ASO czy stacja diagnostyczna?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
fikołek

ASO czy stacja diagnostyczna?

#1 Post autor: fikołek »

Witam,

Jak sądzicie, czy przed zakupem warto jednak skorzystać z ASO, czy wystarczy stacja diagnostyczna?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

fikołek pisze:Witam,

Jak sądzicie, czy przed zakupem warto jednak skorzystać z ASO, czy wystarczy stacja diagnostyczna?
To zależy, np. od zasobności portfela - badanie diagnostyczne plus lakier, to wydatek rzędu 300-400 zł w ASO.

Jak samo badanie diagnostyczne - około 200zł.

W każdej innej stacji pewnie zrobisz to taniej, ale czy lepiej :?: - zależy od serwisu.

W każdym, ASO czy nie możesz trafić na kogoś, kto zrobi to nie do końca wnikliwie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

cieniassss

#3 Post autor: cieniassss »

fikołek, jechanie z każdym autem do aso wiąże się z dużymi kosztami, moim zdaniem najpierw stacja diagnostyczna, sprawdzenie zawieszenia koszt już od 20zł, a później jak już chcesz kupić dany egzemplarz to możesz jechać do aso, tylko nie wiem w czym aso jest lepsze

51cent

#4 Post autor: 51cent »

Jak sądzicie, czy przed zakupem warto jednak skorzystać z ASO, czy wystarczy stacja diagnostyczna?




1. telefon do GM
2. op-com i miernik lakieru
3. zwykła stacja diagnostyczna



P.S.

jeśli nie posiadasz pk.2. to jedz do ASO

fikołek

#5 Post autor: fikołek »

Dzięki za odpowiedzi :-) Jadę do zaufanego sprzedawcy (Andrzej2503) i wyszło na to, że do ASO nie zdążę, no ale w Gorzowie liczą sobie 530 PLN :shock: Więc chyba pozostaje stacja diagnostyczna.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Maciek »

Jedź na stacje diagnostyczną, zrobisz sobie od razu przegląd okresowy przed rejestracją w PL (w ogłoszeniach Andrzej pisze, że auta do opłat, więc przegląd raczej nie zrobiony).

fikołek

#7 Post autor: fikołek »

Maciek pisze:Jedź na stacje diagnostyczną, zrobisz sobie od razu przegląd okresowy przed rejestracją w PL (w ogłoszeniach Andrzej pisze, że auta do opłat, więc przegląd raczej nie zrobiony).
Ha, słusznie!

Maszkaron

#8 Post autor: Maszkaron »

Cześć.
Przed zakupem chcę zrobić przegląd w ASO (przedzakupowy).
Powiedzcie czego się tam dowiem?
Renault ma bazę połączoną na całą Europę i wszystko, co było robione w ASO jest w każdym komputerze ASO łącznie z przebiegami przy danych wizytach.
Czy w Oplu jest podobnie?
Dodam, że dwa dni szukałem na forum, ale nie znalazłem :(
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 21:16 przez Maszkaron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2471
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: Mariusz »

Ja swoją Zafirę sprawdzałem w ASO. Facet wydrukował mi całą historię serwisową i porównał ją z wpisami w książce. Moje auto pochodzi z Niemiec i wszystko tu w kraju mieli w bazie danych. Po sprawdzeniu papierków, sprawdził lakier czujnikiem, potem ścieżka diagnostyczna jak na przeglądzie a na koniec podpiął kompa i sprawdził czy nie ma błędów. Facet sprawdzał wszystko dokładnie, byłem pod wrażeniem jego profezjonalizmu. Koszt takiego sprawdzenia to 300 zł. w czerwcu tamtego roku w Krakowie.

Maszkaron

#10 Post autor: Maszkaron »

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Wojti »

U mnie było podobnie i polecam jak już na pewno będziesz zdecydowany to warto...:)
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#12 Post autor: paweldm »

Wcześniej dobrze jest zadzwonić do aso, zapytać sie o koszt szczegóły takiej usługi i kiedy będą mieli czas.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”