Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
lucio

#451 Post autor: lucio »

Aha dzięki za radę będzie na pewno pomocna a jak to się ma z tym filtrem DPF jak i edge ? Znajdę zafię bez tych dodatków które sprawiają problem , ale chyba dpf-ka niema w bp 😁 po za tym na OtoMoto mało benzynek jest eh... Coś czuję że tak szybko nie pojeżdżę nowym autkiem

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#452 Post autor: Mariusz »

Kupując bęzynkę 1,8 nie masz problemu z DPF, turbo, dwumasą. Są za to inne mankamenty ale mniej uciążliwe np. zmienne fazy rozrządu. Lepiej wystrzegać się skrzyni 6, no i automatu.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#453 Post autor: Rafoooo »

Ale jednak skrzynia 6tka pomimo swojej awaryjności to super sprawa.... ;) .... i nie chodzi tu o to by się jej wystrzegać, wystarczy o nią dbać.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

lucio

#454 Post autor: lucio »

Ok czyli na pewno 1,8 teraz kwestia taka czy ja gazować czy też niema potrzeby ?Jeśli tak to czy nie skorzystać z kupna auta które już ma instalację gazową , orietuje się ktoś jaki to koszt nowej wynosi... 😂(6-biegow no wygoda i mniejsze obroty)

Awatar użytkownika
Czesławo Moreno
Zafiromaniak
Posty: 1811
Rejestracja: 22 lis 2015, 21:06
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira B 1.8 +
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#455 Post autor: Czesławo Moreno »

lucio pisze:Ok czyli na pewno 1,8 teraz kwestia taka czy ja gazować czy też niema potrzeby ?Jeśli tak to czy nie skorzystać z kupna auta które już ma instalację gazową , orietuje się ktoś jaki to koszt nowej wynosi... 😂(6-biegow no wygoda i mniejsze obroty)
Co do kupna auta sprowadzonego z lpg,stanowczo odradzam :czerwona:
Ja po sprowadzenie miałem remont głowicy :evil:
Minus głowicy w 1.8 to reczne ustawianie/sterowanie luzu zaworów ,w 2.0t są hydrauliczne.
Co do lpg to IV generacja to minimum,sam zastanawiam się nad V gen.bo sporo jeżdżę .
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 09:35 przez Czesławo Moreno, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#456 Post autor: Mariusz »

Ja zakładałem LPG na początku lipca, IV generacja. Zapłaciłem 3600, póki co działa bez zarzutu.
Gazownik pisał specjalnie mapę pod moje auto. Jak zdecydujesz się na montaż LPG to pomyśl o wlewie pod klapką, żeby nie dziurawić zderzaka. Idealnie pasuje wlew od wersji CNG.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#457 Post autor: janekW67 »

mariusz131 pisze:Kupując bęzynkę 1,8 nie masz problemu z DPF, turbo, dwumasą. Są za to inne mankamenty ale mniej uciążliwe np. zmienne fazy rozrządu. Lepiej wystrzegać się skrzyni 6, no i automatu.
W 1.8 nie ma skrzyni 6-ki, ani automatu. Jest za to Easytronic (porażka!).
Oczywiście!

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#458 Post autor: czarekcw »

mariusz131 pisze: Lepiej wystrzegać się skrzyni 6, no i automatu.
Co do automatu- jeżeli jest jakaś znana historia serwisowa to fajnie.

