POLECANE / NIEPOLECANE - Naprawa klimatyzacji - serwisy

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: rafant4011 »

sergiu, zapomniałeś dopisać gdzie Ci to naprawili ;)

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#32 Post autor: sergiu »

Aj bo zostałem poproszony żeby nie wychwalać serwisu...
ale przecież jakby ktoś przejeżdżał, to zajechać może...
http://tiny.pl/g9dtq
Miejscowość Zielonki Wieś, trasa na Leszno, przedłużenie Górczewskiej
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#33 Post autor: Flora »

Po roku przyszedł niestety czas na weryfikację serwisu, który polecałem, ponieważ jednak części, które miały być wieczne przestały działać po 13 miesiącach. Dodatkowo okazało się, że gwarancja to 6 miesięcy :shock:, a koszt wymiany elektromagnesu to 450 zł. Niestety pracownicy mają trochę inne podejście niż właściciel, z którym ostatnio miałem styczność i dyskusja czy negocjacje nie mają sensu. Przy okazji dowiedziałem się, że w elektromagnesie jest dioda, a żeby go naprawić trzeba wymienić uzwojenie :shock:

Aktualnie szukam alternatywy.

antyfrost

#34 Post autor: antyfrost »

adamura pisze:Przestrzegam przed warsztatem Frost-Thermo King na ul.Cukrowej 12G w Szczecinie (www.frost.pl).Po jakimś czasie od napełnienia klimatyzacji w firmie AUTO ABC pojawiły się objawy: przerwy w chłodzeniu,duże obciążenie silnika, widoczny wyciek ze sprężarki klimatyzacji.W pewien bardzo gorący dzień klimatyzacja całkiem przestała działać i spaliła się cewka sprężarki.Oddałem samochód do naprawy do firmy Frost-Thermo King,podobno z bogatym doświadczeniem.Panowie mieli rozebrać sprężarkę i jak się da to naprawić.Telefonicznie poinformowano mnie,że po rozebraniu wylano ze sprężarki wodę (prawdopodobnie jej nieszczelność spowodowała wilgoć i wytrącenie się wody)i że sprężarka ma delikatne zaczątki rdzy.Zachęcono mnie do naprawy,twierdząc,że warto spróbować,ale gwarancji na naprawę nie mogą dać,tylko na uszczelnienie sprężarki.Stwierdziłem,że ja się na tym nie znam i że panowie mają doświadczenie i wiedzą czy warto to robić czy nie.Znowu padła odpowiedź,że warto spróbować.Zawierzając "fachmanom" zgodziłem się.Po naprawie zgłosiłem się po auto,odpalam,włączam klimatyzację,a ona nie chłodzi,otwieram maskę,a tam koło od sprzęgła sprężarki nie kręci się.Wróciłem do warsztatu,diagnoza:trzeba jeszcze kupić sprzęgło sprężarki i znowu odpowiedź,tyle pan zrobił,to się wymieni i będzie chodzić.Na drugi dzień auto chodziło w warsztacie kilka godzin z włączoną klimatyzacją i wszystko działało.Odebrałem auto,klimatyzacja działała nie cały miesiąc.Powrót do warsztatu,diagnoza:sprężarka nie daje wysokiego ciśnienia.Propozycja:wymiana sprężarki na regenerowaną z roczną gwarancją.Koszt około 800-900 zł,robocizna gratis.Umówiłem się na termin,ale sobie odpuściłem.Nie chcę mieć nic więcej wspólnego z tymi partaczami.Wydałem ponad 800 zł za naprawę i cieszyłem się nie cały miesiąc.Zaufałem doświadczeniu mechaników,którzy nie uprzedzili mnie,że może pochodzić dwa lata ale i również dwa dni.W konkurencyjnym warsztacie dziwili się,że podjęto próbę naprawy widząc rdzę,że nie wymieniono osuszacza i że nie przeczyszczono całego układu.O czymś to świadczy.Nie dajcie się nabić w butelkę tak jak ja.
Ps.następna naprawa w przyszłym roku w konkurencyjnym warsztacie PAMIS w Szczecinie Podjuchy.Robiłem tam kiedyś chłodnicę w Mazdzie i byłem bardzo zadowolony,dają gwarancję i prowadzą pełną dokumentację.

- dodano do niepolecanych
specjalnie sie zarejestrowalem, zeby napisac, ale mam takie same doswiadczenia z tym serwisem (Frost Thermoking Szczecin ul. Cukrowa). krotki opis: Wzieli kase za uszczelnienie kompresora 480zl po dwoch "naprawach" kompresor dalej cieknie. Twierdza ze to moja wina! gwarancji nie uwzglednili, pieniedzy nie chca zwrocic. Przewody klimatyzacji po zdjeciu kompresora zaslepili papierem toaletowym. Zwykli partacze, naciagacze, janusze biznesu. Nie polecam

dybek74
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2019, 18:33
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,9cdti
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z1,9dth

#35 Post autor: dybek74 »

Witam ponownie moze ktos mi polecić dobrego elektryka,i za razem speca od klimy jestem z Warszawy z góry dziękuję idą upały a ja mam samochód z klima która nie chłodzi z lekka słabe :f1:

poprostumario
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2019, 06:35
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI
Gender:

#36 Post autor: poprostumario »

Podlączam się do pytania. Warszawa. Szukam warsztatu do naprawy klimatronika. Nie wyłącza się po zgaszeniu silnika. Podobno rezystor nawiewu. Ktoś coś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: Kocur »

poprostumario pisze: 11 cze 2019, 06:02 Podlączam się do pytania. Warszawa. Szukam warsztatu do naprawy klimatronika. Nie wyłącza się po zgaszeniu silnika. Podobno rezystor nawiewu. Ktoś coś?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Proponuję zajrzeć do Opel Serwis na ul. Hery 25. Może oni będą coś w stanie zaradzić.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: Sebu$ »

poprostumario pisze: 11 cze 2019, 06:02 Podlączam się do pytania. Warszawa. Szukam warsztatu do naprawy klimatronika. Nie wyłącza się po zgaszeniu silnika. Podobno rezystor nawiewu. Ktoś coś?
Czytałeś temat do którego przeniosłem Twój post ?
Do wymiany rezystora nawiewu nie potrzeba Ci warsztatu. Możesz samemu to wymienić. "Jeż" znajduje się w górnej części dmuchawy. Widoczny po zdemontowaniu schowka. Dr Sumik zrobił to w kilka minut, chyba w 4.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

poprostumario
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2019, 06:35
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI
Gender:

#39 Post autor: poprostumario »

Dziękuję za info... Główny problem to że nie wiedziałem który rezystor nabyć. Mimo podanego modelu auta, wersji itepe rozbieznosc od 50 zł do 350 niby za tą samą część. Ale mam już jasność o co chodzi dzięki motomatic.pl. W sobotę wymieniam. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”