jazdy z rodziną tj.syn + mąż, silnik 1,6 101KM będzie wystarczający (będzie zagazowana) czy lepiej już zainwestować w 1,8 125KM?
Nie będę tym autkiem jakoś wielce zasuwać, ale też nie chciałabym ruszać ze świateł 30sek albo nad morze jechać 15godzin.
Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Tunio999 »

agnas pisze:Jeśli jeszcze aktualne, to chętnie.
Zadzwonię, zapytać się co i jak.
Dzisiaj przed pracą z rana pojechałem po ten numer telefonu i okazało się, że już Zośka sprzedana :cry:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

agnas

#20 Post autor: agnas »

Szkoda, co zrobić, dzięki bardzo za informacje i pomoc :)
Szukam dalej:)
Pozdrawiam:)

Sebo

#21 Post autor: Sebo »

Witam. Jestem nowy na forum i tak jak Agnas szukam Zafiry. Mam pytanie - czy według waszej wiedzy dotyczącej Zafirki A i rozeznania, można takową kupić za ok. 18.000 zł z roczników 2003-2005? I jaki może być rzeczywisty przebieg?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#22 Post autor: Andrzej2503 »

za około 18 można kupić rocznik 2003 dobrą, bezwypadkową
przebiegi 130-170tys. tyle muszą mieć (ale najistotniejszy jest stan techniczny nie przebieg)

marcin71dd1

#23 Post autor: marcin71dd1 »

cytat z nr vin:
2H0 = SILNIK BENZYNOWY C18SEL[2H0],Z18XER[2H0],A18XER[2H0] ,

Chciałbym zapytać o silnik, wszyscy piszą - 140 KM a są podobno 2 wersje 101 i 103 kW czy mocniejsza ma wtrysk bezpośredni? pytam bo myślę o LPG......i nie wiem czy obydwie wersje można bezpiecznie zagazować?

dzięki pozdrawiam

cieniassss

#24 Post autor: cieniassss »

marcin711, nie wiem skąd wziąłeś wersję 101kW, ale żaden 1.8 nie jest na bezpośrednim wtrysku, poczytaj na forum o LPG do Z18XER

marcin71dd1

#25 Post autor: marcin71dd1 »

zw strony: http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html

&#8226; Z18XER 101 / 6300 (LPG)
103 / 6300 (Benzin) 2H0 & KL7 & NT4

chodzi chyba o to że fabryczne lpg obniża moc do 101kW........rozmawiałem z gaziarzem który zakładał mi dwie instalki i on twierdzi, że ten silnik ma wtrysk bezpośredni.....

cieniassss

#26 Post autor: cieniassss »

marcin711 pisze:rozmawiałem z gaziarzem który zakładał mi dwie instalki i on twierdzi, że ten silnik ma wtrysk bezpośredni.....
zmień gaziarza

PawelW

#27 Post autor: PawelW »

Witam ja kupiłem zafire b 1,7 125KM w ostatni piątek. Zafira na fotkach na allegro piękna, mały przebieg i tu oczywiście podejrzenia. Nie ma samochodów sprowadzanych które mają mały przebieg. Pan nie protestował przy podaniu numeru VIN. Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówie bo ładny. W moim pojęciu najwarzniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. Z racji tego że w dzisiejszych czasach silnik to część wymienna rzuciłem panu chasło że jak opuści na samochodzie 3-4tys to mogę przyjechać obejrzeć. Pojechałem z obstawą mechanika i blacharza. Auto naprawde super chłopaki posprawdzali (O dziwo wszystko cyka jak w zegarku) Samochód sprawdzony w stacji dgiagnostycznej na laserach. wszystkie blach też ok. No to urwałem 3500zł jak by co i ciesze się supek Zośką z 2009 za nieduże pieniądze.

cieniassss

#28 Post autor: cieniassss »

PawelW pisze:Witam ja kupiłem zafire b 1,7 125KM w ostatni piątek.
miliona km
PawelW pisze:Nie ma samochodów sprowadzanych które mają mały przebieg.
są, ale rzadko na sprzedaż

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: Bodek »

PawelW pisze:....Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówię bo ładny. W moim pojęciu najważniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. ....
To jaki masz teraz stan licznika na wyświetlaczu: 110 czy 190 :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

PawelW

#30 Post autor: PawelW »

Bodek pisze:
PawelW pisze:....Co się okazało samochód z 2009r ma przebieg nie 110 tylko 190tys. Szkoda sobie mówię bo ładny. W moim pojęciu najważniejsze aby samochód był w oryginale i żeby nie był bity. Zadzwoniłem do pana i przedstawiłem jak się sprawy mają na co pan wcale bardzo nie zaprzeczał. ....
To jaki masz teraz stan licznika na wyświetlaczu: 110 czy 190 :?:

Na blacie mam 110 a rzeczywistości jest 190pare bo na nieszczęście dla sprzedającego :P był do końca serwisowany i się dowiedziałem. Ojciec ma Astre II 1,7 i ma 298tys i grosza nie dokłada. Mam nadzieje że u mnie będzie tak samo ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”