POLECANE / NIEPOLECANE - serwis/mechanicy/LPG/DPF/Chiptuning

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

POLECANE / NIEPOLECANE - serwis/mechanicy/LPG/DPF/Chiptuning

#1 Post autor: BajBus »

w tym temacie będą wypisane tylko polecane i odradzane warsztaty, wszelkie dyskusje proszę prowadzić tutaj http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=74

POLECANE

dolnośląskie

- JG Autoserwis Wrocław, ul. Karkonoska 39, tel. 603 799 562 - (BajBus) visavi Polskiego Radia, jak jedziesz od centrum to przed skrzyżowaniem z Przyjaźni po prawej stronie... może super tani nie są, ale na Oplach się znają... ewentualnie jeszcze przy ul. Przemkowskiej (boczna od ul. Strzegomskiej), ale tam ceny zwalają z nóg...

- Warsztat ROB CAR Wrocław przy ul. Krakowskiej (wjazd w podwórze przy stacji LPG naprzeciwko Praktikera), tel. 602 514 539 - (skarbona) z czystym sumieniem mogę polecić dobrego mechanika/elektryka. Po blisko 2 latach bujania się po różnych "fachowcach" naprostował moją Zośke i w końcu normalnie odpala.

- AUTO GREGOR Wrocław: www.autogregor.wroclaw.pl - (sylmar) - szczerze mogę polecić usługi warsztatu w zakresie blacharstwa i lakiernictwa

- Jacenty Chomont, Ścinawa, ul. Leśna 1A (przed wjazdem do Ścinawy od strony Lubina - na górce), tel.: 76 8436760 lub 660 819 896 - (norbert_p) zajmuje się on klejeniem wszystkiego co z plastiku, pcv oraz naprawa chłodnic, szybko, rzetelnie

- TuneFORCE POLAND - Wałbrzych, ul. Wrocławska 16, tel. 696 054 004; http://tuneforce.pl - (TuneFORCE) diagnostyka, usuwanie, wyłączanie, regeneracja, wymiana DPF/FAP; chiptuning - samochody osobowe (każdy silnik dostrajamy indywidualnie, średni przyrost mocy i momentu obrotowego wynosi około 15-30% mocy wyjściowej), diagnostyka pojazdowa (próby drogowe, kasowanie błędów, inspekcje olejowe, moduł komfortu i inne czynności i analizy w celu znalezienia i usunięcia usterek), pomiar mocy za pomocą przenośnej hamowni w realnych warunkach drogowych i na stacjonarnej hamowni podwoziowej

- Regeneracja kolektorów oraz naprawa zaworów EGR w silnikach CDTI http://www.kolektorycdti.zafriko.pl/kat/KONTAKT - (jabolkg) ....



kujawsko-pomorskie

- CAR EXPERT SERWIS Bydgoszcz, ul. Żywiecka 5 - (QRZOL) korzystałem pary razy z ich usług i jestem zadowolony. Korzystne ceny, fachowa obsługa, solidność wykonania

- Tomasz Lewandowski, Lubicz k/Torunia, ul. Tulipanowa - (darkp1) mechanik naprawdę dobry, dobrze wykonuje robotę, w miarę tanio i bez zastrzeżeń

- Zakład Mechaniczny Pana Bytniewskiego w Chełmży - (reuaj) .....

lubelskie

- OLSEN TEAM KLINIKA SILNIKA LUBLIN, ul. Bulwarowej 4, tel. 506 701 250; 519 058 928 - (Gackowo, senator) gorąco polecam. Robiłam tam wymianę oleju, płynu hamulcowego, rozrządu, kolektora, koła dwumasowego, sprzęgła a przy okazji odgrzybiłam klimę i jeszcze została moja Zosia odkurzona i umyta i właściwie to masę drobiazgów dopracowali. Udzielają fajnych rabatów, miła obsługa i fachowe doradztwo bez ściemy. Rzetelna obsługa bez ściemy znają się na robocie. Dzięki nim wiem, co znaczy 150 KM w Zafirze.

- Warsztat w Lublinie przy ul. Południowej 7, inż. Przemysław Dąbrowa Karasiński, tel. 81 469 15 62 - (firek) ciężko się dodzwonić najlepiej podjechać osobiście. Ja akurat miałem problem ze sterownikiem silnika (częsta przypadłość X18XE1), operacja naprawy zakończona sukcesem, obsługa fachowa i rzetelna i proporcjonalnie niedrogo.

