ZC 1.4 T realna wartość duży rocznik mały przebieg:(

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 28328

ZC 1.4 T realna wartość duży rocznik mały przebieg:(

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Hej

Ile waszym zdaniem może być realnie warta ZC 1.4T LPG automat , Cosmo, krajowa z 2012 przebieg 73kkm. Ogólnie mówiąc stan bardzo dobry ?

Dodano po 46 minutach 13 sekundach:
Urlich pisze:Hej

Ile waszym zdaniem może być realnie warta ZC 1.4T LPG automat , Cosmo, krajowa z 2012 przebieg 73kkm. Ogólnie mówiąc stan bardzo dobry ?
Foto Obrazek

Skasowany użytkownik 28328

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Urlich pisze:Hej

Ile waszym zdaniem może być realnie warta ZC 1.4T LPG automat , Cosmo, krajowa z 2012 przebieg 73kkm. Ogólnie mówiąc stan bardzo dobry ?
Foto Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 cze 2020, 08:18 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#3 Post autor: PiotrWie »

Myślę że maksymalnie 10% więcej niż sprowadzona - ale taki zakup jest zdecydowanie bezpieczniejszy.
PiotrWie

Skasowany użytkownik 28328

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

PiotrWie pisze:Myślę że maksymalnie 10% więcej niż sprowadzona - ale taki zakup jest zdecydowanie bezpieczniejszy.
Mało optymistycznie ;).Ja przymierzam się do sprzedaży tego autka... Pozdro
Ostatnio zmieniony 22 cze 2020, 15:21 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#5 Post autor: Deleted User 21664 »

To się dogadajcie viewtopic.php?f=92&t=31300 :)

Skasowany użytkownik 28328

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Makary pisze:To się dogadajcie viewtopic.php?f=92&t=31300 :)
Nie spełnia oczekiwać kupującego :), chyba że w weekend odpalę szlifierkę i okno wstawie w dach. Swoją drogą mam w innym aucie okienko i generalnie cały czas zasłonięte. Jak będę kupował kolejny raz to jak jest opcja szyberdachu to ok, jak tylko skywinow to na pewno nie.


Ostatnio zmieniony 22 cze 2020, 15:45 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 3 razy.

Deleted User 21664

#7 Post autor: Deleted User 21664 »

Urlich pisze: 22 cze 2020, 15:45
Makary pisze:To się dogadajcie viewtopic.php?f=92&t=31300 :)
Nie spełnia oczekiwać kupującego :), chyba że weekend odpalę szlifierkę i okno wstawie w dach. Swoją drogą mam w innym aucie okienko i generalnie cały czas zasłonięte. Jak będę kupował kolejny raz to jak jest opcja szyberdachu to ok, jak tylko skywinow to na pewno nie.
zapytać nie zaszkodzi :lis:

Skasowany użytkownik 28328

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

Zobaczymy co czas pokaże ale raczej po raz kolejny pewnie przekonam się, że mała ekspolotacja się mści [emoji2955].

Ostatnio zmieniony 22 cze 2020, 18:03 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#9 Post autor: PiotrWie »

Samochód jest narzędziem do jazdy, nie lokatą kapitału. Na niemieckim rynku liczy się przy wycenie przede wszystkim rocznik ( u nich - rok pierwszej rejestracji), przebieg i wyposażenie ułatwiają sprzedaż, bardzo niewiele podnosząc cenę. Dlatego jak ktoś planuje jeździć krótko nie kupuje "extrasów" - lepiej kupić samochód w wyższej wersji wyposażeniowej niż niższą doposażoną do swoich wymagań. Ale ogólnie to najmniejsza utrata wartości jest na modelach podstawowych.
Realnie obejrzyj ogłoszenia niemieckie i suma na jaką możesz liczyć to trochę poniżej środka wycen takich aut - no chyba że chcesz sprzedawać przez wiele miesięcy.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2020, 08:33 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

