Dodatki do paliwa do silników diesla

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#31 Post autor: olo018 »

Witam ja stosuje co kilka tankowań Liqui Moly o symbolu 1052 to środek do 2taku ale w DE były robione testy dodatków i ten jest najlepszy ale wszystkie dodatki gdy są dawkowane nie tak jak zaleca producent nie spełniają swojego zadania!.
Ja dolewam ok200ml na cały bak czyli ok54l,odczuwalna bardziej miękka praca silnika .

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: dampat »

jaki dodatek polecacie do co by można było wlewać ostatnio w zimę używałem https://www.draken.com.pl/saab/dodatki- ... 0st-c.html i spalanie na postoju zmalało z 0.9 na 0.7 nie wiem czy to przez ten dodatek?

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#33 Post autor: thor_ »

Wg mnie rozgrzany silnik diesla, w przypadku 2.0 DTL, bez żadnych dodatków nie powinien chcieć więcej niż te 0,4-0,5 litra na godzinę. Ty masz nowszy silnik więc nie wydaje mi się żeby powinien chcieć więcej. Raczej sprawdź parametry pracy silnika zamiast lać wynalazki. Wg mnie albo silnik nie pracuje jak powinien, albo komp i czujniki coś kombinują.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 14:07 przez thor_, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: tomek evo »

Zwiększone zużycie na postoju bardzo często jest wynikiem zabrudzonego - zanieczyszczonego układu wtryskowego i zapieczonych-przedryblowanych wtryskiwaczy. Bardzo często po zastosowaniu odpowiedniej chemii chwilowe spalanie spada i bardzo możliwe, że tak również jest w tym przypadku, chociaż tego konkretnego środka bym sobie na pewno do baku nie wlał. 0,9 l to jest zdecydowanie za dużo. 0,7 to już bardziej akceptowalny wynik, choć powinno być ok. 0,5-0,6 l a nawet mniej.
Błędne odczyty zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli jest za dużo to jest jakaś przyczyna.

dampat
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 04 sie 2013, 13:43
Imię: Damian
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#35 Post autor: dampat »

tomek evo pisze: 31 sie 2018, 16:07 Zwiększone zużycie na postoju bardzo często jest wynikiem zabrudzonego - zanieczyszczonego układu wtryskowego i zapieczonych-przedryblowanych wtryskiwaczy. Bardzo często po zastosowaniu odpowiedniej chemii chwilowe spalanie spada i bardzo możliwe, że tak również jest w tym przypadku, chociaż tego konkretnego środka bym sobie na pewno do baku nie wlał. 0,9 l to jest zdecydowanie za dużo. 0,7 to już bardziej akceptowalny wynik, choć powinno być ok. 0,5-0,6 l a nawet mniej.
Błędne odczyty zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli jest za dużo to jest jakaś przyczyna.
A co byś polecił na zime?

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: tomek evo »

Archoil AR6350 + AR6900D-max.

mikolay
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 31 paź 2018, 15:11
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Kołobrzeg
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI 2006
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#37 Post autor: mikolay »

tomek evo pisze: 31 sie 2018, 16:07 chociaż tego konkretnego środka bym sobie na pewno do baku nie wlał.
A mnie mechanik polecił dokładnie ten. Mówi, że przetestował sam i od lat poleca. Równiejsza praca silnika, mniejsze spalanie i do tego ratował tym dodatkiem z bdb skutkiem kilka razy wtryskiwacze przed regeneracją.
Mówimy o "Xeramic diesel -40"

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#38 Post autor: KAMUI »

A co sadzicie o KLEEN-FLO? Taki w zielonej butelce.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#39 Post autor: Tazz »

KAMUI pisze: 01 gru 2018, 13:28 A co sadzicie o KLEEN-FLO? Taki w zielonej butelce.
Ja to używałem zeszłej zimy, większych problemów z odpalaniem nie miałem, więc jest chyba :ok:
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#40 Post autor: KAMUI »

Pytałem, bo myślałem, że tylko u mnie się sprawdziło. Korekty wtryskiwaczy u mnie się poprawiły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”