Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Kamil1984
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 10 cze 2018, 21:14
Imię: Kamil
Auto: Opel Zafira 2.0 turbo cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#481 Post autor: Kamil1984 »

Polecam silnik 2.0 200km. Tarcze i klocki z przodu masz jak w dieslu czyli 308mm. Wiec koszt serwisowania nie taki straszny jesli chodzi o spalanie lpg to mi pali 15 litrow w mieszcie jak cos zapraszam do radomia na przejazdzke -)

Awatar użytkownika
conway
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:49
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stargard
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#482 Post autor: conway »

no właśnie to jest to ze jak nie będzie nic 2.0t to czy sens brać 1.8??? Jakoś to jedzie? czy nie lepiej jakieś 1.9 albo poszukać s-maxa :)

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#483 Post autor: harvard »

Jak masz kogo wozić na 6i 7 rzędzie to raczej s-max. U nasz 2+2 i daje rade ZB, ale jak przyszło mi wyjechać za miasto i wziąć teściową i matkę łola Boga na 6 i 7 miejscu to tylko małe dzieci. U kolegi oglądałem s-maxa i tam jest lepiej, naprawdę lepiej! Mam 1.8 przesiadłem się z mniejszego benzyniaka wiec jak dla mnie jest dobrze, ale nie wzorowo. Cenię sobie jednak tańszą eksploatację niż ryzykować zakup diezla lub być może zajeżdzonej 2.0. Każdy niech kupuje to czego oczekuje od auta a jakieś zasłyszane przez Januszy terio bo i internetach piszą że do doopy.....ehh szkoda gadać. Benzyną 1.6 tą starsza jechałem w ZB nie a i różnica jest na korzyść 140km. Wiadomo jak ktoś jeździ TDIkiem to 1.8 muł i tyle.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#484 Post autor: Mariusz »

Jeżdżę wersją 1,8 140 KM od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Na co dzień jazda w miejskich korkach więc mocy nie trzeba bo i tak się stoi. Spalanie w okolicach 10l Pb a gazu 12l.
Na trasie natomiast jak się jedzie w 4 osoby to jest moim zdaniem w miarę dynamicznie, natomiast 2 ostatnie urlopy jeździłem z kompletem osób i z przyczepką lub zamiennie z boxem na dachu i nie było tak źle. Demon prędkości to to nie był ale dawał radę.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#485 Post autor: PiotrWie »

harvard pisze: 15 wrz 2018, 20:19 Jak masz kogo wozić na 6i 7 rzędzie to raczej s-max. U nasz 2+2 i daje rade ZB, ale jak przyszło mi wyjechać za miasto i wziąć teściową i matkę łola Boga na 6 i 7 miejscu to tylko małe dzieci. U kolegi oglądałem s-maxa i tam jest lepiej, naprawdę lepiej!
Jak naprawdę potrzebujesz wozić 7 osób to albo bus i wtedy możesz znaleźć ( przy odpowiednim budżecie ) coś z mocnym silnikiem albo... Dacie Lodgy - to jedyne znane mi auto które jest rzeczywiście 7-osobowe, a nie tylko rejestrowane na siedem osób. Da się nim względnie sprawnie jeździć ale w żadnej wersji nie jest demonem prędkości. No jeszcze ewentualnie amerykańskie vany - ale tu różnica w cenie pomiędzy busem z porządnym silnikiem a takim vanem szybko pójdzie do baku.
PiotrWie

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#486 Post autor: ryba1 »

mariusz131 pisze: 16 wrz 2018, 07:44 Jeżdżę wersją 1,8 140 KM od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Na co dzień jazda w miejskich korkach więc mocy nie trzeba bo i tak się stoi. Spalanie w okolicach 10l Pb a gazu 12l.
Na trasie natomiast jak się jedzie w 4 osoby to jest moim zdaniem w miarę dynamicznie, natomiast 2 ostatnie urlopy jeździłem z kompletem osób i z przyczepką lub zamiennie z boxem na dachu i nie było tak źle. Demon prędkości to to nie był ale dawał radę.
Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z kuzynem. Ma zafirę B 1.6 105KM ,spalanie identyczne jak w moim ZB OPC 309KM. Sam miałem kiedyś co prawda w astrze 1.8 ale muł jakich mało. Nie polecam tym bardziej że zafira jest cięższa i wyższa

