Przed zakupem Zośki - do wiadomości

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
szaryjacek

#61 Post autor: szaryjacek »

Nie wiem gdzie się podłączyć z pytankiem jak nie tu to sorki
1-mogę z kimś jechać na giełdę w Essen DE(albo pod Essen)podobnież minimum 3 tys. aut-ma ktoś jakąś wiedzę co to za giełda?
Zośka ma być 04'-05' i tu 2 pytanko A czy B.Ktoś w warsztacie powiedział że więcej pojawia się na naprawy Zafirek B
Ponoć z turbiną trzeba też umieć jeździć Jakie są wasze doświadczenia w awaryjności A i B?

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#62 Post autor: cns80 »

szaryjacek pisze:mogę z kimś jechać na giełdę w Essen DE(albo pod Essen)
Lepiej od razu idź kup rozbitą. Nie będziesz się przynajmniej oszukiwał ;) Na Słomczynie też byś kupił ?
Obrazek

szaryjacek

#63 Post autor: szaryjacek »

cns80 pisze:Lepiej od razu idź kup rozbitą. Nie będziesz się przynajmniej oszukiwał Na Słomczynie też byś kupił ?
Byłes na tej giełdzie?Ze tam wszystkie rozbite?Ja słyszałem , że tam większość Niemców(prywatnie) sprzedaje

Awatar użytkownika
radzizdo
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:25
Lokalizacja: Lüdenscheid
Model:
Kontakt:

#64 Post autor: radzizdo »

szaryjacek pisze:Byłes na tej giełdzie?Ze tam wszystkie rozbite?Ja słyszałem , że tam większość Niemców(prywatnie) sprzedaje
Masz racje kolego, natomiast generowanie bzdur ze wszystkie auta zakupione na tej giełdzie są rozbite lub coś jest z nimi nie tak, całkowicie mija się z prawda i nijak ma sie do udzielenia pomocnej rady.

szaryjacek

#65 Post autor: szaryjacek »

radzio A byłeś może tam?

Awatar użytkownika
radzizdo
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:25
Lokalizacja: Lüdenscheid
Model:
Kontakt:

#66 Post autor: radzizdo »

Na tej konkretnej nie bylem, ale do Essen mam 70km wiec można łatwo zasięgnąć języka co do tej konkretnej giełdy. Jeżeli masz namiary na nią to podaj mi na PW i rozpocznę proces weryfikacji :)

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#67 Post autor: Andrzej2503 »

Również uważam, że nic dobrego tam nie kupisz.
A niemców tam jak na lekarstwo, sami auslanderzy. Poroniony pomysł.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#68 Post autor: cns80 »

Generalizując to na giełdzie sprzedaje się te samochody, które nie sprzedały się w normalny dla Niemca sposób, czyli:
- z prywatnego ogłoszenia
- odkup przez dealera przy zakupie nowego auta.
Dobre samochody z prywatnych rąk właśnie w taki sposób zmieniają własciciela. Oczywiście że mozna trafić perełke, ale szanse są takie jak na Słomczynie, albo na allegro.

Jako ze z Łodzi kolega ma kupę kilometrów i czasu to nie będzie chciął ich marnowac i po dojechaniu na miejsce będzie najprawdopodobniej chciał coś kupic, a to nie jest dobry doradca ;)
Oczywiście ze nie wszystkie są rozbite. Część jest jeszcze zajechana albo podtopiona :) A z dobrymi nie ma po co jechać na giełdę, bo sprzedają się pod domem.

Tyle mojej opinii. Jak ktoś uważa inaczej to nie moja sprawa, bo nie ja tym będę jeździł i jest duża szansa że nie ja to będę naprawiał ;)

P.S. Szukałem auta dla siebie ale przez niemca. Jak pisałem do sprzedających to wszystko OK i igiełka, ale jak znajomy niemiec dzwonił i słyszeli jego akcent to od razu informowali że mu nie sprzedadzą, albo "tylko export" albo że już auta nie ma (a za chwilę znowu jest w ogłoszeniu) ;)

szaryjacek

#69 Post autor: szaryjacek »

Andrzej2503 pisze:Również uważam, że nic dobrego tam nie kupisz.
A niemców tam jak na lekarstwo, sami auslanderzy. Poroniony pomysł.
:-( to lepiej z prywatnych ogłoszeń?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#70 Post autor: Andrzej2503 »

Lepiej to zlecić komuś kto weźmie pełną odpowiedzialność za dostarczony towar.
Z dobrym towarem nie jeździ się na giełdę (stara zasada w handlu!)
:lol: Dziadzius mi ją przekazał, a mądrym człowiekiem był. :lol:
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
radzizdo
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:25
Lokalizacja: Lüdenscheid
Model:
Kontakt:

#71 Post autor: radzizdo »

cns80 pisze:Oczywiście ze nie wszystkie są rozbite. Część jest jeszcze zajechana albo podtopiona
Większość samochodów sprzedawanych na giełdach na terenie niemiec są to samochody zakupione w Holandii http://pl.automarkt.nl/, gdyż cena samochodu w holandii jest często o połowę niższa niż w DE, więc nawet osoby prywatne, chcące dorobić sobie na "boku" inwestują te 2.500 euro aby wyjąc z tej inwestycji 5.000. Ja osobiście pojechałbym do Holandii gdybym miał kupować autko na giełdzie. Faktem też jest że ludzie to świnie (nie wszyscy), i można trafić na gnoja który wpakuje nas na minę, i dlatego warto się tam wybrać ale nie samemu, tylko z kimś kto się na samochodach zna (czyli nie ze mną :P). Ja kupiłem od prywatnego sprzedawcy i w sumie żadnych większych problemów, póki co, nie miałem.

szaryjacek

#72 Post autor: szaryjacek »

[quote="radzizdo"]Większość samochodów sprzedawanych na giełdach na terenie niemiec są to samochody zakupione w Holandii http://pl.automarkt.nl/, gdyż cena samochodu w holandii jest często o połowę niższa niż w DE, więc nawet osoby prywatne, chcące dorobić sobie na "boku" inwestują te 2.500 euro aby wyjąc z tej inwestycji 5.000. Ja osobiście pojechałbym do Holandii gdybym miał kupować autko na giełdzie. Faktem też jest że ludzie to świnie (nie wszyscy), i można trafić na gnoja który wpakuje nas na minę, i dlatego warto się tam wybrać ale nie samemu, tylko z kimś kto się na samochodach zna (czyli nie ze mną ). Ja kupiłem od prywatnego sprzedawcy i w sumie żadnych większych problemów, póki co, nie miałem.[/quot]
Jechałbym z kimś kto ciągle sprowadza(nie wiem na ile by pomógł)
Wydaje mi się , że można zweryfikować tez czy to jest pierwszy właściciel czy któryś kolejny

Awatar użytkownika
radzizdo
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:25
Lokalizacja: Lüdenscheid
Model:
Kontakt:

#73 Post autor: radzizdo »

szaryjacek pisze:Wydaje mi się , że można zweryfikować tez czy to jest pierwszy właściciel czy któryś kolejny
Nie wiem jak w Holandii, ale w DE oprócz Farzeugschein (dowód rejestracyjny) otrzymujesz jeszcze tzw Brief, w którym jest napisana liczba poprzednich właścicieli.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#74 Post autor: Andrzej2503 »

Ale tylko ilu poprzednich właścicieli w DE!
sklepik z Zafirami B i C

szaryjacek

#75 Post autor: szaryjacek »

Andrzej2503 pisze:Ale tylko ilu poprzednich właścicieli w DE!
No ale widać od kiedy i czy jest to pierwszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”