Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
dejna

#301 Post autor: dejna »

ekmir pisze:Czy Fulda Ecocontrol top opona całoroczna?
Z jej opisu wynika, że to opona letnia.
masz racje... ja troche zasugerowałem się wypowiedzią o oponach całorocznych...

generalnie Nokian, Firestone i Fulda to opony z podobnego przedziału klasowego i w podobnych cenach.. Nokian ma troszkę inny bieżnik...

jednak najlepiej jakbyś przeczytał opinie użytkowników na stronach sklepów z oponami gdyż będziesz miał wtedy na pewno lepszy pogląd i więcej opinii...

byncek85

#302 Post autor: byncek85 »

ja nie uwarzam takiego czegos jak opona caloroczna!!!

bo to nienadaje sie do niczego,opona albo jest na lato albo na zime !!!

jak jest cos do wszystkiego to znaczy do niczego !!!!
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 18:08 przez byncek85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#303 Post autor: raszmen »

Fakt jest taki że co jest do wszystkiego to jest do niczego(jak napisał kolega ronin). Ja w zeszłym roku wrzuciłem pirelli P7 i nie jestem z nich zadowolony. Są dośc głośne i twarde. O ile zimówki pirelli są bardzo dobre to letnie z tej firmy nie są rewelacyne.

dejna

#304 Post autor: dejna »

Panowie, prosze trzymajmy się tematu opon letnich... bo wszyscy się troche rozpędziliśmy i kilka ostatnich postów jest już tylko o oponach całorocznych...

pozdr

Anony Mous

#305 Post autor: Anony Mous »

A do alusów 17stek jakie oponki do zosi pasują ??

Woytas

#306 Post autor: Woytas »

tEREk pisze:A do alusów 17stek jakie oponki do zosi pasują ??
Do ZB
225/45 R 17

Goodyear EFFICIENTGRIP 225/45R17 91 W
Yokohama AVS dB V550 225/45R17 91 Y
Barum Bravuris 2 225/45R17 91 W FR ZR
BFGoodrich G-Force Profiler 225/45R17 91 W
Dunlop SP SPORT 01 225/45R17 91 W
i wiele innych do wyboru :lol:


P.S.
A co do dywagacji nt opon z Chin.

Z racji mojego dawnego zawodu (taxi) kupiłem sobie kiedyś komplet opon firmy NANKANG, no bo tanie a i tak na TAXI to ja je zedrę szybciutko, itp. . ..... i tu miałem bardzo pozytywne doświadczenie, opony były ciche, miały bardzo dobrą przyczepność (również na deszczu) a i zużywały się w tempie droższych odpowiedników.
Nie namawiam specjalnie na made in china (z zasady, a te opony są chyba z Tajwanu) ale tu się pozytywnie zaskoczyłem.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 10:41 przez Woytas, łącznie zmieniany 4 razy.

Anony Mous

#307 Post autor: Anony Mous »

O wielkie dzięki :) szykuje się na następny sezon ;)

kubik_CDTi

#308 Post autor: kubik_CDTi »

Continental Premium Contact 2,kupiłem po CPC które były oponami pierwszego montażu i okazały się oponami dobrymi,jednak po 2sezonach bieżnik zszedł praktycznie do znaczników i pojawiły się problemy z wyważaniem.
2ki to inna klasa,Ciche,dość komfortowe,świetnie trzymają na zakrętach szybciej kierowca wymięknie jak się pośliźnie,nawet ruszając trzeba się postarać,żeby popiszczeć po prostu premium klasa.
Na mokrym to samo,ogólnie nie zauważam wad tych opon ;)
Pozdrawiam

cebu

#309 Post autor: cebu »

Polecam Bridgestone Turanza ER300 , jestem z nich zadowolony

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#310 Post autor: opelmen »

kubik_CDTi pisze:Continental Premium Contact 2,kupiłem po CPC które były oponami pierwszego montażu i okazały się oponami dobrymi,jednak po 2sezonach bieżnik zszedł praktycznie do znaczników i pojawiły się problemy z wyważaniem.
2ki to inna klasa,Ciche,dość komfortowe,świetnie trzymają na zakrętach szybciej kierowca wymięknie jak się pośliźnie,nawet ruszając trzeba się postarać,żeby popiszczeć po prostu premium klasa.
Na mokrym to samo,ogólnie nie zauważam wad tych opon ;)
Pozdrawiam
Podzielam opinię kubik_CDTi, mam również takie Continelntalki i są wg mnie pierwsza klasa, tak jak przedmówca opisał. Ciężko Zosię wyprowadzić z "równowagi" :)
Obrazek
Obrazek

Zdzich

#311 Post autor: Zdzich »

jacek2308 pisze:Michelin ENERGY 195/65R15 i przyczepność na mokrym jest super
Szczera prawda , w deszczu :driver: jak po sznurku
jacek2308 pisze:zdarza im się piszczeć
szczególnie jak się włączam do ruchu :lol: ogólnie piątka z plusem dla michelina

tomek złoto

#312 Post autor: tomek złoto »

Panowie mam zapytanie .
poszukuję felg stalowych 5 śrub 15 do mojej zosi
mam jedną z zapasu bo założyłem gaz i mam dojazdowe i szukam jeszcze trzech
czy ktoś poratuje. :driver:

darkp1

#313 Post autor: darkp1 »

Proszę: KLIK

rafalle

#314 Post autor: rafalle »

kaliope pisze:
Uniroyal MS Plus 66 205/55 R16 91 T za 300zl

lub

Firestone WINTERHAWK 2 205/55 R16 91 T za 310zl
dlaczego wybrałeś taki index wytrzymałości , ja kupiłem autko z oponami 94 , teraz kupilem nowe także z klasą wytrzymałości


btw.
letnie mam BF Goodrich g-Grip 205/55 R16 94V (300pln/sztuke) - przejechałem na nich 15kkm i jestem BARDZO ZADOWOLONY
zimówki kupiłem Bridgestone lm25 i nie jestem zadowolony - następne będą continentale lub kleberki

Anony Mous

#315 Post autor: Anony Mous »

rafalle pisze:
kaliope pisze:
Uniroyal MS Plus 66 205/55 R16 91 T za 300zl

lub

Firestone WINTERHAWK 2 205/55 R16 91 T za 310zl
dlaczego wybrałeś taki index wytrzymałości , ja kupiłem autko z oponami 94 , teraz kupilem nowe także z klasą wytrzymałości


btw.
letnie mam BF Goodrich g-Grip 205/55 R16 94V (300pln/sztuke) - przejechałem na nich 15kkm i jestem BARDZO ZADOWOLONY
zimówki kupiłem Bridgestone lm25 i nie jestem zadowolony - następne będą continentale lub kleberki
taki index przewiduje producent. Wiadomo, że 94 będą mocniejsze....ale droższe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”