Hiroszima
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, 14:41
Imię: Hiroszima
Auto: Zafira A 1.6
Model: ZA
Oznaczenie silnika: XEL

#487 Post autor: Hiroszima »

ryba1 pisze: 16 wrz 2018, 21:50
mariusz131 pisze: 16 wrz 2018, 07:44 Jeżdżę wersją 1,8 140 KM od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Na co dzień jazda w miejskich korkach więc mocy nie trzeba bo i tak się stoi. Spalanie w okolicach 10l Pb a gazu 12l.
Na trasie natomiast jak się jedzie w 4 osoby to jest moim zdaniem w miarę dynamicznie, natomiast 2 ostatnie urlopy jeździłem z kompletem osób i z przyczepką lub zamiennie z boxem na dachu i nie było tak źle. Demon prędkości to to nie był ale dawał radę.
Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z kuzynem. Ma zafirę B 1.6 105KM ,spalanie identyczne jak w moim ZB OPC 309KM. Sam miałem kiedyś co prawda w astrze 1.8 ale muł jakich mało. Nie polecam tym bardziej że zafira jest cięższa i wyższa
ryba1 wszyscy wiedzą że jesteś wybitnym specjalistą jeśli chodzi o 2.0t zarówno LEH i LER czy mógłbyś zrobić jakieś kompendium wiedzy co sprawdzić przy tych silnikach albo napisać na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem żeby nie wtopić?

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#488 Post autor: Umpero »

Podłączę się do tematu...
Z tego co widzę to w ZB spotykane są też jeszcze dwa silniki:
- 1.6 z turbiną 150KM
- 2.2 150 KM

Jakieś opinie o tych silnikach?
Rozumiem, że przy 1.6 z turbo zapewne jest mniejsze spalanie?
Jak z awaryjnością i czemu tak mało jest egzemplarzy z tym silnikiem?

Obecnie jeżdżę Astrą J z silnikiem 1.6 116KM i jest on mułowaty do tego w mieście pali 12l. Czyli taki wolny ssak 1.8, a tym bardziej 2.2 będzie palił więcej?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#489 Post autor: Mariusz »

1,6 Turbo 150KM to jest silnik z fabryczną instalacją CNG (gaz ziemny) ale spokojnie można przerobić na LPG
2,2 150KM ma raczej nie pochlebne opinie. Jest gdzieś na forum rozwinięcie tej opinii.

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#490 Post autor: Umpero »

Ale do tego 1.6 T z CNG można też spokojnie lać benzynę?
Jak z kosztami utrzymania tego silnika?
Posiada dwumas?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#491 Post autor: Mariusz »

Można spokojnie jeździć na benzynie, tyle tylko że zbiornik paliwa ma 14l. pojemności. Resztę miejsca zajmują butle CNG pod autem.
Kosztów nie znam. Mało spotykany silnik więc może być ciężko o te dane.
Nie wiem, ale możliwe że jest tak jak w innych uturbionych benzyniakach.

Awatar użytkownika
conway
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:49
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stargard
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#492 Post autor: conway »

a jak to jest że co oglądam zafirke na allegro jest doposażona na maxa a tu silnik 1.7. Wydaje mi sie że te 1.7 są najlepiej wyposażone

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#493 Post autor: Mariusz »

conway pisze: 02 sty 2019, 14:04 a jak to jest że co oglądam zafirke na allegro jest doposażona na maxa a tu silnik 1.7. Wydaje mi sie że te 1.7 są najlepiej wyposażone
Nie wydaje mi się żeby wyposażenie miało cokolwiek wspólnego z wersją silnika.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#494 Post autor: janekW67 »

mariusz131 pisze: 02 sty 2019, 17:40
conway pisze: 02 sty 2019, 14:04 a jak to jest że co oglądam zafirke na allegro jest doposażona na maxa a tu silnik 1.7. Wydaje mi sie że te 1.7 są najlepiej wyposażone
Nie wydaje mi się żeby wyposażenie miało cokolwiek wspólnego z wersją silnika.
W 100-u procentach silnik nie ma nic wspólnego z wyposażeniem auta!
Oczywiście!

Awatar użytkownika
conway
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:49
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stargard
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#495 Post autor: conway »

może zbieg okoliczności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”