Jaki stożek do 2.0 DTL

Boxy, chiptunning, tuning itp.

Moderator: Mariusz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

Jaki stożek do 2.0 DTL

#1 Post autor: M »

Witam Serdecznie.

Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry filtr stożkowy powietrza do 2.0 DTL? Zależy mi na tym by miał dobrą filtrację i nie był zbyt duży gabarytowo. Wzrost mocy nie jest aż tak istotny. Nie musi mieć też obudowy- będę zamawiać przegrode do komory silnika u ślusarza, tak by filtr nie zaciągał gorącego powietrza z wnętrza.
-Zakładam webasto i ni jak nie jestam w stanie poprowadzić dodatkowych węży wody do piecyka w taki sposób by zmieściły sie pod oryginalną obudową filtru powietrza bez załamań- stąd chcę wymienić filtr by zaoszczędzić miejsce i móc wszystko ładnie poukładać i trwale zamocować.

budżet ok 300 zl

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: ryba1 »

AEM,FUJUTA,ITG,

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

M pisze: 27 lis 2017, 07:16 Witam Serdecznie.
-Zakładam webasto i ni jak nie jestam w stanie poprowadzić dodatkowych węży wody do piecyka w taki sposób by zmieściły sie pod oryginalną obudową filtru powietrza bez załamań- stąd chcę wymienić filtr by zaoszczędzić miejsce i móc wszystko ładnie poukładać i trwale zamocować.

budżet ok 300 zl

Pozdrawiam
Marcin
A nie lepiej poszperać na alledrogo i kupić inną obudowe filtra co by ci tam podpasowała zamiast orginalnego.
Zauważ że masz tz łapacz powietrza nad chłodnicą co podczas jazdy wspomaga turbinkę bo w dtl jest malutka turbinka i będzie jej lepiej ssać z przedmuchu z pokrywy klawiatury niż ciągnąć z stożka.I w ten sposób możesz wylać dziecko z kąpielą.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 20:20 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira A 2.0DTL COMFORT
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTL

#4 Post autor: M »

Dziadek13 pisze: 27 lis 2017, 20:11 ...I w ten sposób możesz wylać dziecko z kąpielą.
Sporo o tym myślałem i w ostateczności podjąłem decyzję by zostawić oryginalny filtr- choć stożek to byłby fajny bajer.
Udało się ominąć ...

Obrazek



Dziękuję za pomoc:)!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHIPTUNING i TUNING”