UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#391 Post autor: ceki70 »

Bo też u nich wybrałem ,ale jak zobaczyłem co ten pakiet zawiera to spasowałem z tym mini- holowanie do 75 km , jak jeźdź się po mieście tylko, to spoko, ale jak dalej to już lipa. W tym roku miało być taniej , ale wyszło na bogato i wybrałem full opcję , i o nic już nie muszę się martwić np. holowanie bez limitu km.
Wiadomo każdy wybiera tak by było jak najlepiej, korzystnie, i oby te pakiety nie były nam nigdy potrzebne :nie:
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

evillysy
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:47
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Łódź
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#392 Post autor: evillysy »

ceki70 pisze: 09 sie 2018, 00:36 Wiadomo każdy wybiera tak by było jak najlepiej, korzystnie, i oby te pakiety nie były nam nigdy potrzebne :nie:
Oby tak było jak mówisz: )


Mnie tylko zaskoczyło to, że płacąc w zeszłym roku 600zł a wszędzie trąbią o podwyżkach OC, dostałem propozycję wznowienia na 580zł. Więc postanowiłem sprawdzić i poszukać. Na Rankomacie najtaniej znalazłem za 475zł. Później na stronie AXA wpisałem znaleziony kod rabatowy 20% i wyszło 398;)

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#393 Post autor: ceki70 »

Na cenę OC wpływa lokalizacja, czy mieszkasz w mieście,czy na wsi, czy jesteś zawodowym kierowcą itd....
Ja zawsze zawierałem na poczcie gdzie miałem 600 z groszami z bajerami, bo oferta z ubezpieczyciela wynosiła 900 z groszem z tymi samymi bajerami.
A w tym roku było na odwrót ubezpieczyciel miał niższą cenę od poczty z tymi samymi bajerami , i poszukałem gdzie indziej.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

evillysy
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:47
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Łódź
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#394 Post autor: evillysy »

ceki70 pisze: 09 sie 2018, 09:11 Na cenę OC wpływa lokalizacja, czy mieszkasz w mieście,czy na wsi, czy jesteś zawodowym kierowcą itd....
Tak wiem. To wszystko ma wpływ na wysokość składki. Tym bardziej mnie to dziwi bo u mnie bez zmian: praca ta samą, zniżki te same, auto bez zmian i mieszkam w tym samym mieście. Ale się cieszę bo 200zl taniej niż rok temu:)

Skasowany użytkownik 21943

#395 Post autor: Skasowany użytkownik 21943 »

Dzisiaj kupowałem ubezpieczenie w Ergo Hestia koszt 1440 zł w tym jest:
-OC
-ubzepieczenie zniżek OC
-AC na orginałach
-ubezpieczenie szyb
-Assistance od domu
-nnw
-bez wkładu własnego

Ubezpieczenie 130 zł więcej niż rok temu ale wartość auta podniesiona do 15000 zł w przypadku szkody zupełnej a nie 10000 zł jak proponował ubezpieczyciel.

crimth
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2018, 18:51
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira Innovation 1.8 benzyna
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#396 Post autor: crimth »

Hej.
Dzisiaj grzebałem w Avivie i wyszło mi ok 2500zł za wsjo (AC i OC, z wkładem własnym 500zł). Może tak byc???
A mam kupę zniżek :shock:

Deleted User 21664

#397 Post autor: Deleted User 21664 »

Zobacz post wyżej :lis:

Budynio
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2018, 11:16
Imię: Łukasz
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#398 Post autor: Budynio »

Witam,

jak oceniacie Ac z AXA? Chcę tam ubezpieczyć auto i się zastanawiam czy w razie wypadku w ogóle można jakiekolwiek pieniądze otrzymać czy może zaczynają się kombinacje od których opowieści się roi. Jest ktoś co podzieli się swoim doświadczeniem?

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#399 Post autor: Kocur »

Bardzo słuszne uwagi. Trzeba baaardzo uważnie przeczytać OWU, ponieważ właśnie tam zawarte są warunki, na jakich ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na drobne druczki oraz nieprecyzyjne zapisy, ponieważ przy szkodzie ubezpieczyciel będzie się starał naciągnąć te zapisy na swoją korzyść.

rymek pisze: 27 gru 2018, 08:12
Budynio pisze: 03 paź 2018, 11:23 Witam,

jak oceniacie Ac z AXA? Chcę tam ubezpieczyć auto i się zastanawiam czy w razie wypadku w ogóle można jakiekolwiek pieniądze otrzymać czy może zaczynają się kombinacje od których opowieści się roi. Jest ktoś co podzieli się swoim doświadczeniem?
I co kupiłeś już to AC z AXA? Tak się składa, że axa to jeden z większych ubezpieczycieli działających u nas w kraju. Ale i tak bez dokładnego przeczytania OWU, chyba nie podjąłbym się jego zakupu. Tak naprawdę to tam jest wszystko opisane. Co ubezpieczenie obejmuje, a w jakich sytuacjach nie poczuwa się do odpowiedzialności.

AC w przeciwieństwie do OC, nie jest uregulowana w ustawie. Nie ma tam kwot minimalnych. Warto to wszystko wziąć pod uwagę.
Dla tych co się zastanawiają, podpowiem, aby wygenerowali sobie zestawinie np przy pomocy https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac i doczytali owu.
Bo pod tym względem potrafią wyraźnie się od siebie różnić.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
conway
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:49
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stargard
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#400 Post autor: conway »

Panowie jak zakupiłem autko, czekac aż coś przyjdzie z oc jak stary właściciel zgłosi sprzedaż? Czy mogę sam wziąć np w axa.

