Zostawić czy sprzedać

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

Zostawić czy sprzedać

#1 Post autor: boro_1 »

Witam

Kupiłem zafire B 1.8 2007r przebieg 290kkm po okazyjnej cenie 10500. Powiem szczerze ze troche sie już do niej zniecheciłem bo już wiem skad tak niska cena. Wymieniłem narazie uszczelke pod zaworami bo ciekło i z miski olejowej tez cieklo więć sklejono na nowo. Teraz okazało się że strasznie dym idzie bo kapie z pod kolektora olej (chlodniczka oleju) a do tego zatkana jest też nagrzewnica, pewnie od tego. Chcę założyć gaz, więc kolejny wydatek. Nie działa klima a chlodnica klimy dziurawa więc do wymiany też. Ogólnie chciałem to wszystko ogarnać ale jest też coś z elektryką nawiewu tzn samo przyspiesza sile nawiewu i zwalnia oraz czasami samo dmucha na nogi po odpaleniu przez chwile jakby swirował silniczek.
Pytanie moje brzmi czy jest sens pchać tyle kasy do samochodu z takim przebiegiem? Czy coś zaraz znów nie wyjdzie. Do zrobienia:
1. chlodniczka oleju czyli mam nadzieje wymiana uszczelek 400-500
2. klimatyzacja z przepchaniem nagrzewnicy myśle że wymiana chlodnicy nabicie i cewka i przepchanie 1000
3. Gaz 2200 tańszy a lepszy 2600
4. Niewiem co z tym świrującym nawiewem ale może by narazie nie ruszał.
5. opony trzeba też kupić odrazu więc jakieś chińczyki 600

Wyszło 4600. Wiem też że tłumiki już troche pordzewiałe i z maglownicy coś sie delikatnie poci. Chciałem sprzedać i kupić turana albo octawie 2 ale zafira jednak ladniejsza i duzooo większa. Boję się pchać kase ale żona mowi że ładny fajny i żeby zostawić i naprawiać. Proszę bardzo o opinie bo mam dylemat czy jest sens pchać 5k w taki samochód? Dzięki za opinie.

Ps. Sorry jęsli nie ten dział

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: ryba1 »

No proszę. Znasz przysłowie "co tanie to drogie". Nie ma aut tanich i dobrych. Nikt nie sprzeda auta taniego i dobrego. No ale już jakies koszty poniosłeś. Myślę że warto juz zrobić bo nie wiadomo co kupisz następne

boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

#3 Post autor: boro_1 »

A może się wypowiedzieć ktoś kto ma podobny przebieg albo większy? Widziałem np dużo zafir 1.6 z przebiegiem około 300kkm ale ani jednego 1.8. Na moim oczywiście sprzedawca też zrobił korekte

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: ryba1 »

boro_1 pisze: 16 cze 2019, 19:01 A może się wypowiedzieć ktoś kto ma podobny przebieg albo większy? Widziałem np dużo zafir 1.6 z przebiegiem około 300kkm ale ani jednego 1.8. Na moim oczywiście sprzedawca też zrobił korekte
W swoim OPC 2.OT miałem grubo ponad 300 tyś km. Kupilem niby uszkodzone a była pierdoła

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#5 Post autor: Mariusz »

Mam auto z tym silnikiem i w kwestii chłodniczki oleju to już jestem po wymianie. Miałem ok150tyś km., więc przebieg akurat nie ma tu nic do rzeczy.
Uważam że powinieneś zostawić te auto , bo włożyłeś już jakieś pieniądze a nie wiadomo co kupisz w zamian. Jeśli jesteś trochę mechanikowaty to powinieneś sobie poradzić z częścią problemów i w ten sposób obniżysz koszty wszystkich napraw. Wymiana chłodnicy klimy jest prostą czynnością to dasz radę.

Deleted User 21664

#6 Post autor: Deleted User 21664 »

Z mojej strony uważam że powinieneś zostawić Zochę.

