[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
SH'Raku

#211 Post autor: SH'Raku »

sesorek pisze:No i ta pocąca się uszczelka ( 9 tys temu wymieniana....).A jeżdżę w miarę spokojnie.
1. albo źle dokręcona pokrywa
2. albo nierówna pokrywa
1.2 - powodują nieszczelności i raczej olej tego nie załatwi, no chyba że chcesz zaryzykować, zmienić uszczelkę i nalać takiego Castrola do zużytych silników 15w40
gęściejszy jest przede wszystkim i ma niby takie właściwości.
albo spr użyć jakiegoś silikonu do nowej uszczelki w miejscu gdzie jest nieszczelność albo na całej powierzchni.

niby płacisz za firmę ale teraz większość firm reklamuje się właśnie takimi właściwościami oleju. :piwo:

DaRek7

#212 Post autor: DaRek7 »

Pocenie się silnika a w szczególności pokrywy zaworowej nie jest w żadnym stopniu uzależnione od rodzaju zastosowanego oleju silnikowego.
Przyczyny mogą być takie jak wskazał kol.SH'Raku lub na przykład zapchane odpowietrzenie silnika!

norbert_p

#213 Post autor: norbert_p »

Czy w ZB bez dpf-a (usuniętego) można stosować oleje o innej specyfikacji niż zaleca to GM? Do aut z DPF-em zalecany jest Dexos 2. Czy mogę do swojej ZB (bez dpfa) zalać np Mobila 3000 (5W/30). I czy zalewać silnik olejem 5W/30 czy 5W/40? :? Proszę o podpowiedź, bo zbliża się wymiana, a ja nadal nie wiem jaki olej i o jakiej specyfikacji wybrać. Firma może mało ważna, ale specyfikacja już nie... Jaki olej jest zalewany do Zosiek bez dpfa (z lat 2005)?

DaRek7

#214 Post autor: DaRek7 »

Tak jest w książce serwisowej:
Obrazek

Możesz wlać jeden z tych wymienionych przez Ciebie a jaka jest pomiędzy nimi różnica poczytaj kilka postów wyżej. Dexos 2 jest olejem nisko popiołowym, nie masz dpf-a, możesz wlać inny!

Karol K

#215 Post autor: Karol K »

Witam,

niedawno kupiłem Zafirę A przebieg 160tyś. oczywiście od razu pojechałem na pierwszy duży przegląd wymianę filtrów i płynów, w bosch service chcieli mi zalać 5w40 Shell'a jednak już wcześniej zakupiłem GM 10w40 doradca serwisowy powiedział mi że może być ten olej ale wymiana najpóźniej co 10tyś albo 1 rok. Jak na razie z GM jestem zadowolony zobaczymy jak będzie w przyszłości.

Pozdrawiam

poziomizator

#216 Post autor: poziomizator »

witam

czy moze ktos mi doradzic jaki olej do ZAFIRY A 2000r 1.8 benz 16 v ?????? atuto swiezo zakupione z niemiec i brak informacji o poprzednich olejach

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#217 Post autor: Bodek »

poziomizator pisze:witam

czy moze ktos mi doradzic jaki olej do ZAFIRY A 2000r 1.8 benz 16 v ?????? atuto swiezo zakupione z niemiec i brak informacji o poprzednich olejach

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC
5W40, 10W40 będzie OK, jeżeli chodzi o firmę to musisz sam zadecydować, ja do Astry lałem Mobil, teraz mam ZB z dpf-em i zalany Dexoxs 2 GM, ale zmienię na Mobil lub Castrol (rozważam też Motul lub Liqui Moly - podobno dobre oleje).
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

poziomizator

#218 Post autor: poziomizator »

dzięki bardzo za rade - zamówiłem castrol 10W40

:piwo:

szon23

#219 Post autor: szon23 »

ja też miałem mętlik w głowie. Moja Zocha sprowadzona z Niemiec i też nie wiedziałem jaki olej do niej wlać. Przeczytałem większość postów na forum dotyczących wymiany oleju. Ostatecznie wybór padł na 5W30, wziąłem Castrola. Pozdrawiam

D_E_V_I_L

#220 Post autor: D_E_V_I_L »

Witam

mam mały dylemat jaki olej zalać do mojej ZA 2.0 DTI 2005r. autko obecnie ma 180000km według książki w 2008 i 2009 zalana była 10W-40 ( wcześniej nie jest wpisane jaki olej lano) a w roku 2010 zalana 5W-30 co mnie bardzo zdziwiło bo wiem ze nie cofa się z 10W- na 5W- dzwoniłem do serwisu ale w polsce i powiedzieli ze to możliwe bo 10w-40 nie maja już na stanie i leją zamiast niego własnie 5W-30. więc mam mętlik w głowie może ktoś miał podobną sytuację, dodam silnik ładnie pracuje nie kopci jest suchutki

Anony Mous

#221 Post autor: Anony Mous »

D_E_V_I_L pisze:w roku 2010 zalana 5W-30 co mnie bardzo zdziwiło bo wiem ze nie cofa się z 10W- na 5W- dzwoniłem do serwisu ale w polsce i powiedzieli ze to możliwe bo 10w-40 nie maja już na stanie i leją zamiast niego własnie 5W-30. więc mam mętlik w głowie może ktoś miał podobną sytuację, dodam silnik ładnie pracuje nie kopci jest suchutki
Jeżeli pracuje tak jak piszesz i nie bierze Ci oleju to zalej tym samym co był 5W30 po co zmieniać jak jest ok ;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#222 Post autor: Dziadek13 »

Przy takim przebiegu polecam 5W50 nowy dobra lepkość radze poczytać o tych olejach.

marcinos25

#223 Post autor: marcinos25 »

Witam.
Podpowie mi może ktoś ile wchodzi oleju do ZA 1.8 125 KM? Z góry dziękuję:)

Woytas

#224 Post autor: Woytas »

marcinos25, 4.25L z wymianą filtra oleju
pozdr

marcinos25

#225 Post autor: marcinos25 »

dzięki kolego:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”