Chip tuning 2.0 cdti 130 km

Boxy, chiptunning, tuning itp.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
jakub111

Wirusowanie zafiry na gwarancji

#1 Post autor: jakub111 »

Witam,
Tydzien temu kupilem zafire c 2.0cdti,fajne lecz wolne autko i dlaltego pytanie do was czy strace gwarancje jesli podniose moc zafiry?
Jest jakis sposob zeby gwarancji nie stracic a podniesc moc?
Czemu 165km jest naprawde nie wyczowalne w mojej zafirce?

[ Dodano: Czw Maj 10, 2012 16:28 ]
Witam,
Widze ze nikt nie ma ochoty odpowiedziec mi na pytanie.A moze inaczej,czy ktos z forum chipowal zafire na gwarancji?Ilu forumowiczow ma na tym forum juz nowe zafirki?Mam odnosnie zafiry c pare pytan.Dziekuje za odp.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#2 Post autor: heko »

...programowy chip Opla na gwarancji to słaby pomysł, ryzyko wykrycia chipa może nie jest wielkie, ale utrata przy pierwszej wizycie w ASO prawie gwarantowana, bo nowe często aktualizują
...jedynym pewnym, sprawdzonym i bezpiecznym sposobem to montaż modułu zewnętrznego, popularnie zwanego boxem, oczywiście cyfrowego, wystrojonego pod dany model, działającego dynamicznie z zapisanymi mapkami obciążenia.
...przez ostatnie 2 lata zamontowałem i wystroiłem takich dziesiątki w Insigniach i Astrach z tymi samymi silnikami...na standardowych ustawieniach można osiągnąć ok, 190...195KM i 450Nm
Przykładowe wykresy:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jakub111

#3 Post autor: jakub111 »

Jestem bardzo zainteresowany,powiec tylko czy box nie zrobi krzywdy silnikowi?Mam kolege w Warszawie ktory pracuje w firmie tuningowej,jest to znant tuner w srodowisku tunerow a jego ksywa to broda,co prawde nie robia chip-tuningow a bardziej takie projekty jak Transit z silnikiem m5,(wnasnie broda robil do driftu)Mowil mi ze zakladaja prosiaki, to chyba tak jak te power boxy?

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#4 Post autor: heko »

prosiak to taki "box" którym możesz wystroić dawki paliwa i boosta ;)

jakub111

#5 Post autor: jakub111 »

heko a ten gcs tuning jest tylko w krakowie?Powiec mi ile zaplace za taki cyfrowy power box?jak to wyglada z dpf?nie bedzie sie zapychal??Powiec mi jeszcze czy masz dostep do silnika 2.0cdti biturbo?udalo by ci sie go zdobyc i wepchnac do zafiry?Nie wiem czy by bylo na tyle miejsca,mysle ze tam napewno jest wiekszy IC.Domyslam sie ze napiszesz mi ze box wystarcy,ja bym chcial z tego 2.0cdti biturbo 195km,boxem albo programem wykrzesac ze 220/230kmNie chce robic rajdowki z diesla bo sie nie da,chce miec ten konfort jazdy na autostradzie niemieckiej a czesto po niej podrozuje.

Rafal47777

#6 Post autor: Rafal47777 »

heko, witam podczepie sie,a OPC tez podkrecisz? daj znac na PW.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#7 Post autor: heko »

jakub111 pisze:heko a ten gcs tuning jest tylko w krakowie?Powiec mi ile zaplace za taki cyfrowy power box?jak to wyglada z dpf?nie bedzie sie zapychal??Powiec mi jeszcze czy masz dostep do silnika 2.0cdti biturbo?udalo by ci sie go zdobyc i wepchnac do zafiry?Nie wiem czy by bylo na tyle miejsca,mysle ze tam napewno jest wiekszy IC.Domyslam sie ze napiszesz mi ze box wystarcy,ja bym chcial z tego 2.0cdti biturbo 195km,boxem albo programem wykrzesac ze 220/230kmNie chce robic rajdowki z diesla bo sie nie da,chce miec ten konfort jazdy na autostradzie niemieckiej a czesto po niej podrozuje.
...tak w Krk. ew. możesz podjechać do Poznania, do Tuneforce
...ceny na PW
...niema problemów z DPF, przez ostatnie 3 lata tak dopracowaliśmy soft, ze pracuje idealnie
...a biturbo?...hehe to grube mody, nie sądzę abyś to ogarnął, to poważne zmiany i bardzo kosztowne....a Zafira to chyba auto rodzinne :lol:

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#8 Post autor: heko »

Rafal47777 pisze:heko, witam podczepie sie,a OPC tez podkrecisz? daj znac na PW.
.. właściwie każdy motor można podkręcić :D

jakub111

#9 Post autor: jakub111 »

Witam,
Ja tu mowie o tym nowym silniku insigni 2.0cdti biturbo,generuje on 195koni,wydaje mi sie ze nie bylo by problemem zrobic swap 2.0cdti na 2.0cdti biturbo,jeszcze chwile i napewno te silniczki beda dostepne.

P.S nie pojade do Krakowa bo u was ta swieta wojna i jeszcze maczeta dostane przez plecy :lol:

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#10 Post autor: heko »

...chciałem tylko zauważyć że swapy są coraz trudniejsze, poszczególne podzespoły muszą być przypisywane do różnych sterowników i ECU itd. a to nie jest już taki proste jak kiedyś
...eetam, jak coś to pożyczę Ci moją maczetkę :P

jakub111

#11 Post autor: jakub111 »

Witam heko,

Napisz mi prosze na priv,cene za cyfrowy power box.

Chyba pod koniec lipca przejade sie tam do ciebie do Krakowa po ten power box.

W ile godz.jestes w stanie to ogarnac??

A moze rorganizowal bys na forum, grupowe zakladanie power boxow,tu sporo ludzi z samochodami na gwarancji a przeciwez nowe ople cierpia na nadwage i moze bezpieczny samochod bo masywny,szkoda tylko ze przyspieszaja mizernie.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#12 Post autor: heko »

...niema problema, dla forum cena z montażem i hamownią to 999zł. :)

jender

#13 Post autor: jender »

Witam Wszystkich!

Potrzebuję od Was opini co do Zafiry C 2.0 Cdti 130 km. Jestem obecnie na etapie zakupu auta. Dotychczas planowałem zakup wersji 165 km lub mocniejszej ale niestety póki co nie znalazłem egzemplarza, który spełniłby moje oczekiwania.

Tymczasem znalazłem ładną Zośkę ale w wersji 130km. Moje pytania w związku z tym są takie: czy 130 km to nie jest za mało do tego jakby niebyło ciężkiego auta? Jak 2.0 cdti 130 km znosi chip tuning? Auto jest z manualną skrzynią biegów i tylko taka wchodzi w grę. Bardzo proszę o porady bo od tego zależy kierunek moich dalszych poszukiwań.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 23 sty 2021, 17:33 przez Rybka, łącznie zmieniany 3 razy.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#14 Post autor: tomek evo »

130 to za mało ale jeśli się nie mylę to programowo podciągniesz to w okolice 190 -200 km bo osprzęt powinien być ten sam co w 160. Nawet jeśli jest inne turbo to programowo powyżej 160 km to zrobisz a za program zapłacisz 1-1,5 tys. złoty więc jak ładny egzemplarz to bierz i dolicz sobie tylko koszt zmiany programu. :)

jender

#15 Post autor: jender »

Trochę dzisiaj poszukałem i znalazłem dwie różne opinie dotyczące skrzyni. Zgodnie z pierwszą w wersji 130 km jest skrzynia M32, która sama w sobie jest kiepska nie mówiąc już o chipie. Zgodnie z drugą wersją jest tam inna skrzynia ale nie znalazłem symbolu. Wiecie może jak to w końcu jest?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHIPTUNING i TUNING”