PERFEKT CAR Stanisław Pobiegły www.perfektcar.pl Lublin, Dębówka 50, tel. 607-440-889. Bardzo dobrzy mechanicy. Miła obsługa, niskie koszty naprawy. Dodatkowo laweta i auto zastępcze.
POLECAM!!

lubuskie

łódzkie

- Serwis MIJ w Łodzi, ul. Puszkina 82 - (condilodz) polecam, BARDZO starannie zajęli się moją Zafcią (dokładne oględziny) Ceny? Umiarkowane: Komputer 85 zł, wymiana termostatu 80 zł

małopolskie

- JA-RO Kraków, ul. Stoczniowców 1, tel. 502 74 56 57, 501 46 51 14 - http://dobrymechanik.net/mechanicy/krakow/ja-ro.html - (lamp, gosia, krasnal) polecam, tylko pracują od 9-17, są na terenie Namarol przy stopniu Dąbie - zmieniają Zośce język komunikatów komputera na polski. Dla Klubu Zafira koszt takiej usługi 30 zł. Obiecali, że dla klubu zawsze zastosują korzystne rabaty

- WS Warsztat Samochodowy w Krakowie, ul. Jasnogórska 9, tel. 501 383 773; 12/639-00-66; 12/639-00-68 (obok budynku Fortis Bank, przy Rondzie Ofiar Katynia) - (demo44) z rekomendacji V-techu i w kooperacji z nim realizuje modyfikacje układów wydechowych polegające na eliminowaniu filtrów cząsteczek stałych (FAP, DPF), sportowe modyfikacje, wymiany katalizatorów, dla kompleksowej obsługi serwis oferuje również obsługę bieżącą samochodu (rozrządy, układy hamulcowe, zawieszenia, oleje, konserwacje), można pogadać, pomarudzić, potargować się :) i obserwować każde posunięcie mechanika przy swoim cacku :D. Wysoka skuteczność diagnozowania trudnych do zlokalizowania usterek

- Auto Service Kraków, os. Słoneczne 8, tel. 12 644 37 43 - (Lorry) robiłem tam (trafiłem z polecenia) pomiar geometrii i zbieżność. Usługa zrobiona fachowo, na dobrym sprzęcie, właściciel chętnie udzielał odpowiedzi i nie było problemów z wejściem pod auto, itp

- GREMAR Kraków, ul. Łokietka 39 - (wojtek79) .......

- F.H.U HERKULES Janowice 210 k/Wieliczki - (wojtek79) tylko z silnikami

- GCS TUNING Wysiołek Luborzycki 163 - Kraków, tel. 511 506 806; http://www.gcstuning.pl - (heko) usuwanie/wyłączanie DPF/FAP, Chiptuning (elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu), Power Box, pomiary mocy na hamowni mobilnej

- FUGAZI Sp. J., ul. Lindego 5, Kraków - (bykmark) zakład instalacji LPG - doradzą, wiedza duża, bo od początku w tym "siedzą", cenią się, ale nie ma problemów później.

mazowieckie

- AUTO Józefów, ul. Piłsudskiego 7, czynne: pn.-pt. 8-17, tel: 22-789-69-63; kom: 504-425-406; 507-729-698 http://www.autojozefow.pl/ - (Maciek) Specjalizacja firmy to automatyczne skrzynie biegów - serwis i naprawa oraz sprzedaż części i akcesoriów do ich napraw.

- http://autoekspert.pl/o-firmie.html - (jacek2308) polecam usługi firmy, zmieniali mi język w kompie, profesjonalna obsługa i wystarczy poczytać na innych forach, jeżeli ktoś ma jakiś problem z silnikiem w Oplu, to oni na pewno pomogą i raczej nie strasznie drogo.

- Serwis Opel w Ożarowie Maz. pod Warszawą, ul. Strzykulska 5 www.kwietniak-opel.pl - (Maciek) byłem kilka razy i zawsze wyjeżdżałem zadowolony. Mechanicy ogarnięci, ceny bardzo konkurencyjne.

- Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 195 - (dejna) generalnie może nie jest to najtańszy warsztat, ale chłopaki robią porządnie, nigdy jeszcze mnie nie naciągnęli, a serwisuje tam kilka pojazdów z firmy...