Deleted User 21664

#401 Post autor: Deleted User 21664 »

conway pisze: 25 kwie 2019, 18:22 Panowie jak zakupiłem autko, czekac aż coś przyjdzie z oc jak stary właściciel zgłosi sprzedaż? Czy mogę sam wziąć np w axa.
Wypowiadasz umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela i zawierasz nową polisę u tego, który da Ci lepsze warunki. Pamiętaj żeby nie mieć dwóch polic OC.

mko13
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 09 sty 2019, 16:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

#402 Post autor: mko13 »

Makary pisze: 26 kwie 2019, 18:50
conway pisze: 25 kwie 2019, 18:22 Panowie jak zakupiłem autko, czekac aż coś przyjdzie z oc jak stary właściciel zgłosi sprzedaż? Czy mogę sam wziąć np w axa.
Wypowiadasz umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela i zawierasz nową polisę u tego, który da Ci lepsze warunki. Pamiętaj żeby nie mieć dwóch polic OC.
1) przy zakupie auta polisa OC przechodzi na Ciebie

2) od tego ubezpieczyciela może przyjść jakieś pismo lub nie. Może przyjść dopłata do końca okresu, bo ubezpieczyciel robi nową wycenę. Ja tak miałem

3) Wypowiadanie przez Ciebie obecnego OC nie ma sensu, bo zwrot pieniędzy dostanie osoba, która zawierała tą polisę, czyli poprzedni właściciel.

4) Jak będzie dobiegać końca ta polisa i będziesz chciał zmienić na inną, to obecnej nie będziesz musiał wypowiadać, bo nie Ty ją zawieraleś.

Deleted User 21664

#403 Post autor: Deleted User 21664 »

Nie do końca ;)
ad1. i ad2. tak ale ubezpieczyciel z pewnością zrobi re-kalkulację i dostaniesz pismo o dopłacie - na pewno jeśli poprzedni właściciel wypowie umową (bo może)

ad3. Ma sens - możesz mieć lepsze warunki u innego ubezpieczyciela ;) - dlaczego miałbyś dostać zwrot kasy za polisę której nie wykupiłeś ;) - przecież Ci się nie należy ;)

ad.4 Jeśli starej polisy nie wypowiesz ona przedłuży się na kolejny rok (na pewno dostaniesz pismo w tej sprawie) - jeśli kupisz polisę u innego ubezpieczyciela będziesz miał dwie (na pewno "stary" ubezpieczyciel się upomni )

mko13
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 09 sty 2019, 16:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

#404 Post autor: mko13 »

Oj, namieszałeś ;)
Makary pisze: 28 kwie 2019, 07:51 Nie do końca ;)
ad1. i ad2. tak ale ubezpieczyciel z pewnością zrobi re-kalkulację i dostaniesz pismo o dopłacie - na pewno jeśli poprzedni właściciel wypowie umową (bo może)

Nie, poprzedni właściciel nie może wypowiedzieć umowy, jeśli już sprzedał samochód. W ogóle polisę OC można wypowiedzieć tylko pod warunkiem przedstawienia nowej polisy. Nie neguję faktu rekalkulacji.
Makary pisze: 28 kwie 2019, 07:51
ad3. Ma sens - możesz mieć lepsze warunki u innego ubezpieczyciela ;)


To jest szerszy temat. Pokażę na wariantach:

Wariant A
Kupuję auto z polisą wycenioną na 1000 zł i zostało pół roku. Właściciel na początku opłacił ją w całości. Firma robi rekalkulację dla mnie tej polisy na 1100, czyli dopłacam 50zł za pół roku które pozostały. Nawet jeśli inny ubezpieczyciel wyceni mi polisę na 600 zł, to kontynuowanie obecnej polisy jest dla mnie korzystne, ponieważ 500 zł wraca do poprzedniego właściciela, a ja na dzień dobry płacę 600zł.

Wariant B
Kupuję auto z polisą wycenioną na 1000 zł i zostało pół roku. Właściciel na początku opłacił ją tylko za pierwsze pół roku. Firma robi rekalkulację dla mnie tej polisy na 1100, czyli dopłacam 600zł za pół roku które pozostały. Jeśli inny ubezpieczyciel wyceni mi polisę na 600 zł, to kontynuowanie obecnej polisy nie jest dla mnie korzystne, ponieważ za 600 zł mam polisę na kolejne 12 miesięcy.

Uwaga: polisę zawiera się na 12 miesięcy, ale nie jest konieczne opłacanie z góry za cały okres. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie samochodu, gdyż ktoś może się chwalić, że polisa jest jeszcze np na 10 miesięcy- tylko pytanie czy opłacona? Co więcej, tej informacji nie ma na polisie. Ktoś po zakupie może się zdziwić, jeśli np po miesiącu dostanie spory rachunek za opłacenie polisy.

Makary pisze: 28 kwie 2019, 07:51

ad.4 Jeśli starej polisy nie wypowiesz ona przedłuży się na kolejny rok (na pewno dostaniesz pismo w tej sprawie) - jeśli kupisz polisę u innego ubezpieczyciela będziesz miał dwie (na pewno "stary" ubezpieczyciel się upomni )
Przedłużają się tylko te polisy, które samemu się podpisało. Jeśli kupiłem auto z polisą i będzie zbliżał się jej koniec to nie muszę jej wypowiadać. Wystarczy, że podpiszę umowę z innym ubezpieczycielem. Pamiętać tylko należy żeby zachować ciągłość.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 22:07 przez mko13, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#405 Post autor: Tazz »

Ja sprzedałem zafire, wyrejestrowalem i wysłałem zdjęcie umowy do ubezpieczalni. Po kilku tygodniach dostałem zwrot ponad 160 zł. Do końca umowy było 2 albo 3 miesiace (miałem na rok okolice 650zl) czyli nowy właściciel wziął sobie nową polisę (pewnie bardziej mu się to oplacalo)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”