Gdzie zrobić kapitalny remont w świętokrzyskim.

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
majster-b
Przeglądacz
Posty: 61
Rejestracja: 13 lip 2013, 22:20
Imię: Jakub
Lokalizacja: Kielce
Auto: Opel Zafira A 1.8 125km
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

Gdzie zrobić kapitalny remont w świętokrzyskim.

#1 Post autor: majster-b »

Hejka.

Chciałbym się zapytać o dobrego mechanika od silników w świętokrzyskim. Taki co rozbierze złoży i spokój na najbliższe 200 tysi...

Ostatnio robiłem w Borkowie merivę żony i teraz olej leje się po świecach na 1 i 2 cylindrze - wymiana swiec co 5 tyś. Szukam kogoś kto to dobrze naprawi a następnie zrobi moją zafirę. Chciałbym dolatać do 350 i pod koniec roku zrobić panewki, tłoki, pierścienie i całą głowicę.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 13:36 przez majster-b, łącznie zmieniany 2 razy.
-----------------------
Pozdrawiam
Kuba

Awatar użytkownika
RazielBart
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 29 sie 2018, 23:21
Imię: Bartosz
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC Turbo
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#2 Post autor: RazielBart »

majster-b i jak? znalazles cos w swietokrzyskim? Chetnie podczepie sie. ( choć od posta 2 lata minely :) )

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: ryba1 »

RazielBart pisze: 29 sty 2019, 14:06 majster-b i jak? znalazles cos w swietokrzyskim? Chetnie podczepie sie. ( choć od posta 2 lata minely :) )
Mam warsztat ale na Śląsku. Naprawiam tylko Z20LEx

Awatar użytkownika
RazielBart
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 29 sie 2018, 23:21
Imię: Bartosz
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC Turbo
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#4 Post autor: RazielBart »

ryba1 - Dzieki. Chyba kazdy na forum wie o Tobie :ok: . I jesli nic nie znajdę bliżej to NAPEWNO się zgadamy. Puki Co to plan, bo wiekszosc przypadlosci pousuwalem sam ( dym nadmierny - zalane swiece od uszk. uszczelki pokrywy zaworow ) Eksploatacyjne sprawy (filtry, olej itp.)

P.S. z20let mam

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 08:24 przez RazielBart, łącznie zmieniany 1 raz.

tapatic
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:14
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: x18xe1
Gender:

#5 Post autor: tapatic »

W zeszłym roku robiłem remont silnika X18XE1 w warsztacie Tumlin Wykień blisko sklepu Lewiatan. Pracuje tam Pan, który wiele lat pracował w serwisie Opla i zna ople i chevrolety "na pamięć". Olbrzymia wiedza i dokładność usług. Posiadam Zafirę A w automacie i Daewoo Kalos w automacie. Oba auta serwisuję u niego.
tapatic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”