Przekręty na VAT-cie, akcyzie i fakturach.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#76 Post autor: Maciek »

Mało która firma aktualnie opłaca recykling. Z reguły musi zrobić to kupujący, opłata na dane firmy/sprzedawcy od którego kupiłeś. W takim wypadku niby auto jest po opłatach a i tak płacisz ~750 zł. za rejestrację (250 tablice + 500 recykling).

darkmoor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:37
Lokalizacja: Łódź
Model:

#77 Post autor: darkmoor »

Mam takie pytanie:

Komis chce za auto XX tyś zł kasy, ale wystawia fakturę VAT marża na kwotę o YY tyś zł mniejszą niż kwota sprzedaży. Na czym polega wałek i jakie są zagrożenia?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#78 Post autor: Andrzej2503 »

podstawowe to takie, że jak kupisz gawno to masz prawo do roszczenia ewentualnej niskiej kwoty YY ,
sory - ale tak kupują tylko jelenie
sklepik z Zafirami B i C

tradelux

#79 Post autor: tradelux »

Tak jak napisał Andrzej. Jak z autem będzie coś nie tak to wypłacą Ci tyle ile masz na zaniżonej fakturze...
Generalnie jak ktoś nie chce sprzedać na normalną kwotę, na fakturę to mówi się do widzenia.

P.S. Ci ze Zgierza chcą tak sprzedać tę Zafirę? :>

darkmoor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:37
Lokalizacja: Łódź
Model:

#80 Post autor: darkmoor »

Tak też zrobiłem, sprzedawca nie chciał w ogóle rozmawiać o pełnej fakturze.

Tak sprawa dotyczyła zafiry ze Zgierza. A różnica miedzy fakturą a ceną była - wg mnie ogromna.

kicaj

#81 Post autor: kicaj »

trza bylo na policje...

ale jak ktos sie nie boi to mozna i ich przechytrzyc...
podpisac umowe przez obie strony a potem zaplacic tyle ile na umowie... a jak nie wydadza, czy cos to od razu policja... ;)

tradelux

#82 Post autor: tradelux »

kicaj pisze:trza bylo na policje...

ale jak ktos sie nie boi to mozna i ich przechytrzyc...
podpisac umowe przez obie strony a potem zaplacic tyle ile na umowie... a jak nie wydadza, czy cos to od razu policja... ;)
Podejrzewam, że najpierw chcą pieniądze, a później wystawiają fakturę :mrgreen:

kicaj

#83 Post autor: kicaj »

no tez tak podejrzewam...
ale zawsze mozna sie zamotac, a jak ktory nieuwazny albo zbyt chciwy to moze sie da nabrac ;)

Protas

#84 Post autor: Protas »

Przy ewentualnym zakupie następnego auta biorę Tycika z sobą :lol:

ZAKROPIOLO

#85 Post autor: ZAKROPIOLO »

Jestem za, ale takie postępowanie to śliski temat i większość idzie na zaniżanie wartości pojazdu na fakturze, chyba z obawy. Klient godzi się na to pomimo tego, że nawet jak by okazało się coś nie tak z autem, to handlarz odda nam kwotę z faktury. Ludzie jednak tolerują ten proceder i nie każdy płaci za auto przelewem. Zazwyczaj to jest transakcja oko w oko i tam albo płacisz tyle ile chcą albo nie bierzesz auta. I tak właśnie robi się pieniądze Kupujesz coś niepełno wartościowego picujesz temat i sprzedajesz pełnowartościowe.Tu wchodzimy na drogę dywagacji czy zostaliśmy oszukani czy nie i co oznacza bezwypadkowe auto, czy handlarz pisząc to stwierdzenie oszukuje nas jeśli auto miało naprawę blacharską czy nie. itd. itp......

tradelux

#86 Post autor: tradelux »

i jak się skończyło?
Generalnie większosć takich aut podciągają pod CN 8703

jarocar

#87 Post autor: jarocar »

aktualnie też mi weryfikują jedno autko ale nie zafirę tylko (c-maxa)kupiłem jako ciążarowy 2 osobowy i sprzedałem jako ciężarowy,jestem zdania że nie powinienem płacić bo była to typowa 2 osobowa ciążarówka.UC upiera sie że na dowodzie rej.francukim wypis z homologacji jest na osobówkę,bo faktycznie jako osobowe wyjechało z fabryki ale przed pierwszą rejestracją zotało przerobione na ciążarówke (watowską)a po 3 latach ja je nabyłem.w chwili nabycia była to ciązarówka i to jest najważniejszy argument.


Gofer83

#89 Post autor: Gofer83 »

Trochę odkopałem temat, ale już zgłupiałem odnośnie tej faktury Vat marża. Mógłby mi ktoś napisać co zrobić by się nie w kopać?
Interesuje mnie auto z komisu i sprzedawca ogłoszeniu pisze ze wystawia FV marża, oraz że "Dzięki temu, iż jesteśmy bezpośrednim importerem aut z Niemiec oferujemy wysoką jakość za rozsądną cenę. Nie prowadzimy sprzedaży komisowej, dlatego nie płacą państwo u nas - często wysokich - prowizji komisowych" czyli generalnie auto nie jest na komis, jak do tego podejść aby nie wtopić?

Gruka

#90 Post autor: Gruka »

hmm czyli umowę podpisujesz z niemcem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”