Zafira A - silnik diesel czy benzyna?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
tradelux

#61 Post autor: tradelux »

Ode mnie taksówkarze brali zawsze 1.8. Mam nawet klienta, który rocznie robi ok. 100tys km i też śmiga 1.8 z LPG i zero problemów.
W 1.8 trzeba uważać jedynie na termostat. To, że biorą olej nie jest to prawdą -> wszystko zależy od zakładanego filtra oleju.

phuss

#62 Post autor: phuss »

sorry, nie kumam, co ma filtr oleju, do jego brania przez silnik :?:

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#63 Post autor: cns80 »

phuss pisze:sorry, nie kumam, co ma filtr oleju, do jego brania przez silnik :?:
Ma. Filtry z wyższą podstawą pozwalają uniknąć suchego startu KZFR i związanego z tym "znikania" oleju.

marsko10

#64 Post autor: marsko10 »

witam wszystkich

panowie zastanawiam się nad kupnem zafirki.. tylko mam dylemat czy kupić silniczek 1.8 i zagazować czy zostawić benzynę..wiem wiem to zależy ile kilometrów się robi...ale mnie interesuje kwestia techniczna, jak jest z tymi luzami zaworowymi co ile je się reguluje czy może nie ??? :?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#65 Post autor: janekW67 »

Osobiście nie jestem zwolennikiem gazu i auta bym nie zagazował. Ale to jest tylko moje zdanie i niekoniecznie musisz się nim sugerować. Dobrze by było,żeby wypowiedzieli się też koledzy,którzy mają auta zagazowane. Jeśli ci chodzi o silnik Z18XER z Zafiry B, to regulację zaworów zaleca się co 150kkm.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: janekW67 »

Nie ma problemu :D ,jesteśmy po to,żeby sobie pomagać.
Oczywiście!

marsko10

#67 Post autor: marsko10 »

dziękuje janekW67 część osób nawet pisała o 30 tysiaczkach ale to na innym forum, być może zostawię bez gazu jeszcze nic nie jest postanowione poza tym że chcę zośkę ;) troszkę te spalanie duże no ale 1.5 tonki musi swoje łyknąć

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#68 Post autor: SD72 »

marsko10 pisze:najmocniej przepraszam jestem nowy i jeszcze nie wiem o co lata :lol: napisane było pomocna dłoń wiec pytałem..uprzejmie proszę o cierpliwość ;)
:ok:

Moze pomoze ;) (jesli ma to byc ZA)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2229

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8313
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2014, 18:47 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.

marsko10

#69 Post autor: marsko10 »

słyszałem o Andrzeju z tego forum i chyba do niego napiszę..puki co zadzwonić nie mogę bo jestem dosyć daleko ale za jakieś dwa miesiączki wracam wiec cosik się znajdzie a ten czas spożytkuję na zebraniu informacji o zośce ;)

marsko10

#70 Post autor: marsko10 »

wielkie dzięki bazyliszek już lukam na to :)

MrBast87

#71 Post autor: MrBast87 »

Witam Was.
Ja również zamierzam kupić Zafirę, jedną już mam (2003r 2.0 DTI) ale do tematu...
Chciałbym kupić Zafirę, myślę o modelu B 2007r OPC 177KW oczywiście w benzynie, prosto od niemca, znalazłem parę ciekawych ofert wszystkie w przedziale 7-8tyś euro z przebiegami między 140-160tyś (co pewnie nie jest realnym przebiegiem).
Interesują mnie informacje na temat awaryjności i cen napraw. Jeśli ktoś z Was posiada taką zoskę i mógłby się podzielić
informacjami będę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#72 Post autor: Wojti »

Tanio nie będzie :lol: ani spalanie ani części zobacz w moim profilu poczytaj co i jak ............
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

MrBast87

#73 Post autor: MrBast87 »

no faktycznie to nie na moją kieszeń :D
to może poszukam w zafirkach A OPC :> no w ostateczności 101KW :lol:
Wszelakie info mile widziane :piwo:

robert_0886

#74 Post autor: robert_0886 »

Jeśli podobny temat już jest - proszę o usunięcie.
Mam dylemat przy wyborze silnika do Zosi,tj. 1.8 w benzynie vs. ropniaczek 2.0.
Z góry podkreślam,że głównym kryterium nie jest spalanie i oszczędności z tym związane ( od kilku lat jeżdżę dwulitrowym Mondkiem w benzynie i tragedii nie ma,przy normalnej jeździe nie jest tak źle).
Najważniejsza dla mnie jest usterkowość.Do tej pory miałem same benzyniaki i trochę boje się diesla pod maską.Rocznik Zafiry,w który celuje to 1999-2000 więc auto będzie miało już sporo najechane.
Gdyby nie to,że Zosia jest autem dość dużym,a w dodatku bardzo dużo jeżdzę z malą przyczepką i często w kilka osób to wziąłbym benzynę,nawet 1.6 ale widze po swoim Mondziaku,że nawet 2 litry w benzynie i 130KM często mają problem z normalną jazdą w tym zestawieniu,auto po prostu się męczy,zarówno w mieście i na trasie.
Proszę o poradę.Dzięki.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: miodzik »

Z tych roczników zdecydowanie szukaj benzyniaka.

Diesla w mojej ocenie nie trafisz z realnym przebiegiem gwarantującym w miarę bezawaryjną eksploatację.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”