[A] [B] Urwane przewody w łącznikach drzwi !!! - dyskusja

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#211 Post autor: Tazz »

Fedorak pisze: 12 sie 2018, 01:46
Tazz pisze: 10 sie 2018, 06:50 Tak masz prawa i lewo końcówkę mocy
:shock: O w morde... :/ Mi się takie sformułowanie kojarzy tylko z Gwiezdnymi Wojnami... :roll: :lol:

Czyli mam rozumieć że prawdopodobnie padło mi radio i nie obsługuje wszystkich wyjść głośnikowych?

Eeeee... :mysli:

A może trzeba wymieć "kryształy kyberu" w mojej Zafiryndzie? :lol: :lol:
:lol: masz poczucie humoru :ok:
Spróbuj włożyć inne radyjo z dobrymi "kryształami kyberu"
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
mirek2602
Przeglądacz
Posty: 83
Rejestracja: 14 paź 2014, 22:13
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 120Km
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#212 Post autor: mirek2602 »

Witam przestało mi działać podnoszenie tylnej lewej szyby ale w sterowaniu u kierowcy i nie mogę tylko opuścić a podnieść dam radę jak się dostać do tego sterowania lub jak do wiązki w drzwiach sądzę że może być przerwana przy zamykaniu drzwi... próbowałem zdjąć gumę z wiązki w drzwiach ale jest chyba długa i wchodzi w karoserię jakieś rady?

5kt
Przeglądacz
Posty: 90
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:38
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#213 Post autor: 5kt »

Mam Zafirę B 2006 r. diesel 1,9 silnik 1,9DTL. Powypinało i przetarło się kilka przewodów elektrycznych w wiązce idącej do tylnych lewych drzwi na odcinku między drzwiami, a słupkiem (w gumowej osłonce). Jest tam chyba 11 przewodów i kilka jest wypiętych z tej wtyczki. Nie wiem, który przewód ma iść, na które miejsce we wtyczce. Potrzebuję schemat tej wtyczki (kostki).
W książce Sam Naprawiam Astra H _ Zafira B od strony 312 są schematy elektryczne, ale nie wiem który to może być:
http://klubzafira.pl/plikownia/instrukc ... ra%20B.pdf
Jak naprawić tą wiązkę jest opisane w tym temacie:
viewtopic.php?f=32&t=17426
Czy ma ktoś taki schemat? Nie działa mi centralny zamek w tych drzwiach i głośniki.

specu_nsm
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2018, 09:04
Imię: Wojtek
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#214 Post autor: specu_nsm »

Witam
Mam prośbę o rozpisanie kolorów kabli wiązki tylnych drzwi. Problem polega na tym że nie mogę ich otworzyć, nie działa z centralnego ani z pociągniecia za klamkę. Rozebrałem wtyczkę ale jest słaby dostęp i pasuję ściągnać plastikową osłone progu ale żeby to zrobić musze otworzyć drzwi ale bez prądu się tego nie da więc chcę tylko na razie złączyć te przewodu które odpowiadają za tą czynność wiem że zasilanie to gruby czerwony i gruby brązowy reszty nie wiem. Z góry dziękuje za pomoc :witam:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”