Kierownica z Vectry B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
el_guapo

Kierownica z Vectry B

#1 Post autor: el_guapo »

Jako że wolant od OPC jest towarem deficytowym rozpocząłem poszukiwania w szerszych kręgach.

Pytanie: Czy kiera od Vectry B Sport przypasi do Zafiry A. Konkretnie chodzi mi o wielowypust, mocowanie jaśka i pokrywę jaśka?

Zdjęcia kierownicy:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: BajBus »

podobno inna ilość ząbków jest, bo też się kiedyś dowiadywałem,
i podobno pasuje kiera od Zośki B (tą łatwiej dostać, ale ze sterowaniem z kiery problem)
ale wszystko to podobno, nikt nie sprawdzał więc nie wiem na pewno, jeśli masz możliwość przełóż sprawdź i powiedź info.
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Mihó

#3 Post autor: Mihó »

1. Będę miał w ręku kierę z poliftowej Astry G, sprawdzę, czy na tamtejszy wieloklin wchodzi kierownica z VB

2. Kierownica z Zafiry B na pewno nie pasuje do VB. Zafira B ma inny system montażu - śruba wkręcana w wał kierowniczy, w Vectrze jest to duża nakrętka. Ponadto, Zafira ma drobniejszy wieloklin

3. Sterowanie to jest najmniejszy problem, można wstawić do kierownicy z Zafiry B sterowanie z przedliftowej (z przedliftowego wnętrza!) Vectry C. Plug & play ono nie podchodzi (miałem pod ręką, to sprawdziłem), ale może się da jakoś porzeźbić

Mihó

#4 Post autor: Mihó »

1. Kierownica z Astry G (przedift/polift) ma inny wieloklin niż VB
2. Kierownica z Zafiry B pasuje do Astry G w sensie wieloklinu
3. Macie możliwość, aby się wykazać. Kółka w Zafirze B to żaden enkoder, ale normalne styki. Po ogarnięciu połączeń między nimi, można zastąpić sterowanie z Zafiry A. Ja tego nie ruszam z braku konieczności i przede wszystkim - braku czasu

Awatar użytkownika
RazielBart
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 29 sie 2018, 23:21
Imię: Bartosz
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC Turbo
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#5 Post autor: RazielBart »

Odgrzewam temat pytaniem.
Czyli z jakiego ewentualnie auta pasowac bedzie kiera do zafiry A OPC ( ktore maja sterowanie radiem ktore nie?)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2019, 10:51 przez RazielBart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: ryba1 »

AG/AH/ZB/CD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”