[A] + [B] Zmiana języka w kompie na polski

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#361 Post autor: Rafoooo »

Czyli w liście języków pozostaje bez zmian? .... a po zmianie języka na polski Op-Com'em? :mysli:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#362 Post autor: Mawerix »

Po wyjęciu bezpiecznika w menu nie przybyło polskiego języka.
Op-comem sprawdzę wieczorem ale choćby się udało jazda bez sprawnego panelu klimy o tej łoże roku to wyzwanie.

EDIT:

Niestety u mnie nie działa spolszczenie Zośki po "wyłączeniu" panelu klimatyzacji i zmianie języka op-comem. Nikt nie ma polskiego menu w Zafirze :?: pytam bo ja małem Zafirę z salonu z 2006r. i ma polskie menu ale jednak obecną też mam z Marimexu a ta niet gawari po Polsku.

Przy okazji zabawy op-comem wpadł tempomacik :D
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 19:41 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#363 Post autor: Sumik »

Ja i siebie Opcomem moge ustawic turecki/polski i dziala. Jednak po wyjeciu kluczyka zostaje polski ale do momentu gdzie nie poprosi o plyte i instalacje jezyka. I tak jest za kazdym razem. Nie sprawdzalem jak to sie zachowa po wymianie panelu klimy. Moze sprawdze dzisiaj :)

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#364 Post autor: rafant4011 »

Daj znać, jeśli to przejdzie to podaj nr, tego panelu :>

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#365 Post autor: Sumik »

Tak więc, za przeproszeniem "du**" .
Zmieniłem kraj na turcja/polska. Zmieniłem język na polski, programuj i nic...
Pokazał się polski, a radyjko oddało mi płytkę od navi i poprosiło o płytkę z polskim. Po podmianie panelu klimy tak samo. Nic nowego się nie wydażyło.
Z tego co pamiętam to mam gdzieś płytke z navi i dodatkową płytkę z językami do wgrania ( kiedyś przez przypadek wgrąłem holenderski czy coś takiego). Wrzucę płytkę na kompa i zobaczę co na niej się znajduje. Może uda się jakoś podmienić znaki w którymś języku i nagrać nową kompilację. Sie zobaczy.
No chyba że jest ktoś w posiadaniu płytki z j. polskim i jest w stanie jej użyczyć. Nie wydaje mi się to jakieś bardzo skoplikowane. Przeciez sprzedawali Zośki w polskich salonach z polskim językiem... Musi się dać :mysli: Jesteśmy polakami, napewno znajdzie się jakiś patent na obejście tego problemu :)

bodek510
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:53
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Roztocze LTM
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#366 Post autor: bodek510 »

U mnie syn zmienił język na polski ale tylko w nawigacji, niestety lektorka ma braki w wykształceniu i mówi " a teraz jedź dwa kilometrów prosto" :lol: . Instalował to z płyty jakimś programem z neta.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#367 Post autor: rafant4011 »

bodek510 pisze:U mnie syn zmienił język na polski ale tylko w nawigacji, niestety lektorka ma braki w wykształceniu i mówi " a teraz jedź dwa kilometrów prosto" :lol: . Instalował to z płyty jakimś programem z neta.
jet to tak zwane spolszczenie navi ;)

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#368 Post autor: mariusz_technik »

Jak to jest tak do końca

Miałem zafire A z 2003 roku,i polski mi wgrali we Wrocławiu na przemkowskiej

Teraz ma zafire b z 2006r, radio cd70 z navi, i nie ma Polskiego? Wszystko miałem po Niemiecku, na szczęście w teczce auta znalazłem płytkę z innymi językami - nie było Polskiego, ale chociaż zmieniłem na angielski. Mam op-coma, ale jeszcze nie próbowałem zmieniać języka na Polski,dopiero rano się dobrałem do złącza (ściągnięcie popielniczki, śrubka, blacha, a potem plastik - łatwo poszło) i coś sobie tam przeglądałem.

