Opinie o sprzedawcy FUH AUTOLAND-MARIO z Gliwic

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
qcu88

Opinie o sprzedawcy FUH AUTOLAND-MARIO z Gliwic

#1 Post autor: qcu88 »

Witam, planuję zakup u dealera: FUH AUTOLAND-MARIO z Gliwic . Czy ktoś miał już z Nim styczność? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 04:31 przez qcu88, łącznie zmieniany 1 raz.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#2 Post autor: Maćku »

Zasięgnąłem języka u znajomych z Gliwic i nie polecają tego Komisu :evil:
Obrazek

qcu88

#3 Post autor: qcu88 »

po odwiedzinach tego komisu, też mogę nie polecić ;)

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: miodzik »

qcu88 pisze:po odwiedzinach tego komisu, też mogę nie polecić ;)
Maciek coś szerzej?

Ale widzę po Twoich postach, że zaczynasz coraz więcej widzieć i wiedzieć o Zafirach

:brawo:

:piwo:
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#5 Post autor: Maćku »

miodzik pisze:Maciek coś szerzej?
Wielki kombinator robi prowizorki byle było na chwilę często robi tylko zaprawki z kitu na całkowicie dziurawe drzwi czy inne miejsca i lakieruje...
miodzik pisze:Ale widzę po Twoich postach, że zaczynasz coraz więcej widzieć i wiedzieć o Zafirach
uczę się od was po za tym trochę już też się na oglądałem rożnych aut, :mrgreen:
Obrazek

qcu88

#6 Post autor: qcu88 »

Już trochę pisałem o nim w innym poście. Przyjechałem wczoraj obejrzeć niebieską Zafirę B, 173 000 przebiegu, 19 000 zł, niebita, ASO itp. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że na zdjęciach auto wyglądało zupełnie inaczej. Zatajony fakt o nieotwierających się drzwiach (widać było źle spasowaną tapicerkę, więc coś tam musiało się wydarzyć). W środku jakiś meksyk, były właściciel przewoził nim chyba meble, bo podsufitka była podziurawiona ostro. Ponadto luźna popielniczka, luźny podłokietnik. Ogólnie nieład dość mocny :) Jeśli chodzi o papiery to niby jakieś były, ale nie do końca pokrywały się z opisem w aukcji z otomoto.

Oglądałem również inną zafirę, za 24 000 zł, pomierzyłem czujnikiem lakieru. Niby niebita, bezwypadkowa, a boczek był podobno przerysowany lekko :) Więc już pewne niejasności :) Nie polecam ...

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#7 Post autor: Maćku »

qcu88, Wiem i właśnie po tym postanowiłem zasięgnąć języka u znajomych z roboty ;)
Obrazek

maxell79

#8 Post autor: maxell79 »

tą drugą na placu tez widziałem jeszcze jedna była z tyłu taka niebieska 2005 r ale tamta to ojojjoj :(

qcu88

#9 Post autor: qcu88 »

no właśnie tą niebieską oglądałem na początku i mi się oczy otworzyły :)

Paweł Jk
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Opel Zafira 2008
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#10 Post autor: Paweł Jk »

Witajcie. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Może komuś oszczędzi to niemiłych niespodzianek.
Dokładnie dwa miesiące temu kupiliśmy Opla Zafirę w AUTOLAND-MARIO i nadal nim nie jeździmy. Samochód był wystawiony jako sprawny co było nieprawdą. Podczas rutynowej wymiany oleju po zakupie auta filtr dosłownie rozsypał się w rękach. Był to jednak początek sagi związanej z tym samochodem po długim dochodzeniu mechanika okazało się że do wymiany jest praktycznie cały silnik. Powodem tego był zapieczony olej który najprawdopodobniej nie był wymieniany od wyjazdu auta z fabryki. Tak więc teraz czeka nas kosztowna wymiana silnika i najprawdopodobniej tułaczki po sądach w celu odzyskania pieniędzy włożonych w silnik, wymianę i wszelkie próby ratowania starego silnika. Sprzedawca bardzo miły i uprzejmy jednak to nie zwróci nam pieniędzy.
OSOBIŚCIE NIE POLECAM ZAKUPÓW U TEGO PANA

Cubasaa
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:10
Imię: Kuba
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafica C 2,0 CDTI Flex Enjoy
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#11 Post autor: Cubasaa »

Dobry prawnik, wysłanie oficjalnego pisma i wstrzymanie się z dalszymi pracami. Tak ja bym zrobił. Nie wiem czy udało Ci się zrobić kopię ogłoszenia? może poszukaj jeszcze gdzieś wisi w internecie? Musisz zebrać jak najwięcej danych. Czy była plakieta z datą ostatniej zmiany oleju, czy była książka serwisowa? To są wszystko dowody i wysłanie pisma od prawnika to podstawa - określenie swoich roszczeń. Życzę powodzenia!

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#12 Post autor: fiolet »

Teraz dopiero widzę temat.
My tam zakupiliśmy swoją Zochę w 2012r. I fakt, że po kilku dniach padł przepływomierz- ale poza tym służyła nam praktycznie bezawaryjnie ponad 6 lat. W zeszłym roku szukając nowej Zochy udaliśmy się tam - jednak facet nie miał nic, co by nam odpowiadało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”