[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#196 Post autor: Anony Mous »

Stronka nawet ciekawa i dowiedziałem się że jeżdżę na oleju dopuszczalnym :/

Zalecany Edge Sport 0W-40 5.5
Dobry Magnatec Diesel 5W-40 B4
Dopuszczalny Magnatec Diesel 10W-40 B3

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#197 Post autor: Bodek »

SH'Raku pisze:Pojawiające się na co dzień pytanie: :mysli: Jaki olej najlepiej wlać do mojego auta.

znalazłem takie coś ;) http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8

można by to gdzieś tu umieścić żeby było widoczne dla wszystkich
albo jakoś uporządkować ten temat
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=39 i gdzieś to przykleić,

o ile oczywiście wg was wyszukiwarka się sprawdza :) :piwo:
Nie ma silnika 1.9 CDTI 120 KM 8V :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#198 Post autor: MieHor »

Bodek_K, chciałeś napisać pewnie 16V, bo właśnie 1,9 CDTI (DT) są 8V

SH'Raku

#199 Post autor: SH'Raku »

celius, pewnie większość taką informację ujrzy, co ja mam powiedzieć,

Silnik (DT) Zalecany Edge Sport 0W-40 5.5l
Dobry Magnatec Diesel 5W-40 B4
Dopuszczalny Magnatec Diesel 10W-40 B3

Mam obecnie zalany 10w40 czyli też dopuszczalny, nie wiem jaki dokładnie, jak kupiłech autko to kartka była przywieszono z ostatniego serisu, jak tu teraz zalać taki który jest zalecany ;d :mrgreen:

Bodek_K, to już pretensje dla tych co ten portal stworzyli ;)

Przemcio

#200 Post autor: Przemcio »

Po co nowy temat. :mysli: O olejach już jest. Nie prościej w nim się realizować :>

Anony Mous

#201 Post autor: Anony Mous »

SH'Raku pisze:celius, pewnie większość taką informację ujrzy, co ja mam powiedzieć,
To samo co ja. Zacytowałeś ten sam kawałek ze strony dla tego samego silnika. :mrgreen:

SH'Raku

#202 Post autor: SH'Raku »

w końcu te same silniki ;> zwrócił ktoś może uwagę czy ilość oleju jaka jest potrzebna do zalania jest podawana w dobrej wartości ? czy nie jest zawyżana czy też zaniżana ?

celius, zmieniałeś ostatnio olej, ile wlewałeś, na stronie podaje 5,5 l

Anony Mous

#203 Post autor: Anony Mous »

SH'Raku pisze: celius, zmieniałeś ostatnio olej, ile wlewałeś, na stronie podaje 5,5 l
Tak dokładnie 5,5l i jest na full.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#204 Post autor: Bodek »

MieHor pisze:Bodek_K, chciałeś napisać pewnie 16V, bo właśnie 1,9 CDTI (DT) są 8V
Nie ma 1.9 CDTI 88kW 8V

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#205 Post autor: MieHor »

Bodek_K, po prostu w tym wykazie jest błąd - faktycznie silniki Z19DT i DTL są 8V a nie jak podają w tabeli 16V

SH'Raku

#206 Post autor: SH'Raku »

Bodek_K, pozostaje to zgłosić, może jakieś wyróżnienie dostaniesz za spostrzegawczość ;d jak nie to może aby podziękują za spostrzegawczość, docenienie przez inną osobę, tego nie kupisz kartą master card : ) :piwo:

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#207 Post autor: sesorek »

widzę że jest tu paru zafiomaniaków którzy zalali auto valvoline maxlife 10W40 może jest was więcej i podzielicie się opinią z użytkowania tego właśnie oleju. Zbliża mi się wymiana i zastanawiam się nad maxlife. Teraz mam Magnateca ale różnicy między nim a lotosem nie widzę. Wydaje mi się że silnik trochę głośno pracuje poza tym ubywa mi jakoś okolo 0,5l na 5tys ale może dlatego że poci mi się znów uszczelka miski olejowej co radzicie?

SH'Raku

#208 Post autor: SH'Raku »

sesorek pisze: mam Magnateca ale różnicy między nim a lotosem nie widzę.
między tym maxlife też nie zobaczysz, różnice może odczuwa auto ale na pewno nie Ty i każdy z nas, a jak ktoś twierdzi inaczej to chętnie się o to założę :piwo:

zrobi test jaki robi się smakoszom piwa, postawimy 3 piwa i po łyku masz szklanke dopasować do konkretnej butelki/puszki.
jak zalejemy auto 3ma różnymi olejami poznasz który olej jest w danym momencie wlany ? NIE WYDAJE MI SIĘ :)

ja się zastanawiam czy idziesz drogą szukania lepszych właściwości oleju ? czy szukamy oszczędności ? :>
ja osobiście rozmawiałem ostatnio z 2 hurtownikami tego specyfiku i wniosek 1
MOBIL sprzedaje się lepiej niż CASTROL dlaczego, bo jest TAŃSZY. :piwo:

fabidan

#209 Post autor: fabidan »

od siebie polecam olej GM taki jak np http://allegro.pl/olej-opel-gm-10w-40-10w40-5l-olsztyn-promocja-i1735246212.html
jeśli chodzi o parametry nie odbiega od innych - kupując castrole mobile i inne płacicie za markę

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#210 Post autor: sesorek »

nawet nie chodzi o koszty tylko czytałem trochę opinii użytkowników na jego temat praktycznie wszystkie na "+" wymieniane zalety to między innymi:

1.zauważalnie cichsza praca silnika,
2.zmniejszenie zużycia oleju a nawet brak jego ubytków
3.w jakimś stopniu wyeliminowanie pocenia się uszczelek(pokrywa zaworów,miski olejowej)
4.wyeliminowanie stuków zaworów przy uruchamianiu w niskich temp.

Opinie są dość stare po sprzed 4-5 lat dlatego pytam Was. Olej dostał jakąś tam nagrodę jako produkt roku czy coś takiego.

Pewnie powiesz że jak silnik zużyty to żaden złoty środek nie pomoże tylko kapitałka ale z tym silnikiem chyba nie jest tak tragicznie skoro nie kopci, wkręca się w obroty ale wciąga 0,5l na 5tysi niby nie dużo ale mnie to drażni a jakby był trochę cichszy to też się nie obrażę.No i ta pocąca się uszczelka ( 9 tys temu wymieniana....).A jeżdżę w miarę spokojnie.

cena drugorzędna sprawa jednak jeśli olej będzie się sprawdzał to po co przepłacać, auto ma już 12 lat przebieg 210 tys na zegarku a faktycznie to cholera go wie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”