Jeżeli weźmiesz coś mocniejszego od 1.8 to branie manuala czy automatu wiąże się z jednym- przy mega pechu i za to i za to zapłacisz jakieś 5 tyś za remont (wliczając w manualu w dieslu sprzęgło i dwumas). Kupno każdego auta obojętnie jakiej marki to loteria- możesz trafić na fajny sprzęt że nic nie dołożysz a możesz trafić na skarbonkę.

ray

#459 Post autor: ray »

WItam Zafirowiczow, potrzebuje waszej porady co do zakupu Zoski B w dieslu.
Obecnie jeżdżę ZA 1.8 + gaz . Mieszkam we Francji poki co i tu same diesle jezdza wiec trudno upatrzec benzyniaka. Czy warto kupic diesla z przebiegiem ponad 140 tys.? jesli tak to ktory silnik diesla lepszy?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#460 Post autor: Mariusz »

Jeżdżę benzynką, ale z tego co wiem to najlepiej 1,9 120KM. TYlko zastanów się czy na pewno diesel. Dwumasa, turbina, DPF, skrzynia biegów, która wymaga większego zainteresowania.
Poszukał bym benzynki, ale twoja decyzja. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#461 Post autor: Kocur »

ray pisze:jesli tak to ktory silnik diesla lepszy?
. Trudno właściwie na to pytanie odpowiedzieć. Zależy, czego po silniku oczekujesz. Jeśli dużej niezawodności, to 1.9 CDTI 120 km będzie odpowiednim wyborem - brak problemów z klapami wirowymi. Jeśli natomiast chcesz trochę więcej mocy - 1.9 CDTI 150 km. Tylko w wypadku tego ostatniego, aby on bezawaryjnie jeździł - będzie trzeba ciut poprawić fabrykę (modyfikacja kolektora dolotowego)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

krisd
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2018, 18:15
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Konin
Auto: Opel Zafira 2010 1,6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#462 Post autor: krisd »

w ciągu najbliższych dni dokonam zakupu Opla Zafira, silnik 1,9 diesel rocznik 2007-2009. Czekam na wpłatę kasy i kupuję. Ale zawsze może się zdarzyć tak, że sprzedawca się pojazdu szybciej pozbędzie i będę musiał auta szukać. dlatego prosze o wyrozumiałość, a w razie chęci o podanie sprawdzonych modeli z poszukiwanego przeze mnie zakresu cenowego 14-18 tys zł.

mam też póki co kilka pytań
- który silnik wybrac 1,9 diesel czy 1,7 diesel ? mają one jakies wady ?
- ile kosztuje załozenie gazu do silnika benzynowego?
- ogólnie który silnik polecacie ?
- jeśli auto jest sprowadzone i ma komunikaty po niemiecku lub francusku to jak to przekodowac na polskie ?
- ogólne zasad co sprawdzać w zafirkach ?
- czy w temperaturze 5-6 stopni klima już sie uruchamia i sprężarka ?


z góry dziękuje za wyrozumiałość i proszę o porady

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#463 Post autor: Mariusz »

Jeśli koniecznie chcesz kupić diesla to 1,9 w wersji 120 KM. Wersja 150 KM ma klapy wirowe, które mogą być problemem. Ten silnik pochodzi z Fiata i ma dobre opinie. 1,7 jeśli się nie mylę to konstrukcja Opla i coś tam jest nie tak, Ale tutaj niech wypowiedzą się inni. Jak zdecydowałbyś się na benzyniaka to polecam 1,8 140 KM lub 2,0T 200 KM. Instalacja gazowa musi być dobrej marki i montowana przez dobrego gazownika. Koszt nie powinien przekroczyć 4 tyś. zł. Z komputerem z menu w języku polskim mogą być problemy, wersje po liftingu już lepiej. Tyle ode mnie, więcej info od innych kolegów. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Darek_24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:07
Imię: Dariusz
Auto: Opel zafira b 1.9 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19Dt

#464 Post autor: Darek_24 »

Ja przed zakupem trochę poczytałem o tych silnikach. I najlepszy jest 1.9 CDTI 120 konny. Sam go mam i jak na razie nie narzekam, no może na ciężki dostęp do czego kolwiek aby wymienić. Ale osobiście mogę go polecić.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#465 Post autor: Czesław »

Miałem 1,7 to chyba silnik Isuzu , na osprzęcie (paskach filtrach ) można było odczytać
czesiek_ze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”