Problem z dpf

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
michalkoczur
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, 06:17
Imię: Michal
Lokalizacja: Belgia
Auto: Opel Zafira C FL 1.6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#16 Post autor: michalkoczur »

Ciekawe z tym wypalaniem na zimno, bo ja zawsze zylem w swiadomosci ze proces rozpocznie się przy odpowiednio wysokiej temperaturze bodajże 600st, ale mogę się mylic.
To ze się wypala to ok, znaczy ze zyje:) , ale sedno sprawy to dlaczego w rzeczywistości jest częściej niż w kompie auta?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Bodek »

Na zimno - czyli chodziło o nagrzany silnik ;)

Dpf będzie się wylał również na zimnym silniku - bez problemu ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: violator »

michalkoczur pisze: 15 lis 2018, 06:26 Ciekawe z tym wypalaniem na zimno, bo ja zawsze zylem w swiadomosci ze proces rozpocznie się przy odpowiednio wysokiej temperaturze bodajże 600st, ale mogę się mylic.
To ze się wypala to ok, znaczy ze zyje:) , ale sedno sprawy to dlaczego w rzeczywistości jest częściej niż w kompie auta?
U mnie a mam do pracy 3km za miastem potrafi przy -10 zima zainicjować się wypalanie dpf, podjeżdża do pracy zostawiam samochód uruchomiony średnio na 10-20 min tyle trwa wypalanie i po tym czasie na komputerze widzę że spalanie chwilowe spada,wentylator się wyłącza i wypalanie zakończone. Silnik nie zdąży się nawet nagrzać podczas inicjacji wypalania ale później oczywiście w czasie postoju nagrzewa się:)

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: qtom »

Tylko wypalanie na postoju jest ostatecznością najzdrowsze i najlepsze jest wypalanie w czasie jazdy z obrotami ponad 2100/ min . A najlepsze jest to że kolega napisał 1400km trasy i na drugi dzień wypalanie fakt głupia sytuacja ale i tu kierowca jest winny bo mógł 30km przed końcem trasy uprzedzić komputer by się wypalił bo koniec trasy :lol: . Żarcik. A tak serio czasem braknie paru sekund do wypalenia a my nieświadomie gasimy. Gdyby np było jak z zasięgiem na paliwie zostało 4 km do wypalenia każdy by wiedział co lepsze zgasić czy jeździc.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 05:31 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.

michalkoczur
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, 06:17
Imię: Michal
Lokalizacja: Belgia
Auto: Opel Zafira C FL 1.6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#20 Post autor: michalkoczur »

Niestety jest ten dpf kłopotliwy w użytkowaniu. We wtorek rano wlaczyl się na zimnym silniku i wypalal się około 15min, podczas jazdy. Nastepnie za dwa dni znowu czyli po jakiś 120km zalczyl się jak go pociagnalem dwa razy obrotami pod max. Czarna magia. Najbardziej mnie interesuje czemu jest zla komunikacja miedzy komputerem a w rzeczywistości. maja to w poniedziałek badac.
Panowie ,z innej beczki bo nie zakładam nowego tematu. Miałem taki motyw ze co jakiś czas przygasał wyświetlacz ten czarny od komputera pokładowego za kierownica, podczas jazdy czy na postoju oczywiście auto zapalone. Kilka razy po uruchomieniu , wyświetlacz zapalil się dopiero po 20 sekundach. Po kilku probach dopiero ostatnia najnowsza aktualizacja (bodajże sprzed 2 tyg) chyba zalatwila sprawę bo odpukać od tyg jest ok. To tak dla info jakby ktoś miał taki problem.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: violator »

michalkoczur pisze: 16 lis 2018, 06:14 Niestety jest ten dpf kłopotliwy w użytkowaniu. We wtorek rano wlaczyl się na zimnym silniku i wypalal się około 15min, podczas jazdy. Nastepnie za dwa dni znowu czyli po jakiś 120km zalczyl się jak go pociagnalem dwa razy obrotami pod max. Czarna magia. Najbardziej mnie interesuje czemu jest zla komunikacja miedzy komputerem a w rzeczywistości. maja to w poniedziałek badac.
Panowie ,z innej beczki bo nie zakładam nowego tematu. Miałem taki motyw ze co jakiś czas przygasał wyświetlacz ten czarny od komputera pokładowego za kierownica, podczas jazdy czy na postoju oczywiście auto zapalone. Kilka razy po uruchomieniu , wyświetlacz zapalil się dopiero po 20 sekundach. Po kilku probach dopiero ostatnia najnowsza aktualizacja (bodajże sprzed 2 tyg) chyba zalatwila sprawę bo odpukać od tyg jest ok. To tak dla info jakby ktoś miał taki problem.
Ja miałem krótko po zakupie 3,5r temu ten wyświetlacz od km mi zgasł i po mies się zapalił i do dziś jest dobrze :) nie wiem co mu odbiło:). A co aktualizowales?

michalkoczur
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, 06:17
Imię: Michal
Lokalizacja: Belgia
Auto: Opel Zafira C FL 1.6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#22 Post autor: michalkoczur »

Zrobili aktualizacje software w salonie.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: violator »

michalkoczur pisze: 16 lis 2018, 09:18 Zrobili aktualizacje software w salonie.
Ile skasowali ?