- Auto-Żoliborz (ASO Opla)... (dejna, Woytas) kilka razy robiłem tam przegląd (pogwarancyjny)... wyszło tanio, solidnie

- AutoParts - Warszawa przy ul. Jagielońskiej (el_guapo)

- FULGAZ - Warszawa przy ul. Grochowskiej 45 - (jacek2308) polecam, byłem już tam dwa razy i profesjonalnie i zadowolony jestem no i jako nie liczni w W-we mają oprogramowane do BRC Czekrama

- Serwis Opel Calibra Warszawa, ul. Hery 25 (Bemowo) http://calibra.waw.pl/calibra.html - (franki, Woytas) serwisuje i serwisowałem u nich wszystkie moje Ople

- Motohurt w Markach przy ulicy Słonecznej - (dzarko) polecam pana Andrzeja. Starszy mechanik, ale naprawdę znający się na robocie.

- AUTO SILVER Płock, ul. Szpitalna14B - (Rumcays) polecam, jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Fakt, że czasami trzeba się umówić dużo wcześniej, no ale świadczy to tylko o tym ilu mają klientów.

- Serwis klimatyzacji i diagnostyka pojazdów w Wyszkowie, ul. Białostocka - (piotrek413) wykonują: diagnostyka komputerowa, pełny serwis klimy, naprawy instalacji elektrycznych i inne. Niskie ceny (przynajmniej w moim przypadku). Zaletą jest to, że pozwalają przyglądać się co i jak robią

- Dec Auto-Mat Parysów k/Garwolina, ul. Sienkiewicza 16 (przy trasie Warszawa - Lublin), tel. warsztat: 513 104 167, 505 586 519 * biuro: 669 160 120 http://www.decautomat.pl - (irecki) naprawa i serwis automatycznych skrzyń biegów

- AUTO-BAYER Strzała, ul. Siedlecka 77 (zaraz obok Siedlec) http://www.autobayer.pl/ - (dariusz.siuchta) instalacje gazowe i nie tylko

- "Dar-Oil" w Markach, zaraz za MarcPolem - (Butch) wymiana oleju, filtrów i klimatyzacji. Ceny mają tak niskie, że aż mi wstyd płacić tak mało. Naprawdę polecam. Wymieniam tam olej od kliku lat.


opolskie

podkarpackie

- Serwis diagnostyczny IVECO w Rzeszowie

- Mechanika, klimatyzacja, Zaborów woj. podkarpackie, kontakt Rafał, tel. 696 931 158

Obrazek Obrazek

podlaskie

pomorskie

- KONOCAR Gdańsk, ul. Grunwaldzka 303 - (AndrzejS) ceny co prawda serwisowe, ale chętnie udzielają rabatów na części i robociznę. Z moim ostatnim problemem falowania obrotów walczyli dwie wizyty. Za drugą nie wzięli ani grosza wskazując prawidłowo usterkę mimo, że nie brałem od nich części

- AUTO-GAZ MSN Gdańsk, ul. Kruczkowskiego 11 - montaż, serwis, naprawa instalacji gazowych LPG, tel: 58 302-42-45, 515-639-427 - www.autogaz.pomorze.pl - (GDA) Jakość usług : 6; Czas realizacji : 6; Przystępność cen : 6; Ocena ogólna : 6; SZYBKO I SOLIDNIE - przyjechałem wprost z ulicy z problemem "rezerwy", zostałem natychmiast obsłużony w pełni profesjonalnie i szybko. Sposób usunięcia usterki wzorowy - żadnych półśrodków, solidnie i porządnie - do tego bardzo miła obsługa. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją gazową to nie szukaj po mieście fachowej pomocy - już ją znalazłeś! POLECAM!

śląskie

- Zabrze - Mikulczyce przy ul. 11 Listopada - (PAWL) polecam mechanika samochodowego specjalizującego się w oplach. Byłem u nich 2 razy i za każdym razem zdiagnozowali za 1 razem co dolega mojej zafirze, myślę ze znają się na rzeczy, w każdym razie takie odniosłem wrażenie. Mają zawsze dużo klientów i trzeba się zapisać na termin (p.s. nie są autoryzowanym serwisem)

- Warsztat OPEL MAX w Świętochłowicach przy ul. 3 Maja - (oscar000) polecam, a jeśli chodzi o sprawy elektroniki to jest magik w Dąbrowie Górniczej (info o nim na priv dla chętnych). Byłem u niego ostatnio klientem i Zafcia odzyskała wigor

- BROCAR Tychy, ul. Mikołowska http://brocar.pl/ - (pablomaxim) jest tam sklep i serwis OPEL, FORD i chyba VW. Sprzedają części dobrych producentów w cenie nie zwalającej z nóg, serwis na bardzo dobrym poziomie i chłopy znają się na tym co robią. Serwisowałem wcześniej u nich Astrę, a teraz Zafirę

