[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
mzabierek

#181 Post autor: mzabierek »

Kilka lat temu montowali mi instalację gazową do fiestki. Pamiętam, że musiałem wtedy wymienić sondę lambda żeby instalacja dobrze działała. Fakt, że była to instalacja starego typu, jak się nie mylę II generacji, jednak gazownik powiedział, że jeśli sonda nie działa to on nie ustawi dobrze obrotów i spalanie...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#182 Post autor: firek »

esio, wystarczy że sonda lambda jest podpieta do kompa gazowego i wtedy instalator ma podgląd na to jak ona pracuje, czy sie nagrzewa w odpowiednim czasie. tak więc jest taka mozliwośc, choc jest dziwne że komp benzynowy nie łapie błędu uszkodzenia grzałki sondy..

esio

#183 Post autor: esio »

firek, a co by sie dzialo :?: wyskoczylo by cos na desce :?: na kompie gazowym pokazywalo mu cos sonda 0.00 jakos tak :?:

mzabierek

#184 Post autor: mzabierek »

esio pisze:na kompie gazowym pokazywalo mu cos sonda 0.00 jakos tak
czyli sonda 'nie żyje"... , u mnie też tak było, o ile dobrze pamiętam to podczas pracy silnika wartości powinny oscylować koło 0,90÷1,10 ale niech się spece wypowiedzą

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#185 Post autor: marwisn »

Zanim wymienisz sondę spróbuj zresetować wszystkie nastawy komputera sterującego pracą silnika.

Ja miałem ten sam problem. Obie sondy były "martwe". Pojechałem do elektryka na ich wymianę.

Na szczęście trafiłem na gościa "z zacięciem". Za pomocą OP-COMA (zakładka silnik/ programowanie) zrobił twardy reset sterownika i wszystko ruszyło. Na benzynce auto chodziło normalnie, w chwili przełączenia na gaz momentalnie łapało błędy (bogaty wydech). Sterownik próbował korygować czasy wtrysku i skład mieszanki, a po około 5 minutach sondy łapały zwis.

Kazał mi jechać do gaziarza na tym OP-COMIE, i pozaznaczał parametry, które mam mu pokazać.

Skończyło się na 1,5 godzinnej jeździe autem i zgrywaniu map silnika dla gazu i benzyny. Do tej pory zrobiłem około 1000 km. Błędy nie wyskakują. Zakupiłem swojego OP-COMA i co jakiś czas monitoruje te parametry - jak na razie są ok.

Podstawa to dobry montaż i regulacja. DIS, świece i sondy to "standardzik", jaki sprzeda Tobie gaziarz jak auto nie chce chodzić.

esio

#186 Post autor: esio »

siema jak popsuc listwe wtryskow ,tylko zeby nie byla moja wina !! bo szwagier walczy z nieuczciwymi monterami gazu i niewiemy juz jak podejsc do tematu ..........
Dzis byl u gaziaza zeby sprawdzil na kompie co i jak z instalka i stwierdzil ze tamci dali jakies dziwne cisnienie na listwie 1,9 i ze listwa jakas dziwna . cos takiego

http://allegro.pl/listwa-...1212451266.html

jakie cisnienie powinno byc na niej :?: ?

jednak mam taka listwe z linku .........

ReeK56

#187 Post autor: ReeK56 »



ReeK56

#189 Post autor: ReeK56 »

z tego co ja się kolego orientuje na gazie powinno być 1 atm, listwa która pokazałeś jest włoska także po mojemu jest ok :)

esio

#190 Post autor: esio »

to czemu tak pali :x :x

esio

#191 Post autor: esio »

w iednym aucie ta listwa moze byc dobra ... a w moim akurat moze nie spełnia swojej funkcj... gaziaz powiedział ze są za doze wtryski i za małe cisnienie bo 1,9 a on jak ustawia to zawsze powyrzej 2,2......

ReeK56

#192 Post autor: ReeK56 »

ten gaziarz gada ci jakieś głupoty co ma wspólnego jak wtrysk jest większy "tzn końcówka" dawka gazu ma łatwiej dostać się do cylindra nic poza tym, musi ustawić tylko odpowiedni czas wtrysku "jego otwarcia" i będzie ok takie jest moje zdanie

esio

#193 Post autor: esio »

on twierdzi ze czas wtrysków jest ok... to co moze jej byc wkoncu ze sie przydławia na wolnych obrotach i tak duzo pali ????????? :( dawka gazu tez zekomo jest ok.

ReeK56

#194 Post autor: ReeK56 »

kolego bywasz czasem w Warszawie ?
Jeśli tak to mogę ci polecić ten warsztat z pełną odpowiedzialnością , pracują tam moi koledzy powinni ci pomóc :)
http://www.klinika-autogaz.pl/
w mojej Zosi mi zakładali gaz :)

David

#195 Post autor: David »

Esio jak możesz to podjedź do Mińska do gaziarza na szpitalną, dobry facet i przede wszystkim zna się na rzeczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”