[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
DAREK 78

#286 Post autor: DAREK 78 »

to co ten gaziaz zrobil

grego
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:11
Lokalizacja: Łódź, Kielce
Model:

#287 Post autor: grego »

DAREK 78 pisze:to co ten gaziaz zrobil
Odpiął komputer od gazu od cewki (sprawdzanie obrotów silnika) do czujnika halla czy jakiegoś innego czujnika.
Pozdrawiam,
Grzegorz

---------------
Poprzednio były:
Porsche 944, 2.5
Ford Sierra 2.0 DOHC

AndrzejS

#288 Post autor: AndrzejS »

krzysiek82 pisze:
AndrzejS pisze: też mam tak zamontowany zbiornik i żadnych wierceń nie było. wszystko ok.
Kolego a mógłbyś zamieścić zdjęcia jak to u Ciebie wygląda?
jak wjadę na kanał to zrobię.

krzysiek82

#289 Post autor: krzysiek82 »

AndrzejS pisze: jak wjadę na kanał to zrobię.
Dzięki, a przy okazji jak będę w okolicy będzie :piwo:
Mam jeszcze do Ciebie pytanie, bo twoja zafira jest z podobnego rocznika co mój czy też występuje u Ciebie rdza na niektórych śrubkach? jak np na poniższych zdjęciach?

Obrazek

śrubki przy mocowaniu pałąka maski
Obrazek

śrubki oraz blaszka trzymająca linikę otwierania maski przy pasie przednim.
Obrazek

Auto jest bezwypadkowe, nigdzie nie malowane nie pływało bo progi i podłużnice wewnątrz suchutkie bez żadnej korozji podobnie się ma reszta karoserii zero rdzy.

AndrzejS

#290 Post autor: AndrzejS »

nie zauważyłem ale sprawdzę.

fabidan

#291 Post autor: fabidan »

Panowie pytanie z innej beczki. Mianowicie chodzi mi o wskazania komputera przy spalaniu LPG. Na ile te wskazania są zgodne z rzeczywistymi? Czy komputer nie przekłamuje w jakiś sposób (wskazując mniejsze/większe spalanie)? Porównywał może ktoś średnie spalanie wg wskazań kompa ze sposobem tradycyjnym (litry gazu/ ilość zrobionych kilometrów)?

emjot

#292 Post autor: emjot »

W oczywisty sposób przekłamuje, jeśli instalacja ustawiona jest prawidłowo (nie za ubogo lub za bogato), to powinien pokazywać ile przy takim samym trybie jazdy paliłby PB. Najlepiej to się sprawdza w trasie, mi wychodzi realne spalanie LPG 15-20% większe niż wynikałoby to ze wskazań komputera - i tak powinno też być. Przy jeździe po mieście może być to zaburzone (spalanie realne LPG bliższe temu, co pokazuje komputer), gdyż używamy PB do odpalenia i zimową porą przy moim trybie jazdy ok. 1,5l PB dodatkowo silnik pali (a komputer nie rozróżnia spalanego paliwa)

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#293 Post autor: arebuk »

u mnie komp zawyża - śr. spal. pokazuje 11l, a w rzeczywistości jest to ok. 10,1-10,2l/100km
emjot pisze:W oczywisty sposób przekłamuje, jeśli instalacja ustawiona jest prawidłowo (nie za ubogo lub za bogato), to powinien pokazywać ile przy takim samym trybie jazdy paliłby PB.
- jakoś mnie to nie przekonuje

emjot

#294 Post autor: emjot »

arebuk pisze:u mnie komp zawyża - śr. spal. pokazuje 11l, a w rzeczywistości jest to ok. 10,1-10,2l/100km
A ile na 100 pali Ci PB?

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#295 Post autor: arebuk »

ok. 9l, ale za dużo na Pb nie pojeździłem - po zakupie dosyć szybko założyłem LPG

emjot

#296 Post autor: emjot »

Raczej chodziło mi o to ile Ci pali teraz PB na 100km (na rozgrzanie silnika), już po zainstalowaniu LPG.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#297 Post autor: arebuk »

emjot pisze:Raczej chodziło mi o to ile Ci pali teraz PB na 100km (na rozgrzanie silnika), już po zainstalowaniu LPG.
czyli ile pokzauje kompw czasie jazdy na Pb ??

AndrzejS

#298 Post autor: AndrzejS »

krzysiek82 pisze:
AndrzejS pisze: jak wjadę na kanał to zrobię.
Dzięki, a przy okazji jak będę w okolicy będzie :piwo:
Mam jeszcze do Ciebie pytanie, bo twoja zafira jest z podobnego rocznika co mój czy też występuje u Ciebie rdza na niektórych śrubkach? jak np na poniższych zdjęciach?

Obrazek

śrubki przy mocowaniu pałąka maski
Obrazek

śrubki oraz blaszka trzymająca linikę otwierania maski przy pasie przednim.
Obrazek



Auto jest bezwypadkowe, nigdzie nie malowane nie pływało bo progi i podłużnice wewnątrz suchutkie bez żadnej korozji podobnie się ma reszta karoserii zero rdzy.

u mnie śruby czarne nie ma rdzy.

Awatar użytkownika
Timix
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2010, 09:40
Lokalizacja: Małop/Śląsk
Model:

#299 Post autor: Timix »

Witam. Szanowną brać mam pytanko założyłem do mojej Zofi staga 300 plus i zaczeło wywalać checka ponoć siada sonda lambda jak pokazywał mi wykres gazownik nie daje sinusoidy tylko pracuje jak chce ja mam pytanko bo mamy 2 sondy czy one się różnią między sobą czy na przykład dało by się je zamienić miejscami . Wcześniej jak to zwykle bywa takich objawów nie było . Pozdrawiam. :?

kicaj

#300 Post autor: kicaj »

witaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”