- ASO Opel Delta Plus w Chorzowie przy ul. Wojska Polskiego - (Jaymzarf) może tani nie są ale: znają się na Oplach, również ZAFIRACH A - znają problem zapowietrzania się układu wtryskowego i potrafią usunąć usterkę - temperatury spadły a moja Zosia pali na dotyk i nie muszę się martwić by parkować przodem w dół, wymiana świec żarowych urwanych bez zdejmowania głowicy, po naprawie umyją autko

- AutoSerwis Sosnowiec, ul. Naftowa 1, tel. 510-056-280 lub 504-046-618 - (greco) robiłem tam swoją Astrę - miła i fachowa obsługa. Robią przede wszystkim Ople (teraz nastawiają się na Insygnię), jedyna wada - utrudniony kontakt telefoniczny

- Auto Diesel w Dąbrowie Górniczej, ul Łęknice 43 - (olo018) naprawa i wymiana pomp wtryskiwaczy i innych, znają się na PSG16!!, mogą dojechać do klienta.

- "Diesel Service" Mechanika Pojazdowa Maciej Mazanek, Woźniki, ul. Dworcowa 24, tel. 34 3573251, 607 840 414 - (polkolpo) zajmuje się dieslami ogólnie, ale widać, że ma pojęcie, zrobili rozrząd, wymianę filtrów, oleju, no i takie tam bzdety, zapłaciłem niecałe 1400 zł - koszt z częściami. Jedyny mankament to czas oczekiwania, tam wiecznie pełno i na naprawę od ręki nie ma co liczyć.

- Autoservice GREGOR - Ruda Śląska, ul. Łukasiewicza 25 (na terenie wulkanizacji RYMAR) - (bamber8) mechanika, diagnostyka oraz obok lakiernictwo, blacharza dobrego też mają (w razie klepy nie daj boże), obydwa punkty prowadzą moi koledzy, przy powołaniu na "bambra" odpowiednie ceny dla was, widziałem nie jedną akcję napraw i malunku - polecam

Amir Auto-gaz, serwis, http://www.amir.auto.pl, Mysłowice, ul. Świerczyny 56

Auto-Serwis s.c. Słaby L.M.A. , Mysłowice, Graniczna 84 , tel. (32) 225 22 22

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

- ASO Opel Bońkowski w Sadach k/Poznania - (pająk210584) byłem tam osobiście i zrobili na mnie mega wrażenie będąc u nich na kampanii serwisowej ZA powiedziałem że chciałbym mieć język polski, a oni mi wgrali i jak się pytałem ile za tą usługę, to powiedzieli że maja nadzieję że będę ich stałym klientem i na zachętę mam za free

- AUTOMASZ Poznań, ul. Ławica 32, (Tomasz Turek), tel. 502 414 292 lub 61 86 82 388 - (MieHor) nigdy mnie nie zawiódł i nie był specjalnie drogi, a serwisy oplowskie raczej omijać szerokim łukiem chyba, że będziecie w jakiś sposób zmuszeni

- Mechanika Pojazdowa Jerzy Kubera, Poznań, ul. Szarotkowa 69, tel.: 61 867-76-27; 604-165-794 - (alladyn98) .......

- TuneFORCE POLAND - Poznań, ul. Dąbrowskiego 469, tel. 696 054 004; http://tuneforce.pl - (TuneFORCE) diagnostyka, usuwanie, wyłączanie, regeneracja, wymiana DPF/FAP; chiptuning - samochody osobowe (każdy silnik dostrajamy indywidualnie, średni przyrost mocy i momentu obrotowego wynosi około 15-30% mocy wyjściowej), diagnostyka pojazdowa (próby drogowe, kasowanie błędów, inspekcje olejowe, moduł komfortu i inne czynności i analizy w celu znalezienia i usunięcia usterek), pomiar mocy za pomocą przenośnej hamowni w realnych warunkach drogowych i na stacjonarnej hamowni podwoziowej

- TEO-Motors Teodor Myszkowski Swadzim k. Poznania , tel. 61 663 65 65 - (Szymon78) specjalizacja: naprawa automatycznych skrzyń biegów - jak dla mnie firma nr 1 w Polsce.

