Chip tuning 1.8 benzyna.

Boxy, chiptunning, tuning itp.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
dydas

Chip tuning 1.8 benzyna.

#1 Post autor: dydas »

Witam czy ktos z was zakladal Chipa do benzyny,chce u siebie zalozyc, silnik 1.8 140 km,mam zalozony gaz ,chodzi mi o podwyzszenie momentu obrotowego,ma ktos jakes doswiadczenia. :?:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2021, 17:37 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Bez sensu inwestycja, poczytaj na forum, było na ten temat.

dydas

#3 Post autor: dydas »

W iakim temacie to bylo ,przewaznie jest o dieslu...,

cieniassss

#4 Post autor: cieniassss »

dydas, opisz dokładnie co chcesz uzyskać, mamy takie same auta, jeśli Ci brakuje momentu, może masz coś uszkodzone?? albo źle ustawiony gaz, albo albo ....

tuning wolnossącej benzyny to dużo pieniędzy mało efektów,

dydas

#5 Post autor: dydas »

Witam ,wienc na poczontek powiem ze przesiadlem sie z Diesla ,na benzyne z gazem,jest ok tylko na 2 jakos slabo ciognie ,chce podjechac do gazownika aby sprawdzil mi czy wszystko ok,z tego co czytale, w benzynie chipem mozna podniesc jakes 10 koni :?: ,myslalem ze macie jakes doswiadczenia,ze ktos juz to przerabial. :mysli: . :) .

cieniassss

#6 Post autor: cieniassss »

dydas pisze:przesiadlem sie z Diesla ,na benzyne z gazem,jest ok tylko na 2 jakos slabo ciognie
trzeba było tak od razu pisać, ja często w pracy jeżdżę 1.6HDi a później przesiadam się w zafirę i strasznie brakuje mi momentu
dydas pisze:z tego co czytale, w benzynie chipem mozna podniesc jakes 10 koni :?:
tylko co to da, ten silnik ma aż 140KM i tylko 176Nm dopiero przy 3800 obrotów, a np 1.6HDi ma tylko 90KM i aż 230Nm już przy 1750 obrotach, a jedzie się momentem z nie mocą, dowiedz się jak ten chip zmienia moment

Awatar użytkownika
marek
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:26
Imię: MAREK
Lokalizacja: POLSKA
Auto: ZAFIRA 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#7 Post autor: marek »

Witam,czy chipował ktoś silnik benzynowy 22 16v 147 km ?
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI

leeoon

#8 Post autor: leeoon »

:> Panowie czy 1.8 czy 2.2 najpierw trzeba wymienić wałki,zrobić głowicę,dolot i układ wydechowy a dopiero stroić kompa.Sam chip nie ma najmniejszego sensu, ze względu na marne efekty...
Pozdro. :piwo:

dydas

#9 Post autor: dydas »

[URL=http://]http://allegro.pl/chip-tuning-cyfrowy-30km-opel-zafira-b-1-8-140km-i2376290502.html[/URL] , tego Chipa mialem na mysli, Z Alegro jedyna firma co robi cos do Zafiry innego nieznalazlem.

Awatar użytkownika
marek
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:26
Imię: MAREK
Lokalizacja: POLSKA
Auto: ZAFIRA 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#10 Post autor: marek »

leeoon pisze::> Panowie czy 1.8 czy 2.2 najpierw trzeba wymienić wałki,zrobić głowicę,dolot i układ wydechowy a dopiero stroić kompa.Sam chip nie ma najmniejszego sensu ze względu na marne efekty...
Pozdro. :piwo:
DOLOT i WYDECH już wymieniłem na dedykowane produkty Sebringa i KN .Ostre wałki do tego silnika są bardzo drogie .Teoretycznie chip w wolnossącym silniku benzynowym powinien dać 4-5 procent .
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI

leeoon

#11 Post autor: leeoon »

:> Wymieniłeś cały wydech z kolektorem? Czy tylko końcowy? Cena wałków ok 1200zł.

cieniassss

#12 Post autor: cieniassss »

marek pisze:DOLOT i WYDECH już wymieniłem na dedykowane produkty Sebringa i KN
marek, leeoon pisząc dolot miał na myśli kolektor ssący a nie filtr powietrza, pisząc wydech nie miał na myśli końcowego tłumika tylko cały wydech od kolektora 4-2-1 począwszy
marek pisze:Ostre wałki do tego silnika są bardzo drogie
do tego przenoszą moment w górne partie obrotów, co powoduje że silnik jedzie jak się go wkręci
dydas pisze:http://allegro.pl/chip-tu...2376290502.html , tego Chipa mialem na mysli, Z Alegro jedyna firma co robi cos do Zafiry innego nieznalazlem.
"Chip Tuning CYFROWY +30KM Opel Zafira B 1.8 140KM" za 250zł ha ha ha :lol:
dydas, kup, zamotuj, hamuj, jak da to 10KM to też sobie kupie ;)

Awatar użytkownika
marek
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:26
Imię: MAREK
Lokalizacja: POLSKA
Auto: ZAFIRA 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#13 Post autor: marek »

Wydech od katalizatora,dolot zmieniony do przepustnicy [zdienta odma ,odłączony EGR] .Rozumiem że w tym silniku chip niewiele da ,ale chętnie poznam opinie osoby jeżdżącei zachipowanym samochodem .

[ Dodano: Pią Cze 15, 2012 10:46 ]
leeoon pisze::> Wymieniłeś cały wydech z kolektorem? Czy tylko końcowy? Cena wałków ok 1200zł.
Gdzi KOLEGO znalazłeś wałki za 1200 zł .Ja szukałem 3 lata temu i były po 2500-3000 zł
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI

leeoon

#14 Post autor: leeoon »

:> Czyli wąskie gardło w wydechu zostało.... Kolektor i kat najważniejszy. Co do wałków.Szukałeś u rodzimych producentów? Czy tylko u zachodnich?

Awatar użytkownika
marek
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:26
Imię: MAREK
Lokalizacja: POLSKA
Auto: ZAFIRA 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#15 Post autor: marek »

Planuje wymienić katalizator na metalowy Michaela ,ale sprzedawca z tej firmy uważa że bez zmiany w komputerze sonda wykaże błendy.Szukałem wałków Schricka ,ale to było 3 lata temu .Świątek i Godula niemają do tego śilnika .

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 09:31 ]
dydas pisze:Witam czy ktos z was zakladal Chipa do benzyny,chce u siebie zalozyc, silnik 1.8 140 km,mam zalozony gaz ,chodzi mi o podwyzszenie momentu obrotowego,ma ktos jakes doswiadczenia. :?:
Wymieni wkładke filtra na sportowy odpowiednik dobrei firmy .Poprawi delikatnie moment obrotowy i elastyczność silnika .
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHIPTUNING i TUNING”