Naprawisz co potrzeba i będziesz wiedział co masz :ok:
Kupisz inne i znowu skarbonka :(

a potem tylko :f1:

boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

#7 Post autor: boro_1 »

No to mi namiwszalescie.. Był pewny że każdy powie żeby się pozbyć. Zośką ogólnie z Danii i to co sprzedawca mówił się potwierdziło. Przebieg też znałem mimo korekty ale jakoś się zniechecilem jak wyszła ta chłodniczka i te swirowanie z nawiewem. Jeszcze jest jedna lipa ze 1 drzwi nie zamykają się z centrali i jakie się je otworzy to cała fura się otwiera :( Daliście mi do myślenia teraz bo już chciałem się jej pozbyc. Ale moja ma 300kkm i 100 razy lepiej wygląda i mniej z niszczone niż turan 240kkm i Octavia niby 190kkm.

Deleted User 21664

#8 Post autor: Deleted User 21664 »

boro_1 pisze: 16 cze 2019, 20:51 Zośką ogólnie z Danii
Moja też z Danii... 3 lata już śmigam :ok:
Ja swoją porobiłem i teraz raczej ma u mnie dożywocie...jak nie u mnie to mój młody ją będzie dojeżdżał :lol:

Chłopie napraw ... będziesz wiedział co masz i będziesz tego pewny... ale to tylko IMHO ;)

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: Mariusz »

Kamil widzę że jesteś z Warszawy, jak byś chciał to mogę coś ci pomóc pomajstrować przy aucie.
Jaka dzielnica?
I jeszcze popraw dane w swoim profilu bo można zawrotu głowy dostać. :lol:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2019, 05:21 przez Mariusz, łącznie zmieniany 2 razy.

boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

#10 Post autor: boro_1 »

Juz poprawiłem dane. Jestem z Ząbek. Chyba oddam do naprawy ta chłodniczke i zobaczę co się będzie dalej działo i jak będzie jeździł.

boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

#11 Post autor: boro_1 »

Byłem właśnie na serwisie klimy i wyszło że z kompresora ucieka więc następna rzecz do wymiany. Koleś powiedział że sama cześć nie jest droga bo 300 ale trzeba cała deskę zrzucac i on tysiaka chce za to. Powiedział że może za robotę gdzieś indziej wezmą mniej 600 ale z kompresor em to tysiak więc sama klima wyjdzie prawie 2k a on nie gwarantuje mi że będzie napewno działać :( masakra co chwilę coś. Chyba trzeba się jednak go pozbyć..

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#12 Post autor: Mariusz »

Do wymiany kompresora zwalać deskę :?: :shock: Co ten gościu plecie :?: :nie_wiem:

boro_1
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2019, 19:06
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18
Gender:

#13 Post autor: boro_1 »

mariusz131 pisze: 17 cze 2019, 20:15 Do wymiany kompresora zwalać deskę :?: :shock: Co ten gościu plecie :?: :nie_wiem:
ee no to moze skrapalcz? Znajduje się to za schowkiem bo musieli ściągać żeby wyciek znaleść i powiedzial że 300 zł to kosztuje to może źle napisałem i o skraplacz chodzi? Tak czy siak chlodnica do wymiany i nagrzewnica zapchana wieć łącznie 2k pewnie wyjdzie na taka pi***ole więc słabo :(

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#14 Post autor: Mariusz »

Kamil, nie śpiesz się z tymi warsztatami. Do wymiany chłodnicy klimy trzeba zwalić zderzak. Jak już zdemontujesz chłodnicę to bierzesz się za chłodniczkę oleju, a żeby się do nie dobrać to trzeba odkręcić sprężarkę. Wszystkie te rzeczy można ogarnąć za jednym zamachem. nie pchając się w koszty. A skąd wiadomo że nagrzewnica jest do wymiany?

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#15 Post autor: szura217 »

Moim zdaniem bym ogarnął wszystko co trzeba zrobić i cieszył się spokojem. Może warto poszukać jakiegoś sensownego warsztatu który rzetelnie wyceni prace jako całość a nie jako sumę poszczególnych napraw?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”