- TRIO- MOTO Kicin k. Poznania, tel. 501-572-240 - (Szymon78) specjalizacja: naprawa automatycznych skrzyń biegów oraz w sprzedaży części nowych i używanych do nich

- Opel - Tomasz Łabiański - 62-030 Luboń ul. 11 Listopada 6 - Naprawy bieżące, Naprawy zawieszeń, Diagnostyka komputerowa OPEL - tel. 501 081 113

- AutoGaz Swarzędz - Swarzędz /k. Poznania, ul. Kórnicka 148, tel./fax (61) 651-13-35, tel. kom. 602-869-344 - montaż samochodowych instalacji gazowych

zachodniopomorskie


NIEPOLECANE

dolnośląskie

- Serwis Webasto we Wrocławiu przy ul. Buforowej - (BajBus) w moich oczach się nie znają i nie chce im się robić...

- Serwis Webasto we Wrocławiu przy ul. Grota-Roweckiego - (BajBus) może się i znają, ale cenami zabijają a niestety nie chcą o nich informować wcześniej...

- ASO AUTOSERWIS Wrocław, ul. Karkonowska - (speedy) byłem tam na serwisie tylko raz może dwa ... i to był ostatni raz. Nadmienię, że byłem tam na serwisie gwarancyjnym swoim oplem Vivaro - wyczekałem się z 5-6 godzin (miało trwać max 2h)

kujawsko-pomorskie

- Stacja Obsługi Samochodów TORITAL w Toruniu przy ul. Poznańskiej - (reuaj) ......

lubelskie

lubuskie

łódzkie

- Elmar S.C. Opoczno, ul. Zakątna 2, tel. 44 755 34 38 - (józek1981) do tego warsztatu proponuję nie zaglądać, bo niestety nie mają pojęcia o robocie, a do tego za wymianę świeczek zawołali ode mnie 150 zł. :shock: paranoja

małopolskie

- Auto Centrum Kraków przy ul. Wodnej - (otko) nie polecam, czeka się i czeka i dalej się czeka, odniosłem wrażenie, że mogą zrobić, ale jest im obojętne.

mazowieckie

- Auto Remar, Warszawa, ul. Budki Szczęśliwickiej 65 - (Maciek) byłem raz i nie wrócę. Roboty nie zrobili najgorzej, ale podejście do klienta to tragedia, ceny też niezbyt atrakcyjne.

- Warszawa, Trakt Brzeski 57, Adam Gałązka - http://www.autoperfect.pl/ - (vinopij) znam ich jeszcze z czasów, gdy jeździłem Fiatem Pandą II (Zafirki już tam nie ciągałem) i muszę powiedzieć, że jest to bardzo niesolidny warsztat. Owszem Pan Adam stara się wywołać na nas wrażenie solidnego, przywiązanego do klienta warsztatu, oferuje I przegląd - ocenę techniczną - za darmo, zakłada tak jakby teczkę dla auta (z historią napraw, etc.) i na tym się kończy dobre wrażenie...

- ASO DIXI CAR Raszyn - (Woytas) z wiadomych ogólnie przyczyn

- AM Serwis Warszawa, ul. Olbrachta 94A - (Woytas) ....

- Warsztat AUTOGAZ w Arynowie k/Mińska Maz. - (esio) założyć założą instalkę, ale nie mają pojęcia o regulacji i ustawieniach. NIE POLECAM

- Car Opel w m. Klaudyn k/Warszawy, ul. plut. Ciećwierza 39 - (Butch) proponuje omijać ich szerokim łukiem.... nie polecam

opolskie

podkarpackie

podlaskie

pomorskie

- ANCAR Gdańsk, Piekarnicza - (jaromir) nie polecam, na telefon usłyszałem, ze sprawdzą komputerem "z marszu", przyjechałem 15 min później i czekałem 45 minut, aż "komputer się zwolni", później mogłem obserwować, jak gość szuka miejsca, gdzie jest ukryte gniazdo diagnostyczne. Przez 15 minut szukał - i nie znalazł..., jak się zaczął brać za odrywanie obudowy kolumny kierownicy, to mu podziękowałem.., wewnątrz syf totalny, "poczekalnia" jak z Barei..., razem 1.5h w plecy

śląskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

- Opel Serwis Piotrowski, Poznań, ul. Wronczyńska 8 - (Szymon78) właściciel mądrala maksymalna, ale chyba zna się co najwyżej na Syrenkach. Nawet TECH-a nie potrafił obsługiwać (sam musiałem informować gdzie i co podglądać). Za podpięcie TECH2 kasuje 100 pln, użycie podnośnika - 20pln - tragedia (szkoda, że za użycie śrubokręta do otwarcia osłony silnika nie zawołał)

zachodniopomorskie
Ostatnio zmieniony 23 cze 2017, 12:22 przez BajBus, łącznie zmieniany 28 razy.
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
bartko1456123
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2013, 09:44
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8 OPC Line
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#2 Post autor: bartko1456123 »

