Uwaga na te autokomisy i handlarzy !!!!

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
automil
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:39
Imię: Piotr
Lokalizacja: Radzymin
Auto: Zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#226 Post autor: automil »

Koledzy, macie może jakieś opinie historie związane z tym komisem?
CarPoint-Polska
43-300 Bielsko-Biała
Ul. Okrężna 1

kaczmar52

#227 Post autor: kaczmar52 »

Uwaga na to auto!!!
http://allegro.pl/sprzedam-opla-zafira- ... 30565.html
Obrazek

1. Stan blacharski i wizualny:

Miał być tylko "mały purchel" na prawym błotniku.
Fakty: Oba błotniki od listew w dół praktycznie sito. Na każdych drzwiach purchle od dołu. Na dachu wzdłuż całej szerokości szyby purchle i korozja. Przednia szyba rok 2006, lewa lampa zamiennik depo, prawa paruje od wewnątrz, dwie szyby rocznik 2002, listwa pasażera przykręcona wkrętem, listwa pod lampa depo luźna, maska nie spasowana z błotnikami, na tylnej klapie oznaczenie 1,6 16v

2.
Gościu szczyci się, ze daje dwa komplety kół. Zimówki z roku produkcji auta... 14 letnie opony w takim stanie, ze bałbym się je wykorzystać jako hustawkę

3.
W środku typowe januszostwo. Marketowe pokrowce na siedzeniach, kierownicy, pasach i ręcznym. Deska obklejona w koło chromowanymi paskami tymi co to niektórzy sobie lampy w koło obklejają...

4.
Prosiłem gościa żeby auto było rano nieodpalane i zimne. stwierdził, ze nie odpalał. Gdy stwierdziłem,ze był odpalany to odparł, ze był wymienic tylko koła na te "super" zimówki (letnie z resztą takie same). No żenada...

5.
Po wszystkim pomyślałem, ze jednak się przejadę...
Na wejściu właściciel dumnie stwierdził, że na światłach skrzynie zawsze przerzuca na "N" żeby jej nie obciążać :D

jedziemy...
puszczam kierownicę i ledwo co zdążam ja złapać po tym jak auto ściągneło na lewo. Pojechalismy dopompować koła, w końcu świeżo zmienione... nic to nie dało, jedziemy dalej

i teraz najlepsze:
Nagle zapała sie kontrolka abs, trakcji, pada wspomaganie kierownicy a ja ledwo co wyprowadzam auto!
Oczywiscie "to nigdy prędzej sie nie zdarzyło, złosliwość rzeczy martwych" itp itd

Dodam, ze w ogłoszeniu było napisane, że cały czas serwisowane w ASO i ostatni przegląd zrobiony w ASO, o czym przez telefon własciciel mnie zapewniał.po naszej rozmowie końcowej słowo ASO zniknęło :) Samochód był naprawiany w zwykłym warsztaciku, a w ASO od sprowadzenia (czyli 2005r) nie ma ani jednej wzmianki na temat tego "pojazdu". Oczywiście pan "mechanik" stwierdził, ze to takie super auto, dbane, serwisowane i tu nagle coś takiego :)

Ogólnie jeśli ktoś lubi podłubać, ma znajomego lakiernika i mechanika to może za 7000zł byłoby można pomysleć...

Aha
gdy wspomniałem, że ubolewam nad niebieska tapicerką w środku, to stwierdził, ze to wersja sportowa :)

P.S.
Pojechalem pociągiem z Gdyni do Warszawy, zeby je obejrzeć, także mam nadzieję, ze zaoszczędziłem komuś straty czasu i pieniędzy...
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 10:21 przez kaczmar52, łącznie zmieniany 2 razy.

Biedron

#228 Post autor: Biedron »

https://www.olx.pl/i2/oferta/opel-zafir ... 6f6a38873b
Ogłoszenie super. Można się skusić. Nie polecam. Środek w miarę i do zaakceptowania. Niestety nawet bez miernika wiadomo że coś z przodem nie jest ok. Zderzak poskręcany na wkręty i lata, nie jest spasowany z lampami. Na pytanie co się stało, Pan przedstawia historię że pracownikowi auto z lawety spadło uszkodziło zderzak i pękły lampy, dlatego wymienione. Mówi też że były robione jakieś zaprawki. Pasek osprzętu piszczy a po wyjęciu bagnetu oleju auto się dusi i prawie gaśnie (prawdopodobnie nie trzyma ciśnienia). Oczywiście na całym aucie jakieś rysy i ubytki lakieru, więc bez polerki się nie obejdzie. Auto niby nie jest szykowane na sprzedaż a wosk wszędzie wychodzi. Wszystko można zrozumieć i uwierzyć. Niestety Pan mimo bliskiej odległości do serwisu Opla nie zgodzi się na sprawdzenie mówiąc ze z 10 letnim autem nie jeździ się do serwisu bo zaczną się doszukiwać i proponuje tylko stację diagnostyczną. Nie uważam żeby był sens kupowania auta z taką historią, mimo iż cena okazyjna.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#229 Post autor: miodzik »

Jestem w trakcie szukania auta dla teścia. Stara Astra już ma dość, będzie coś młodszego.

