Komunikat F-range i F-l/100km

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
kuband

Komunikat F-range i F-l/100km

#1 Post autor: kuband »

Podczas jazdy nagle zaświeciły się wszystkie kontrolki i samochód odmówił posłuszeństwa. Silnik przestał pracować. Niestety nie można go ponownie uruchomić. Kontrolki świecą, ale po wciśnięciu przycisku start/stop nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat tam gdzie wcześniej było wskazanie ilość kilometrów do przejechania "range" i chwilowe zużycie paliwa zamiast liczb pojawia się litera "F". Jeszcze jedno po włączeniu zapłonu wskaźnik paliwa idzie w górę, a po chwili opada. Litera "F" pojawia się również na zakładkach B1 i B2. Pomóżcie.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Literki F sugerują błędy. Z pewnością kontrolka silnika też się zapaliła, więc musisz odczytać błędy.

kuband

#3 Post autor: kuband »

Dzieki bardzo. Sprawdziłem każdy bezpiecznik. I w końcu znalazłem w tej skrzynce pod pokrywą silnika. Był to bezpiecznik od ukłądu elektronicznego silnika. Terez wszystko jest ok. Dzięki.

Krzysiek222

#4 Post autor: Krzysiek222 »

Witam mam podobny problem komunikat pojawia się zaraz po ruszeniu samochodem.Gdy się pojawi gasną światła ,kontrolka poziomu paliwa spada do "0" i pada sterowanie szybami i wycieraczkami .może ktoś podpowiedzieć co jest nie tak???
Ostatnio zmieniony 03 lip 2012, 20:42 przez Krzysiek222, łącznie zmieniany 1 raz.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#5 Post autor: shaqal »

Krzysiek222 pisze:Witam mam podobny problem komunikat pojawia się zaraz po ruszeniu samochodem.Gdy się pojawi gasną światła ,kontrolka poziomu paliwa spada do "0" i pada sterowanie szybami i wycieraczkami .może ktoś podpowiedzieć co jest nie tak???
Do przejrzenia cim i liczniki. Warto podłączyć auto pod kompa bo wygląda to na jakis problem elektryczny.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

Mihó

#6 Post autor: Mihó »

CIM i REC wg mnie. Będzie błąd typu "nieprawidłowe dane"

maniek-1001

#7 Post autor: maniek-1001 »

kuband, Witam.Mam pytanie w sprawie tego bezpiecznika co był spalony. Jaki to był numer. Bo mam podobny problem.

Awatar użytkownika
Ziomek25041986
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#8 Post autor: Ziomek25041986 »

Witam. Czasem przy przekreceniu kluczyka w stacyjce na wyświetlaczu pojawi mi się pod godzina literka F i po chwili znika. Co to znaczy? Wiecie może?

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#9 Post autor: Pszczyna »

źle skasowana inspekcja olejowa , komputer nie umie przetrawić wskazań temperatury lub poziomu paliwa gdzieś w UEC mogą być wartości ANGIELSKIE (Mile/Farenheit )

Awatar użytkownika
Ziomek25041986
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#10 Post autor: Ziomek25041986 »

A czy to czymś złym skutkuje?

Dodano po 30 minutach 11 sekundach:
Kilka razy mi się to pokazało ale zawsze po dłuższym postoju jak cos.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#11 Post autor: Pszczyna »

,,F" Failed-błąd sczytać błędy lub obserwować lecz komputer sygnalizuje nieprawidłowość

Awatar użytkownika
Ziomek25041986
Przeglądacz
Posty: 85
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#12 Post autor: Ziomek25041986 »

Ale ja sprawdzamlem i błędów nie ma. Przy wypedalowaniu tez żadnych błędów. A to pojawiło mi się kilka razy na chwileczkę tylko i zgasło. Oczywiście na wyświetlaczu nad radiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”