Chyba przyszedł czas na kolejną ZAFIRĘ

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
donald7000
Przeglądacz
Posty: 99
Rejestracja: 21 cze 2012, 23:19
Lokalizacja: Radom
Model:

Chyba przyszedł czas na kolejną ZAFIRĘ

#1 Post autor: donald7000 »

Cześć.
Kiedyś miałem kupić mondeo kombi, ale w trakcie pierwszego dnia poszukiwań okazało się że tylko i wyłącznie Zafira. Ale po prawie 8 latach użytkowania przyszedł chyba moment na zmianę auta.
Jakiś czas po zakupie mojej sztuki kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie wersji B z pierwszych roczników i z tego co pamiętam to większośc z nich miała problem z korozją, zwłaszcza w okolicy dolnych krawędzi drzwi przednich i pod uszczelkami przy progach. Były to roczniki 2005 do 2007.
Wersja B to w zasadzie to samo co A jeśli chodzi o ilośc miejsca/przestrzeni wewnątrz i skłonny jestem rozpatrzeć zakup tej wersji z rocznika 2012, ale co z rdzą?
Jak wyglądają wasze Zafiry B z roczników 2010-2012 pod katem ognisk rdzy?

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#2 Post autor: wesolys »

witam do 2007 r. w zafirach b był problem z rdzą pod uszczelkami montowanymi na progach problemem były uszczelki montowane na metalowym wzmocnieniu co powodowało korozję po 2006 uszczelki miały plastikową konstrukcję i problem zniknął jeżeli chodzi ogólnie o korozje to nie jest żle myślę że w roczniku ok 2012 znajdziesz w bardzo dobrym stanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”