Odłączenie akumulatora

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#16 Post autor: fliztar »

jeśli chodzi o doładowanie aku ja ładuję bez wyciągania z samochodu i bez zdejmowania klem jakiś czas temu zakupiłem prostownik w lidlu spisuje się znakomicie podłączam go poprzez przedłużkę wcześniej zamykam auto z kluczyka podpinam prostownik przymykam maskę i czekam do naładowania pewnie kilku kolegów napisze że tak nie wolno ale tak robią też moi znajomi w wypasionych furach z komputerami i nic się nie dzieje czasami nie chodzi o to żeby ładować pusty aku czasami jak ktoś robi krótkie trasy to trzeba aku tylko doładować bo świece i rozrusznik wezmą nam więcej prądu niż zdoła dać alternator
Fliztar

marek borcin
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2020, 20:50
Imię: Marek
Lokalizacja: Srocko
Auto: Zafira1.4T(140) Cosmo opc
Model: ZC
Oznaczenie silnika: C14net

#17 Post autor: marek borcin »

Ja pierd.....było mieć malucha. No ja też chcę wymienić Aku bo wczoraj suliedxiałem z godzinę i bawiłem się bawi . Skutek. Wszystko przestało działać wszystkie systemy wykazują błędy. Teraz nie wiem czy wykręcić i naładować kupić nowy czy odpalić z kabli ( a słyszę że to problem )
Czasem chętnie wrócił bym do corsy 1.0

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: Pszczyna »

Tobie aku musiało rozładować się poniżej 11 V i dlatego tyle błędów , lecz taki stan aku może go zasiarczać
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, 10:14 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.

marek borcin
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2020, 20:50
Imię: Marek
Lokalizacja: Srocko
Auto: Zafira1.4T(140) Cosmo opc
Model: ZC
Oznaczenie silnika: C14net

#19 Post autor: marek borcin »

Już jest nowy. Polski - zobaczymy ile posłuży jak będzie pod moją opieką W starym GM Varta wysadziło w powietrze pierwszą celę ( tak sobie myślę bo jest tam niezła buła )
Czasem chętnie wrócił bym do corsy 1.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”