Witam,

Czy ktoś jest z Warszawy lub okolic i może polecić jakiegoś mechanika? Niestety nie mam nikogo zaufanego.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Mat86radom »

viewtopic.php?t=8112 poczytaj tutaj ;)
Poza tym opcja szukaj nie boli :lis:

Grzegorz 73
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 29 sty 2011, 23:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Jeziorany
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: Grzegorz 73 »

Krytyczne: Jakość, Profesjonalizm, Punktualność
Odradzam tę firmę. Alternator działał 4 dni, zapłaciłem za niego 340zł -na wymianą za regenerowany, (naprawa mojego prawdopodobnie przewyższała te kwotę- chociaż ładował, tylko głośno pracował- policzyli za niego 30zł). Piątego dnia stanełem w trasie z powodu uszkodzenia alternatora (ładowanie wahało się od 9v do 17v) , po kontakcie tel następnego dnia zawiozłem wyjęty alternator (a więc znów koszta demontazu, a w Zafirze B nie jest on na wierzchu). Obsługa poniżej krytyki i moje zdziwienie gdy usłyszałem bezczelne twierdzenie że jest dobry, a ja się nie znam i napewno mam coś uszkodzone np. akumulator.
(sprawdzanie alternatora na sprzęcie z epoki realnego socjalizmu).
Po moich naleganiach zmieniono regulator napięcia, którego uszkodzenie zdiagnozował elektromechanik montujący alternator. wymiana przyniosła średni efekt, ale w karcie gwarancyjnej wpis że wymieniają z dobrego na dobry. Warunkiem gwarancji jest montaż przez elektromechanika (dobrze że nie sprzedają butów, bo trzeba by było je zakładać u szewca).
Może moje perypetrie z tą firmą, stracone nerwy, pięniądze i czas uchronią kogoś przed taką sytucją, zwłaszcza że nie są super atrakcyjni cenowo, a jakość usług poniżej krytyki- zastanawiam się tylko jak właściciel pozwala na takie wykonywanie usług i traktowanie klienta (słowa przepraszam się nie doczekałem), czyżby nie wiedział, a może się liczy się tylko kasa ( na co wskazuje "NOWOCZESNY SPRZĘT"-chyba z muzeum).
Alternator działał" jako tako" tym razem 5 dni (skoki napięcia , paląca się kontrolka ładowania w samochodzie i masa błędów w komputerze samochodu). Dziś tj 14-go sierpnia oddałem na reklamację, Alternator ten był min. o większym amperażu (sprawdzenie po WIN jest widocznie dla nich za trudne) , nawet nie powinni mi go sprzedać. Kilka dni temu gdy pojechałem do nich samochodem, pseudo mechanik nawet nie wyszedł i bezczelnie opuścił mi przed nosem roletę, a dziś twierdził że taka sytuacja nie miała miejsca, także twierdzą że w rozliczeniu zostawiłem alternator 120A, i taki mi dziś pokazno, na którym była naklejka producenta - i znów kłamstwo, poniewż mój zostawinony nie posiadał naklejki i miał trzy śruby do podłączenia przewodów, a ten miał dwie. Kontakt z siedzibą w Ełku też nie przyniósł rezultatu ( nie zwrócono mi kosztów zakupu), a więc takie jest podejście firmy do klienta. Liczy się tylko kasa, a klienta ma się gdzieś. Dodam iż teraz zakupiłem orginalny alternator, zrobiłem ponad 500 km i DZIAŁA.
Jeśli mimo to, ktoś się zdecyduje na ich usługi, to chociaż weźcie świadka ze sobą.
grześ

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Czesław »

Nie zagłębiając się w perypetie to jak miałeś 120 A to mniejszego bym nie zakładał ale na większy tak , no cóż takie czasy tylko forsa się liczy
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: Pszczyna »

Regulator zawsze może paść zwłaszcza DENSO lecz z alternatorem nie ma filozofii ,łożyska , stojan, wirnik (komutator),szczotki i regulator .
Już słyszałem o takim mechaniku że nawet pralki FRANIA do naprawy mu nie zlecać

Zablokowany

Wróć do „Ogólna technika”