michalkoczur
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, 06:17
Imię: Michal
Lokalizacja: Belgia
Auto: Opel Zafira C FL 1.6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#24 Post autor: michalkoczur »

Nic bo gwarancja

kp74p
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2010, 12:04
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kąkolewo k.Leszna
Auto: Opel Zafira C 1.6 CDTI Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#25 Post autor: kp74p »

Witam , czy jest jakiś program do monitorowania dpf dla silnika 1.6 135KM ?.

wielkiszu90
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2018, 20:51
Imię: Marcin
Auto: Zafira Ć Tourer Active 1.6 CDTI
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z19dth

#26 Post autor: wielkiszu90 »

Podpinam się. Najlepiej na icar3 wifi

emzet
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2017, 23:17
Lokalizacja: Krakow
Model:

#27 Post autor: emzet »

michalkoczur pisze: 16 lis 2018, 06:14 Niestety jest ten dpf kłopotliwy w użytkowaniu. We wtorek rano wlaczyl się na zimnym silniku i wypalal się około 15min, podczas jazdy. Nastepnie za dwa dni znowu czyli po jakiś 120km zalczyl się jak go pociagnalem dwa razy obrotami pod max. Czarna magia. Najbardziej mnie interesuje czemu jest zla komunikacja miedzy komputerem a w rzeczywistości. maja to w poniedziałek badac.
Panowie ,z innej beczki bo nie zakładam nowego tematu. Miałem taki motyw ze co jakiś czas przygasał wyświetlacz ten czarny od komputera pokładowego za kierownica, podczas jazdy czy na postoju oczywiście auto zapalone. Kilka razy po uruchomieniu , wyświetlacz zapalil się dopiero po 20 sekundach. Po kilku probach dopiero ostatnia najnowsza aktualizacja (bodajże sprzed 2 tyg) chyba zalatwila sprawę bo odpukać od tyg jest ok. To tak dla info jakby ktoś miał taki problem.
Czy serwis rozwiązał problem?

michalkoczur
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, 06:17
Imię: Michal
Lokalizacja: Belgia
Auto: Opel Zafira C FL 1.6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#28 Post autor: michalkoczur »

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
emzet pisze: 21 lut 2019, 22:41
michalkoczur pisze: 16 lis 2018, 06:14 Niestety jest ten dpf kłopotliwy w użytkowaniu. We wtorek rano wlaczyl się na zimnym silniku i wypalal się około 15min, podczas jazdy. Nastepnie za dwa dni znowu czyli po jakiś 120km zalczyl się jak go pociagnalem dwa razy obrotami pod max. Czarna magia. Najbardziej mnie interesuje czemu jest zla komunikacja miedzy komputerem a w rzeczywistości. maja to w poniedziałek badac.
Panowie ,z innej beczki bo nie zakładam nowego tematu. Miałem taki motyw ze co jakiś czas przygasał wyświetlacz ten czarny od komputera pokładowego za kierownica, podczas jazdy czy na postoju oczywiście auto zapalone. Kilka razy po uruchomieniu , wyświetlacz zapalil się dopiero po 20 sekundach. Po kilku probach dopiero ostatnia najnowsza aktualizacja (bodajże sprzed 2 tyg) chyba zalatwila sprawę bo odpukać od tyg jest ok. To tak dla info jakby ktoś miał taki problem.
Czy serwis rozwiązał problem?
Pytasz o dpf czy wyświetlacz?
Ostatnio zmieniony 11 maja 2019, 03:46 przez michalkoczur, łącznie zmieniany 1 raz.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: qtom »

Przecież sam napisałes że problem zegarów rozwiązany a o DPF ani słowa co dalej byli robione..Dla uproszczenia nie ma sensu cytowanie posta pod postem z przyczyn czysto praktycznych i nawet logicznych. Kolejny post jest kontynuacją poprzednika a i bez sensu przewijać kilometry strony by przeczytać pytanie na pytanie zwłaszcza w telefonie.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2019, 11:20 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 27380

#30 Post autor: Skasowany użytkownik 27380 »

Mam problem z Zafirą C 1.6CDTI 120 km 2015 rok polegający na zbyt częstym dopalaniu DPF. Bywa tak, że dopalanie (bez sygnalizacji na wyświetlaczu) występuje po przejechaniu różnych odcinków np 20, 30, 60, 140 km. Na dystansie 2200 km dopalanie z informacją na wyświetlaczu (filtr pełny kontynuuj jazdę bezwzględnie) było dwa razy. Dodatkowo co jakiś czas zapala się pomarańczowa kontrolka mil i pojawia się błąd P0101 (przepływomierz - wymieniony na nowy, bez zmian) i P228C (regulator ciśnienia paliwa). Samochód jeździ normalnie, ma moc, nie kopci, nie szarpie, wszystko jest ok. Kolejny problem to co jakiś czas na wyświetlaczu pojawia się komunikat: sprawdź układ wspomagania kierownicy lub sprawdź układ czujników parkowania. Podejrzewam jakieś problemy ze stykami elektrycznymi, auta ma zaledwie 53 tys. przebiegu. Macie jakiś pomysł ? Póki co mechanicy rozkładają ręce, a do ASO nie widzę sensu jazdy, bo pewnie wymienią pół samochodu a i tak to nic nie zmieni :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”