Jak uda się ten Polski op-comem ustawić, to rozumiem że później on "zginie" po wyciągnięciu kluczyka. Czyli pewnie radio nie dostaje napięcia wtedy (nie ma jakiegoś podtrzymania na którymś układzie). Czy jakiś elektronik nie może tego zrobić? Tzn zrobić to podtrzymanie napięcia, żeby Polski nie zniknął? Na przemkowskiej powiedzieli mi, że do tego radia mogą tylko nawigację zrobić po Polsku, a kompa niestety nie


PS: A gdzie wy macie w op-comie możliwość zmiany języka? Nie znalazłem tego


aaa
takie coś znalazłem w jakimś starym temacie chyba z 2011r:


"możesz skontaktować sie z kolegą DJ_Tomcat ( www.opel-navi.pl ), który jest autorem całkowitej wersji spolszczenia radia, navi, tel. kom. oraz BC - niestety nie udostępnia oprogramowania do samodzielnej zmiany języka - trzeba pojechać do niego lub wysłać radio (oczywiście wszystko odpłatnie)"

napisałem do tego kolegi, zobaczymy...a już miałem klikać na allegro po płytkę za 25zł z samą nawigacją po Polsku
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 13:06 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#369 Post autor: Mawerix »

Zupełnie przypadkiem przy wymianie panelu z włącznikiem na sport potwierdzam jest polskie menu do czasu podłączenia szarej wtyczki do panelu klimatyzacji, po jej podłączeniu język zmienia się na ustawiony w komplie. Mój panel klimy to RJ3

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#370 Post autor: rafant4011 »

Mawerix pisze:Zupełnie przypadkiem przy wymianie panelu z włącznikiem na sport potwierdzam jest polskie menu do czasu podłączenia szarej wtyczki do panelu klimatyzacji, po jej podłączeniu język zmienia się na ustawiony w komplie. Mój panel klimy to RJ3
testowawłeś to(szara wtyczka) po włączeniu silnika, zgłaszaniu i ponownym włączeniu?

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#371 Post autor: Mawerix »

rafant4011 pisze:testowawłeś to(szara wtyczka) po włączeniu silnika, zgłaszaniu i ponownym włączeniu?
Testowałem to w ten sposób że po południu zmieniłem język, objechałem jeszcze do sklepu (czyli włączony i wyłączony zapłon 2x), zostawiłem auto z odłączonym panelem klimy a rano wsiadam i dalej menu PL, podłączyłem niebieską wtyczkę i dalej PL ale panel klimy nie działał więc dołożyłem szarą wtyczkę panel się włączył a język automatycznie zmienił się na GB.

Jeśli ktoś ma polskie menu, panel automatycznej klimy i był by w stanie sprawdzić nr. panelu ułatwiło by sprawę spolczenia Zafci... tak jak już pisałem kiedyś miałem poprzednią Zafirę z menu PL ale niestety nie mam możliwości sprawdzenia jaki w niej był panel klimy.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2017, 08:13 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#372 Post autor: fredas »

Tak ja mam taki panel ale nie mam dojścia do pl menu ;)
Obrazek
Obrazek

Skasowany użytkownik 6483

#373 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Moja Zocha była wyprodukowana w Gliwicach a dzieki temu mam język polski na kompie :piwo: i to na stałe... :piwo:

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#374 Post autor: Mawerix »

jarecki69 pisze:Moja Zocha była wyprodukowana w Gliwicach
Jak moja wcześniejsza...

Rozmawiałem dzisiaj z romanekdj i od słowa do słowa okazało się że u niego takie efekty dawało fabryczne radio po odłączeniu menu było w PL po podłączeniu zmiana.....

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#375 Post autor: mariusz_technik »

Ja też mam z Gliwic, i wychodzi na to że prostsze wersje bez nawi były z Pl menu, natomiast wersje z nawi - czyli z radiem cd70 czy 90 to już nie ma pl

Kolega dj.tomcat się nie odezwał niestety
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 14:02 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”