Zafira a Rowery

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
dneo

#46 Post autor: dneo »

Hejka,
jestem właśnie świeżo po testowaniu bagażnika na rowery, takiego jak pisałem na początku tego wątku.
Mogę śmiało polecić.
Zupełnie nie odczułem tego, że wiozę trzy rowery. Spalanie też nie zwiększyło się.
Rowery stabilne bez żadnego przesuwania się czy dziwnych wstrząsów.
Jedyny stres to misiaczki, czyli problem prawny w związku z zasłanianiem tablicy rejestracyjnej. Ale to już oddzielny temat :shock:

kamol

#47 Post autor: kamol »

dneo,

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7369


artiart pisze:Zafira jest o 10cm wyższa od zafiry.
:shock:
Co do bagażnika na dach do tej pory woziłem (astra H kombi) box i 2 rowery, średnio 2 x w roku jeździliśmy nad nasze ukochane morze :P i nie tylko... nic się nie działo ( bagażnik MONT BLANC, obciążenie 100 KG), a Zafirki szukałem z hakiem, potem 2 miesiące szukania używanego bagażnika THULE (3 rowery +4opcja) na "aledrogo" (za połowę ceny w sklepie :P ) i bez szarpania, bez podnoszenia, a wrazie "W" to chyba bezpieczniejsze, jedyny minus to cena haka + moduł i sam bagażnik na hak też jest droższy :/ ale warto
Mi 2 razy spadł rower z dachu 1. raz z mojej winy :roll: a 2 pękł pasek mocowania koła i na dziurawej drodze żona krzyczy że rower widzi przez szybę :shock: :lol: na szczęście rower oparł się pedałem o słupek a nie o szybę i nie spadł tylko wisiał.
Co do bagażnika na hak to jeszcze trzeba go mieć gdzie schować.
A i jeszcze taki bagażnik na hak jak nie cofniesz w coś to praktycznie masz na całe życie :D przynajmniej taki mam plan :lol:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kamol, łącznie zmieniany 1 raz.

tico0

#48 Post autor: tico0 »

Bagażnik dachowy i do zabezpieczenia kół opaski samozaciskowe ( dostępne w każdym sklepie z artykułami elektrycznymi) i zero problemów :)

dneo

#49 Post autor: dneo »

Ja ze swojej strony mogę polecić bagażniki na hak.
Mam Thula na 3 rowery i naprawdę jest super.
Jedyny problem to misiaczki i zasłanianie tablicy rejestracyjnej.

emjot

#50 Post autor: emjot »

A oto fotka poglądowa jak wygląda Thule 9104 na klapę zamontowany na zapakowanej po dach Zafirze A - przy powrocie z urlopu. 2 duże i jeden mały rower, dwa foteliki dodatkowo zamocowane nad rowerami. W tle Zafira mojego ojca :-D.

Tablica rejestracyjna totalnie zasłonięta (zrobiłem sobie na drukarce kolejną), światła świecą przez szprychy, ale zupełnie nie zauważyłem problemów, które miałem rok temu wioząc rowery na dachu:
- spalanie pozostało praktycznie zupełnie bez zmian z rowerami / bez
- brak zwiększonej podatności na boczne podmuchy wiatru
- nie ma opcji, aby rower spadł (zdarzyło się ojcu, jak wiózł moje rowery w zeszłym roku spowrotem, również na Zafirze)
- żadnych dodatkowych odgłosów, świstów itp.

Obawiałem się, że będzie mnie bujało (wzdłużnie), ale było to właściwie niezauważalne, może trochę bardziej zwalniałem przed przejazdami kolejowymi itp.

Zdecydowanie polecam tą opcję. Bagażnik zakłada się i zdejmuje w dosłownie 15 sekund (trzeba lekko uchylić klapę), po złożeniu bardzo mało miejsca zajmuje. Można na allegro używany w bardzo dobrym stanie kupić mniej więcej w cenie nowego bagażnika na klapę z niskiej półiki.

Obrazek

kamol

#51 Post autor: kamol »

a do tej pory jeździłem tak i też dało radeObrazek

dneo

#52 Post autor: dneo »

Hej,
nie wiem jak w wiszącym, ale w moim Thulu na hak, bez problemu mozna otworzyc bagaznik.

emjot

#53 Post autor: emjot »

Niestety nie. Za ciężka jest klapa i nie ma jej jak dobrze złapać. Z jednym rowerem to jeszcze, ale z trzema nie. Pod tym względem opcja na hak lepsza, ale jak się nie ma haka, to najlepszy kompromis. Ja za swój dałem 230 pln. Za hak do ZA spokojnie drugie tyle, a do ZB to koszty jeszcze większe. Zastanawiałem się nad montażem haka, ale ja bardzo sporadycznie (raz do roku, góra dwa) wożę rowery i mi się nijak nie kalkuluje.

Bionda

#54 Post autor: Bionda »

Mam pytanie do osób które w Zośce wożą 4 rowery na haku, z tego co się orientuję maksymalny nacisk na hak to 75 kg, licząc 4 "dorosłe" rowery + ciężar platformy to wychodzi własnie około tych 75 kg a często nawet więcej, czy to dalej jest bezpieczne ? Czy nie stanie się krzywda jakaś na wyboju czy nierównosci drogi?
Pozdrawiam

kicaj

#55 Post autor: kicaj »

ja jeszcze nie widzialem na haku 4 rowerow... maks 3...
a to sie chyba bierze z tad ze waga 1dnego duzego roweru to ok 15-20kg...

kicaj

#56 Post autor: kicaj »

nie mowie ze nie ma w ofercie, tylko ze na drodze nie widzialem jeszcze... a u mnie bagaznikow prawie tyle co aut ;)

kamol

#57 Post autor: kamol »

ja mam na hak na 3 rowery:
Obrazek
tylko niestety bagażnik ma chyba z 10 lat i nie da się otworzyć klapy bagażnika :cry: ... w astrze III kombi klapa się otwiera :D Zafira ma bardzo dużą klapę bagażnika.

Sansei

#58 Post autor: Sansei »

Także się przymierzam do bagażnika na hak na 4 rowery i myślę o takiej platformie na którą się stawia rowery... chyba wówczas można także różne rowery, bo póki co u mnie nie wszystkie będą "dorosłe" ;).
W sumie to dziwne, że tak mało widać takich bagażników, w sumie Zafira autko rodzinne, ba nawet 7 osobowe, to taki model rodzice, plus dwójka dzieci to jakby powinno być pospolite ;)

ljabartosz

#59 Post autor: ljabartosz »

Siema. Mam pytanie w mojej zafirze nie ma relingów, są może jakieś takie belki żeby wkręcić je do dachu ( do tych gwintów pod zaślepkami ) ?

ALEMACIEK
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:49
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#60 Post autor: ALEMACIEK »

Też nie mm relingów poprostu niedowiary :shock:
Przetrząsnołem allegro w poszukiwaniu czegoś taniego i solidnego
efekt jest taki że przymierzam się do baga za 169zł + 15 kuier
belka stalowa bez zamka firma jakaś tam sprzedawca z Wrocławia

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-opel ... 45995.html

Miałem już bagażnik tej firmy tylko do astry na rele zintegrowane i spisałsie.
180km na H z pełnym boxem boxem i dał radę bez problemu.

a ijak będziesz szukał to właśnie raczej do astry bo do zafiry to jest niewiele
a uchwyty mają identyczne rozstaw między otworami do przykręcenia baga.
masz 110cm z przodu a z tył 106.
pochwal się co kupisz.
pzdro.
DPF ucięty i spycona Chip 160KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”