Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#961 Post autor: Crazy »

Sebol przede wszystkim masz LPG ?
Ja u siebie chwilę walczyłem z tym błędem zacznij od tego czy na pewno masz układ dolotowy, wydechowy szczelny ? U mnie największą robotę robił dziurawy tłumik środkowy.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

sebol

#962 Post autor: sebol »

mam LPG :) ok posprawdzam wszystko dokładnie, ale miałem robiona głowice więc wszystkie uszczelki były nowe zakładne jakieś 10 tyś.. więc to ym wyeliminowal. Sprawdzę wydech dokładnie

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#963 Post autor: Crazy »

przede wszystkim to sprawdź czy na PB jest ok
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

fredek

#964 Post autor: fredek »

Witam wszystkich moja Zafirka została podłączona pod kompa i pokazało 2 błędy
---P0105 (MAP) Czujnik ciśnienia absolutnego w kolektorze dolotowym /(BARO) -Czujnik ciśnienia barometrycznego - wadliwe działanie obwodu (NIEOBECNY)
---P1105 Barometric Pressure not plausible with Boost Pressure (NIEOBECNY)

Na dzień dzisiejszy wyczyściłem czujnik w kolektorze , ale szczerze mówiąc był czysty i nie oklejony żadną mazią oraz sprawdziłem przewody podciśnieniowe czy gdzieś nie ma dziurki itp , wszystkie są ok.
Jedyne spostrzeżenie jest takie że kontrolka z kluczykiem się zapala na wolnych obrotach (oczywiście obcina moc) świeci kilka sekund i gaśnie wtedy moc powraca . Oczywiście nigdy nie wiadomo kiedy się zaświeci ,może to być dziś lub za tydzień , błąd wykasowany powraca nawet wtedy gdy kontrolka się nie zaświeci a auto jeździ normalnie.
Wszelkie sugestie oczywiście mile widziane

_________________

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#965 Post autor: SD72 »

fredek pisze:Witam wszystkich moja Zafirka została podłączona pod kompa i pokazało 2 błędy
---P0105 (MAP) Czujnik ciśnienia absolutnego w kolektorze dolotowym /(BARO) -Czujnik ciśnienia barometrycznego - wadliwe działanie obwodu (NIEOBECNY)
---P1105 Barometric Pressure not plausible with Boost Pressure (NIEOBECNY)

Na dzień dzisiejszy wyczyściłem czujnik w kolektorze , ale szczerze mówiąc był czysty i nie oklejony żadną mazią oraz sprawdziłem przewody podciśnieniowe czy gdzieś nie ma dziurki itp , wszystkie są ok.
Jedyne spostrzeżenie jest takie że kontrolka z kluczykiem się zapala na wolnych obrotach (oczywiście obcina moc) świeci kilka sekund i gaśnie wtedy moc powraca . Oczywiście nigdy nie wiadomo kiedy się zaświeci ,może to być dziś lub za tydzień , błąd wykasowany powraca nawet wtedy gdy kontrolka się nie zaświeci a auto jeździ normalnie.
Wszelkie sugestie oczywiście mile widziane

_________________

Moze pomoze ;)

http://zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=23 ... ea51221abb

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=54756
bazyliszek72

fredek

#966 Post autor: fredek »

bazyliszek72 pisze:
fredek pisze:Witam wszystkich moja Zafirka została podłączona pod kompa i pokazało 2 błędy
---P0105 (MAP) Czujnik ciśnienia absolutnego w kolektorze dolotowym /(BARO) -Czujnik ciśnienia barometrycznego - wadliwe działanie obwodu (NIEOBECNY)
---P1105 Barometric Pressure not plausible with Boost Pressure (NIEOBECNY)

Na dzień dzisiejszy wyczyściłem czujnik w kolektorze , ale szczerze mówiąc był czysty i nie oklejony żadną mazią oraz sprawdziłem przewody podciśnieniowe czy gdzieś nie ma dziurki itp , wszystkie są ok.
Jedyne spostrzeżenie jest takie że kontrolka z kluczykiem się zapala na wolnych obrotach (oczywiście obcina moc) świeci kilka sekund i gaśnie wtedy moc powraca . Oczywiście nigdy nie wiadomo kiedy się zaświeci ,może to być dziś lub za tydzień , błąd wykasowany powraca nawet wtedy gdy kontrolka się nie zaświeci a auto jeździ normalnie.
Wszelkie sugestie oczywiście mile widziane

_________________

Moze pomoze ;)

http://zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=23 ... ea51221abb

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=54756


witaj tematy przeczytane od a do z i jedyne co mi przychodzi do głowy to początek końca pompy wtryskowej (ale czy na pewno??) Jak z tym się nie uporam a objawy będą się nasilały to auto wyląduje w firmie auto krak bo ja nie lubię druciarstwa i mimo że to stare autko to ma jeździć bez głupich błędów :driver:

Ades
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#967 Post autor: Ades »

Witam,

Czy mógłbym prosić o pomoc w odczytaniu błedów?i ewentualnie podpowiedzieć co może być przyczyną :/


P0100-06

P0704-05

P0560-03

P0170-12

P0075 -06

P2120-52

Dzięki

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#968 Post autor: Flora »

P0075 Intake Valve Control Solenoid Circuit (Bank 1)
P0100 Mass or Volume Air Flow Circuit Malfunction
P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)
P0560 System Voltage Malfunction
P0704 Clutch Switch Input Circuit Malfunction
P2120 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch D Circuit


Pierwszy problem to zły skład mieszanki wynikający z niewłaściwego działania przepływki i przepustnicy. Drugi to niewłaściwe sygnały pochodzące z pedału gazu i sprzęgła. Dodatkowo występuje problem z zasilaniem.
Na początek sprawdź jakie masz napięcie w instalacji, bo to może być przyczyna pozostałych problemów.

Ades
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#969 Post autor: Ades »

Dzieki bardzo.a powiedz mi jak mozesz jak to sprawdzic?czy op comem sprawdze to napiecie?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#970 Post autor: Flora »

Możesz to sprawdzić wchodząc w tryb testowy. Trzeba przytrzymać przycisk SETTINGS na radiu do usłyszenia krótkiego dźwięku, a następnie przyciskiem BC przełączać między kolejnymi ekranami do uzyskania informacji o U-Term30

Ades
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#971 Post autor: Ades »

A no tak :) Ok dzieki ,zobacze niebawem. :ok:

Ades
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#972 Post autor: Ades »

Napięcie wacha sie między 13.9-14V.to dobre jest???

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#973 Post autor: Flora »

Złe nie jest

sebol

#974 Post autor: sebol »

odepnij wtyczki od kompa ECU, przeczyścić/przedmuchaj, psiknij contact sprayem, skasuj błędy i zobacz, czy coś będzie lepiej. A jakie masz objawy z autem ? co sie dzieje?

Ades
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#975 Post autor: Ades »

Czy się coś dzieje :/ hm w zasadzie nie pokoi mnie to że kontrolka poziomu oleju się zapala często jak auto jest rozgrzane, stan na zimnym silniku jest na max mimo to się zapala:/ może czujnik niewiem. A pozatym zapala się kontrolka autka z kluczykiem , i więcej objawów nie zauważyłem ,obroty ok, spalanie jak było tak jest, nie wiem właśnie skąd te błedy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”