Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
ares ares

#1 Post autor: ares ares »

a co z moją 2-ką panowie
z ogólnych opiń ludzie narzekają na wrzucanie biegów w opelkach a jak jest to proszę o wasze opinie w benzynkach bo o DTI jest pełno na każdym forum przebieg 300-400 tyś robi swoje
pozdrawiam

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#2 Post autor: sesorek »

tak przeglądam sobie oferty sprzedaży tych aut i chyba jedyne wyjście to sobie coś w miare
dobrym stanie sprowadzić tylko niestety nie mam żadnego dojścia a sam się tego nie podejmę
zaczynam się zastanawiać nad scenic_em dti, kurde zafira mi się bardziej podoba :/

waldik782

#3 Post autor: waldik782 »

sesorek mam paru znajomych co maja francuzkie diesle i mowia ze to ostatnie...niemiec to niemiec!!!czesci tansze i oczywiscie zaden francuz nie jest tak ładny jak ZOFIJJA!!! :lol:

ZoonQ

#4 Post autor: ZoonQ »

Ja też miałem ten sam problem szukałem benzyny no i oglądałem diesle i tytko DTi, trwało to kilka miesięcy. Mieszkam pod Toruniem, a byłem nad morzem, śląsku i lubelszczyźnie, ale na dzień dzisiejszy opłacało się. Kupiłem Di (sprowadzony z Belgii) , mimo że byłem uprzedzony do diesli. Po zakupie od dwukrotnej wymiany oleju i filtrów nic nie robiłem. Autko śmiga aż miło:). Wydaje mi się, że co do silników nie ma reguły. Trzeba po prostu trafić.

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#5 Post autor: sesorek »

hmm sam nie wiem po prostu trzeba szukać, jeśli ma być zafira to tylko beznynka + gaz
jeśli scenic to po kusiłbym się o diesla na co dzień jeżdżę loganem DCI i nie narzekam
a aucie nic jak narazie się nie psuje zima -26 zapala (to mnie zaskoczyło bardzo na +)

Zafirę po prostu chcę mieć bo mi się podoba, Na kilka aut zarówno Zafir i Sceniców jakie oglądałem Renówki prezentowały lepszy stan i słyszałem dużo pozytywnych opini
na temat DTI od Reno bo 1,9 DCI trochę nie udany...

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#6 Post autor: Ramirez »

Mnie osobiście się Scenic nie podoba. Ale to twoja decyzja co kupisz. Ja ci mogę powiedzieć z ręką na sercu że zafira to super autko... A do Francuzów to drogie części są... I pamiętaj że Scenic nie ma klubu :mrgreen:

kiki05
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 29 kwie 2010, 07:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: mazowieckie/Gostynin
Auto: Opel Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT

#7 Post autor: kiki05 »

sesorek pisze:hmm sam nie wiem po prostu trzeba szukać, jeśli ma być zafira to tylko beznynka + gaz
jeśli scenic to po kusiłbym się o diesla na co dzień jeżdżę loganem DCI i nie narzekam
a aucie nic jak narazie się nie psuje zima -26 zapala (to mnie zaskoczyło bardzo na +)
Zafirę po prostu chcę mieć bo mi się podoba, Na kilka aut zarówno Zafir i Sceniców jakie oglądałem Renówki prezentowały lepszy stan i słyszałem dużo pozytywnych opini
na temat DTI od Reno bo 1,9 DCI trochę nie udany...
Niedawno miałem podobne dylematy gdyż również szukałem autka dla swojej rodzinki i zastanawiałem się nad Scenikiem Grand i Zafirą.
Jak się domyślasz wybór padł na Zosię, gdyż w przypadku Scenica zastanawiała mnie dość duża ilość ofert tych samochodów z uszkodzonym silnikiem. Sporo czytałem na ich temat, a ponieważ nigdy nie miałem francuza dość ostrożnie podchodziłem do wyboru Scenica.
Oczywiście wiem, że nie kupuje się rocznika lecz egzemplarz, ale Scenica miałbym ze 2 lata młodszego, co dla niektórych jest ważne przy sprzedaży.
Poprzednie autko też miałem z GM i byłem bardzo zadowolony mimo iż miało 15 lat i to zdecydowało o zmianie na coś nowszego.

Nie piszę tego posta, żeby cię przekonywać bo nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia z eksploatacji Zafirki, ale chcę ci przedstawić swój punkt widzenia przy wyborze autka.
Jeżeli szukasz kogoś kto znajdzie dla ciebie wymarzone autko to poszukaj na http://bezwypadkowe.net/index.php, tam jest kilka wątków o ludkach z Wawy, którzy sprawdzają oraz sprowadzają autko na zamówienie.

PS: Mój kolega mi zawsze powtarzał, że nie kupuje się autka na "F" i francuzów, ale to było dawno. :D

kuba

#8 Post autor: kuba »

ja bym proponował benzyna +CNG. Jeśli mieszkasz blisko Kaprzaka, jest stacja na gaz ziemny. Instalacje są montowane fabryczne,ja jeżdzę już dwa lata.Na mieście spalam 8m3 gazu na 100km.

AndrzejS

#9 Post autor: AndrzejS »

A co jak ktoś dużo po Polsce jeździ? Stacji CNG jest bardzo mało.

Krzychu21

#10 Post autor: Krzychu21 »

ja właśnie też ten sam dylemat mam. U mnie autko bedzie jeździć krótkie trasy w mieście i też chyba wezmę benzynke i zamontuje LPG, tylko zastanawia mnie skoro to krótkie trasy to sie nie rozgrzeje i bede jeździł w sumie na PB czyli z oszczedności nici i tu może kupić Z na ON ale Zosia na ON raczej powinno się jeździć w dłuższe trasy.
Pomóżcie :/

Krzychu21

#11 Post autor: Krzychu21 »

Właśnie chodzi o to że to jest mniej niż 5km. Oczywiście zadazją sie i dłuże niż 5km trasy :> ale codziennie rano tyle do przejechania jest.
czekam na sugetie wciąż ;)

Krzychu21

#12 Post autor: Krzychu21 »

wojtek_z pisze: pod korkiem wlewu oleju zobaczysz słynne masło,nie musi być zima,wystarczy jesień.
a ja zachodzilem w głowe dlaczego na korku mam biłą śmietane no i sie dowiedzialem :lol:

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#13 Post autor: sesorek »

padło na Zafirkę 1,6 zagazowaną i już jest w garażu mam dwa drobne wycieki 1. spod miski oleju wszystko wskazuje na uszczelkę do wymiany i gdzieś z układu wspomagania i tu gorsza sprawa bo nie mogę zlokalizować wycieku :(

Czy z wymianą uszczelki pod miską oleju są duże problemy jakaś specjalna gimnastyka czy joga przed? :) dużo czasu to zajmuje?

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#14 Post autor: dzarko »

A na pewno wycieka z miski, a nie z połączenia między miską a skrzynią?
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#15 Post autor: sesorek »

--
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 10:53 przez sesorek, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”