Skasowany użytkownik 28328

#10 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

PiotrWie pisze:Samochód jest narzędziem do jazdy, nie lokatą kapitału. Na niemieckim rynku liczy się przy wycenie przede wszystkim rocznik ( u nich - rok pierwszej rejestracji), przebieg i wyposażenie ułatwiają sprzedaż, bardzo niewiele podnosząc cenę. Dlatego jak ktoś planuje jeździć krótko nie kupuje "extrasów" - lepiej kupić samochód w wyższej wersji wyposażeniowej niż niższą doposażoną do swoich wymagań. Ale ogólnie to najmniejsza utrata wartości jest na modelach podstawowych.
Realnie obejrzyj ogłoszenia niemieckie i suma na jaką możesz liczyć to trochę poniżej środka wycen takich aut - no chyba że chcesz sprzedawać przez wiele miesięcy.
Widocznie mocno się zmieniło. Jak dawno temu chciałem kupić "prawdziwe" auto z Niemiec to cena mnie odstraszyła. Teraz pewnie w dobie gdzie przebieg można być taki jaki klient chce :) to faktycznie nie ma najmniejszego znaczenia. Nic to, za grosze nie oddam, najwyżej małżonka dokończy Zafirę ;) - choć szczęśliwa nie będzie - hihi. Poza skrzynią wszystko jest w jej oczach do d. :)




Ostatnio zmieniony 23 cze 2020, 09:03 przez Skasowany użytkownik 28328, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#11 Post autor: PiotrWie »

Ja dlatego kupując w 2014r zdecydowałem się na ZB, nie ZC. Przy porównaniu modeli z satysfakcjonującym mnie wyposażeniem - nie mam dużych wymagań pod tym względem - różnica realnej ceny pomiędzy nimi to było 25 tyś. Już obecnie różnica pomiędzy porównywalnym modelem B i C z tego samego rocznika to 10 - 12 tyś, a ponieważ planuję raczej dłuższą eksploatację to myśle że za następne 6 lat zejdzie do kilku tyś - więc sumaryczna utrata wartości na przestrzeni eksploatacji - a jest to największy koszt eksploatacji samochodu poza paliwem - może być o 20 tyś mniejsza w przypadku ZB.
PiotrWie

Awatar użytkownika
romek22794
Mieszkaniec
Posty: 243
Rejestracja: 01 lut 2017, 21:19
Imię: roman
Lokalizacja: BS
Auto: NJOY przycisk SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER,LpG

#12 Post autor: romek22794 »

A prawda jest taka, że jeśli chcesz kupić to zawsze jest ciut przydrogo lub nieco poza zasięgiem. Jeśli chcesz sprzedać, to najlepiej żebyś jeszcze zatankował do pełna :D

Skasowany użytkownik 28328

#13 Post autor: Skasowany użytkownik 28328 »

romek22794 pisze:A prawda jest taka, że jeśli chcesz kupić to zawsze jest ciut przydrogo lub nieco poza zasięgiem. Jeśli chcesz sprzedać, to najlepiej żebyś jeszcze zatankował do pełna :D
Prawda i tylko prawda :). Przy mocnym zgniewaniu ;) i dobrych negocjacjach można też w razie W zostawić w rozliczeniu przy zakupie nowego oczywiście.

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#14 Post autor: harvard »

PiotrWie pisze: 24 cze 2020, 09:17 Ja dlatego kupując w 2014r zdecydowałem się na ZB, nie ZC. Przy porównaniu modeli z satysfakcjonującym mnie wyposażeniem - nie mam dużych wymagań pod tym względem - różnica realnej ceny pomiędzy nimi to było 25 tyś. Już obecnie różnica pomiędzy porównywalnym modelem B i C z tego samego rocznika to 10 - 12 tyś, a ponieważ planuję raczej dłuższą eksploatację to myśle że za następne 6 lat zejdzie do kilku tyś - więc sumaryczna utrata wartości na przestrzeni eksploatacji - a jest to największy koszt eksploatacji samochodu poza paliwem - może być o 20 tyś mniejsza w przypadku ZB.
U mnie podobnie. Dwa lata temu sprowadzał mi znajomy i namawial na ZC.okolo 40 tysi za 2012-2014 nie pamietam. Za 20tysi w DE plus oplaty i kasa za sprowadzenie wyszlo ok. 20 tysi mniej niz C, chociaż ta ostatnia jest piękna, śliczna i nie taka kwadratowa, jednak poźniejsza wizja utraty dużowiększej kasy niż w przypadku ZB spowodował, że wziąłem ZB. Czy żałuję? nie wiem jeszcze, jednak jak do tej pory jeździ a w środku jej zewnętrznego piękna nie widzę.
Do autora posta, sprzedasz za tyle ile ktoś Ci da. Tak teraz wygląda kupujacy. Nawymieniałeś, podremontowałeś a on 'i co? to se wyjmij a ja se zrobię' Opuśc wówczas kupię.

Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#15 Post autor: basti_seba »

45-48 tys zł takie są na mobile.de, w Polsce za podobne pieniądze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”