Układ wydechowy

Boxy, chiptunning, tuning itp.

Moderator: Mariusz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adrianada91
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:16
Lokalizacja: Cn
Model:

Układ wydechowy

#1 Post autor: adrianada91 »

WItam planuję w Zafirce troszke przerobić układ wydechowy by był troche głośniejszy a może nie tyle głośniejszy co oddawał moc i przyśpieszenie które znajduje się w silniku napędzającym brykę ( w tym przypadku CDTI 1.9 150 km). Oryginalny wydech troszkę cichy a jak wiedzą posiadacze tych że silników można by oddać mu troche chwały i podkreślić piękno tych aut dla innych (nawet jeśli za pomocą dźwięku :p )

Także zmagał się ktoś już kiedyś z tym dylematem ? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi jak poszło? Lub pytanie dla reszty czy warto ?


Dziękuje za odpowiedź


PS:Zakładam w tym temacie gdyż ma nawiązania do tuningu = układ wydechowy

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Czesław »

adrianada91 pisze:WItam planuję w Zafirce troszke przerobić układ wydechowy by był troche głośniejszy Oryginalny wydech troszkę cichy a jak wiedzą posiadacze tych że silników można by oddać mu troche chwały i podkreślić piękno tych aut dla innych (nawet jeśli za pomocą dźwięku :p )

Także zmagał się ktoś już kiedyś z tym dylematem ?
Tak ja zmagam się z tym tematem codziennie , mam okna 5m od ulicy i nie gniewaj się ale ja za takie przeróbki karał bym najwyższym mandatem :|
czesiek_ze

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#3 Post autor: rampi »

Szczerze powiem też się zastanawial nad takim pomysłem, mój jest troche juz skorodowany :)
przeglądam ciągle pomysły firmy Ecu Procect z Wrocławia i wstawiają cuda do mniejszych nawet aut, dodatkowo większe IC, następnie stroją to, pomysły można na fb obejrzeć

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#4 Post autor: Maćku »

czesław pisze:
adrianada91 pisze:WItam planuję w Zafirce troszke przerobić układ wydechowy by był troche głośniejszy Oryginalny wydech troszkę cichy a jak wiedzą posiadacze tych że silników można by oddać mu troche chwały i podkreślić piękno tych aut dla innych (nawet jeśli za pomocą dźwięku :p )

Także zmagał się ktoś już kiedyś z tym dylematem ?
Tak ja zmagam się z tym tematem codziennie , mam okna 5m od ulicy i nie gniewaj się ale ja za takie przeróbki karał bym najwyższym mandatem :|
wpierw to niech zabiora sie za wydechy w motocyklach :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#5 Post autor: paweldm »

By poprawić wydech, trzeba by cały przebudować. Robiony na zamówienie z kwasówki, to koszt ok 3000zł.
Bez strojenia silnika przyrost będzie niewielki (3-5KM) i ciężko zauważalny organoleptycznie.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: rafant4011 »

Trochę odgrzeję;
Za bardzo się nie znam na tym, ale czytałem że macie problemy z za głośnym wydechem...
Natrafiłem na coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=3nAysVOMuJw zaczyna się po 50sek... Jak klapka jest zamknięta to zwykły tłumik, jak otworzy to rasowy bass(dziura w układzie)...

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: ryba1 »

rafant4011 pisze:Natrafiłem na coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=3nAysVOMuJw zaczyna się po 50sek
zadna nowość.elektryczna przepustnica.w 4 cylinrowym silniku takiego efektu się nie uzyska jak w silniku V

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#8 Post autor: paweldm »

Z moich doświadczeń głośny wydech na dłuższą metę jest denerwujący.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHIPTUNING i TUNING”