Teść wypatrzył Vectrę.
Znalazłem to ogłoszenie w sieci.

Opel Vectra Opel Vectra Cosmo 1.9 CDTI 150 KM

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vect ... xtor=SEC-8

Zwróćcie uwagę na przebieg :)
Załączniki
D52F7A2E-568B-4FCC-9E8A-8D6635467311.jpeg
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 06:19 przez miodzik, łącznie zmieniany 2 razy.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#230 Post autor: Mariusz »

miodzik pisze: 27 gru 2017, 06:15
Zwróćcie uwagę na przebieg :)
Facet pisze o wymianie silnika i jak policzysz to wychodzi że przejechał na tym silniku 190k.
Trochę facet pomylił daty, ale ogólnie to można by go obejrzeć.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#231 Post autor: Tazz »

No tak, z opisu się wszystko zgadza, tylko dlaczego gościu liczy sobie przebieg silnika a nie samochodu? I dlaczego chciał żeby mu aso wyzerowal przebieg przy wymianie silnika? Przecież kupujesz cały samochód a nie tylko silnik. Ale autko mimo to nie wygląda źle
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Skasowany użytkownik 23188

#232 Post autor: Skasowany użytkownik 23188 »

Z drugiej strony co to musiała być za "kałuża", że aż silnik zalało ;)
Żeby nie okazało się, że całe auto jest po zalaniu.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 09:23 przez Skasowany użytkownik 23188, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#233 Post autor: Mat86radom »

Podesłane na nasz fanpage:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... xtor=SEC-8

'' Przekazcie gdzie możecie bo gość jest nieuczciwy. Dzisiaj 640km w obie strony na próżno. Progi lecą, uciął zdjęcie lewy tył żeby nie było widać, rdza w komorze silnika a niby garażowany, skrzynia po regeneracji niby a oblana olejem, brak listwy podszybia, źle spasowany zderzak i lewa przednia lampa oraz malowany błotnik a niby całą kupił, problemy z cewka i błąd na liczniku od sterowania tempomatem (tak wyczytałem), zimowki do końca sezonu i praktycznie do zajechania... 😣😣😣 ale trudno dzień poszedł się je... Ale bałem wziąść się problem za 13 bo tyle opuścił bez alu''

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#234 Post autor: BQB »

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... ea08913309
Tu nawet nie ma po co jechać, byłem tam i oglądałem to auto w lutym, albo marcu 2018 (rok dla potomnych ;-) ), auto bezwypadkowe, ta, jasne, a nowy kawałek czarnej stali - w tym miejscu gdzie się otwiera maskę, to skąd? A no ze sklepu, bo nawet naklejka jeszcze była na niej :-D Kratka ta czarna przy grillu na górze połamana w jednym miejscu, na dole w kilku. Po odpaleniu silnika - chodził jak stary diesel, włączyć klimy się nie da, bo w/g komputera, który był po włosku, ale sobie przestawiłem na polski, nie można włączyć klimy - silnik przegrzany (a na dworze było -15 stopni), po 5 minutach znów próbuję, bo myślałem, że to z powodu zimna, ten sam komunikat, silnik klekocze na wolnych obrotach, na wyższych, klekotanie się zmniejsza, nawet nim nie ruszyłem, bo bez sensu to było. Zdjęć nie robiłem, bo było bardzo zimno. I tak nocną przejażdżkę sobie z rodzicami zrobiłem:
https://www.google.com/maps/dir/Tadeusz ... 71!1m0!3e0
prawie 1300km.
A przez telefon, Igła.

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#235 Post autor: wesolys »

Witam czy macie koledzy jakieś doświadczenia z komisem w Ostrowi Mazowieckiej na ul Malkinskiej
168

marek borcin
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2020, 20:50
Imię: Marek
Lokalizacja: Srocko
Auto: Zafira1.4T(140) Cosmo opc
Model: ZC
Oznaczenie silnika: C14net

#236 Post autor: marek borcin »

Witajcie. ja to bym radził ...jesli ktos jeszcze jest i czyta
,by wklejać numery VIN aut obejrzanych osobiscie z ewentualnym komentarzem . By inny forumowicz nie musiał jechac 400 km by się naciąć osobiście.
Piętnujmy druciarzy !!! ( przy wszystkich kupowanych opelkach)
Czasem chętnie wrócił bym do corsy 1.0

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#237 Post autor: Sebu$ »

marek borcin pisze: 09 maja 2022, 12:16 Witajcie. ja to bym radził ...jesli ktos jeszcze jest i czyta
,by wklejać numery VIN aut obejrzanych osobiscie z ewentualnym komentarzem . By inny forumowicz nie musiał jechac 400 km by się naciąć osobiście.
Piętnujmy druciarzy !!! ( przy wszystkich kupowanych opelkach)
Taki pomysł już kiedyś był. Fajnie by było, aby ponownie zadziałał.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

marek borcin
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2020, 20:50
Imię: Marek
Lokalizacja: Srocko
Auto: Zafira1.4T(140) Cosmo opc
Model: ZC
Oznaczenie silnika: C14net

#238 Post autor: marek borcin »

Jezdzę teraz za corsą i astrą zróbcie Temat zacznę dodawać
Czasem chętnie wrócił bym do corsy 1.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”