Zafira A - silnik diesel czy benzyna?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#46 Post autor: Wojti »

Gaz najlepiej założyć samemu i wiesz co masz :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
czekker
Przeglądacz
Posty: 97
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:34
Imię: Grzechu
Lokalizacja: śląsk (SO/SK/SL)
Auto: Subaru Outback 3.0R (H6)
Model: OBK
Oznaczenie silnika: EZ30D-2gen

#47 Post autor: czekker »

Marsjano71 pisze:przymierzam się do zakupu zafirki A,1.8 benzynka,rocznik 2000-2003 i zastanawiam się czy lepiej od razu kupić z gazem ,czy założyć go po zakupie.
czy może ktoś doradzić w tej kwestji.
można też kupić bez gazu i tak zostawić - tę opcję ja polecam :mrgreen:
Zafirynda sprzedana.. :roll:

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#48 Post autor: janekW67 »

Ja też! :D
Oczywiście!

bolid

#49 Post autor: bolid »

ja też zostawiłem bez gazu (choć przed zakupem bardzo poważnie myślałem o zagazowaniu)

Marsjano71

#50 Post autor: Marsjano71 »

ja właśnie zastanawiam się czy zakładać gaz,nie robi długich tras,a właściwie to jak kupiłem 3 lata temu golfa to przez ten czas zrobiłem 13 tys km.
to wydaje mi się ze szkoda by zakładać gaz ,gdy się tylko tyle robi przebiegu.
Wychodziło by ,że zrobiłem 4 tyś z kawałkiem rocznie.
Dla wielu z was to pewnie wyda się nawet śmieszne :mrgreen:
Co myślicie na en temat????

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: janekW67 »

W twoim przypadku gaz nie ma sensu.
Oczywiście!

fabrus

#52 Post autor: fabrus »

No przy takim przebiegu raczej nie ma sensu. Ja prawie od razu po zakupie (koniec maja) założyłem instalację, przejechałem juz trochę ponad 5 tys. kilometrów na LPG i bardzo sobie chwalę.
W moim drugim aucie mam już przejechane ponad 110 tys km na gazie i też bez problemów.
W przypadku LPG podstawa to dobry gazownik który dobrze dobierze komponenty, poprawnie założy instalację i dobrze ja zestroi.

bolid

#53 Post autor: bolid »

Marsjano71 przy przebiegu 4000 km rocznie nie ma sensu zakładać gazu - ciesz się jazdą na benzynie, kołem zapasowym oraz pełna przestrzenią bagażową i możliwością zmiany konfiguracji ilości siedzeń w dowolnym momencie :-)

z obliczeń które wykonałem na własny użytek (w kwietniu tego roku) wyszło mi, że przy ówczesnych cenach i uwzględnieniu kosztów eksploatacji benzyna vs. benz+gaz graniczna wartość przy której zwróci się gaz i zaczną się korzyści związane z tańszym paliwem to ok. 15000km

zakładając: 4 letni okres eksploatacji samochodu, przebieg 60000km (w tym okresie) oraz koszt instalacji 3000 zł wyszło mi, że instalacji zwróci się a oszczędności sięgną ok. 3000 maks. 4000 zł (przy ówczesnej relacji cen gaz-benzyna i jeśli nie przytrafią się awarie instalacji gazowej po 2 latach gwarancji) - biorąc to pod uwagę podjąłem decyzję o pozostaniu jedynie na benzynie i jak we wstępie mam w odwodzie pełny zapas i cieszę się możliwościami konfiguracji wnętrza jakie daje zafira :-)

Marsjano71

#54 Post autor: Marsjano71 »

no i wielkie dzięki ,chociaż jeden problem już rozwiązany.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#55 Post autor: miodzik »

zakładając: 4 letni okres eksploatacji samochodu, przebieg 60000km (w tym okresie) oraz koszt instalacji 3000 zł wyszło mi, że instalacji zwróci się a oszczędności sięgną ok. 3000 maks. 4000 zł (przy ówczesnej relacji cen gaz-benzyna i jeśli nie przytrafią się awarie instalacji gazowej po 2 latach gwarancji) - biorąc to pod uwagę podjąłem decyzję o pozostaniu jedynie na benzynie i jak we wstępie mam w odwodzie pełny zapas i cieszę się możliwościami konfiguracji wnętrza jakie daje zafira :-)
Bardzo dobrze napisane. Oczywiście powyższe założenia mają sens dodatkowy jeśli przyjąć założenie o bezawaryjności systemu, nie przegrzewającym się silniku, nie padającym zaworze EGR itd....

Ja osobiście podobnie chyba jak Maciek i inni koledzy z forum nie jestem zwolennikiem zagazowywania. Jakiegokolwiek auta.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

phuss

#56 Post autor: phuss »

Witam, planuję zakup zośki A, rocznik +-2003. Po głowie chodzą mi 2 silniki 1,8 PB/LPG ew. 2,2 ON. Czy dobrze jestem ukierunkowany. Zapodajcie jakieś linki dotyczące przypadłości tych silników. Jestem nowy na forum i jeszcze nie bardzo umiem się tu poruszać i szukać.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#57 Post autor: Andrzej2503 »

Taryfiarze kupują u mnie zawsze Zafiry A 1,8 i robią na LPG.
Rzadziej Zafiry B 1,9CDTI (tu zawsze 100konne).
Pozdr Andrzej
sklepik z Zafirami B i C

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#58 Post autor: firek »

więc tak 2.2 nie polecam-droższy w serwisie od 2.0, wiadomo pompa PSG 16, przeguby wewnętrzne i pekające wały.
Tylko 1.8 i bedziesz sobie latał jak gościu:)

bartosz111

#59 Post autor: bartosz111 »

i ja stoję dokładnie przed takim samym wyborem, do tej pory jeździłem Octavia na taryfie 99 i 2000 rok, mam nadzieję , że to auto nie będzie spaecjalnie droższe w utrzymaniu a przyniesie nieco lepsze zyski-6 os, 1,8? ok:) a jakie są największe przypadłości podłącze sie do pytania

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#60 Post autor: janekW67 »

Silniki 1.8 lubią olej, ale to nie jest reguła. Ja akurat z tym nie mam problemu.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”