[A] + [B] Zmiana języka w kompie na polski

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderatorzy: Tunio999, Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5212
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#376 Post autor: fredas »

Normalnie jakby Polski był za ciężki dla niemiaszków :lol: moja też jest z Gliwic cd70 i musze bazować na ojczystym German ;)
Obrazek
Obrazek

Scooter0812
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 10 kwie 2017, 21:59
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Zawiercie
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#377 Post autor: Scooter0812 »

Panowie a jak wejść w menu i poszukać języka polskiego (ewentualnie turecki sprawdzić) w oplu zafia A, 1.8 125 KW, 2003 r. :piwo:
:zdrowko:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Astra Bertone Cabrio Linea Rosse
Model: Astra
Oznaczenie silnika: Z16
Gender:
Kontakt:

#378 Post autor: Sebu$ »

Scooter0812 pisze:Panowie a jak wejść w menu i poszukać języka polskiego (ewentualnie turecki sprawdzić) w oplu zafia A, 1.8 125 KW, 2003 r. :piwo:
W ZA trzeba podpiąć Tech2, aby zmienić język
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#379 Post autor: mariusz_technik »

i masz 125KM a nie kw :)

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#380 Post autor: aroniusz »

Mawerix pisze: Jeśli ktoś ma polskie menu, panel automatycznej klimy i był by w stanie sprawdzić nr. panelu ułatwiło by sprawę spolczenia Zafci...
Ponawiam pytanie Mawerix-a bo też jestem zainteresowany wymianą panelu klimatronika aby mieć na stałe PL język na stałe, a nie jak teraz do wyłączenia zapłonu.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#381 Post autor: Flora »

aroniusz pisze:
Mawerix pisze: Jeśli ktoś ma polskie menu, panel automatycznej klimy i był by w stanie sprawdzić nr. panelu ułatwiło by sprawę spolczenia Zafci...
Ponawiam pytanie Mawerix-a bo też jestem zainteresowany wymianą panelu klimatronika aby mieć na stałe PL język na stałe, a nie jak teraz do wyłączenia zapłonu.
Możesz sobie podarować poszukiwania panelu klimatyzacji. Masz UWA, w którym nie ustawisz języka polskiego.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#382 Post autor: aroniusz »

:? :cry:
Dzięki za sprowadzenie na ziemię :piwo:

MARK-62

#383 Post autor: MARK-62 »

Mawerix pisze:
rafant4011 pisze:testowawłeś to(szara wtyczka) po włączeniu silnika, zgłaszaniu i ponownym włączeniu?
Testowałem to w ten sposób że po południu zmieniłem język, objechałem jeszcze do sklepu (czyli włączony i wyłączony zapłon 2x), zostawiłem auto z odłączonym panelem klimy a rano wsiadam i dalej menu PL, podłączyłem niebieską wtyczkę i dalej PL ale panel klimy nie działał więc dołożyłem szarą wtyczkę panel się włączył a język automatycznie zmienił się na GB.

Jeśli ktoś ma polskie menu, panel automatycznej klimy i był by w stanie sprawdzić nr. panelu ułatwiło by sprawę spolczenia Zafci... tak jak już pisałem kiedyś miałem poprzednią Zafirę z menu PL ale niestety nie mam możliwości sprawdzenia jaki w niej był panel klimy.
Jakie masz radio i wyświetlacz?

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#384 Post autor: Mawerix »

CD30MP3 + GID

Skasowany użytkownik 23188

#385 Post autor: Skasowany użytkownik 23188 »

Sebu$ pisze:W ZA trzeba podpiąć Tech2, aby zmienić język
https://forum.vectraklub.pl/topic/71588 ... a/?page=44
w linku powyżej piszą, że nie trzeba, ale jest z tym trochę zabawy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#386 Post autor: Dziadek13 »

KrzywdaS pisze:Witam.Przeczytałem chyba wszystkie posty w tym temacie.Elektronikę ogarniam bez problemu .Problem z kąd wziąść program do obsługi wyświetlacza może ktoś z Was ma go u siebie i udostępni.Dziękuję.



Link po niżej nic nie wnosi no może ostatni link w tym poscie.
Jeżeli masz jeden z tych Midów nr to nie ma problemu.

Obrazek

Ja kupiłem ten nr zaznaczony tylko te cztery mają język Polski.
Mając już prawidłowy mid z językiem Polskim bo muszę dodać że jest on zaipletowany w procesorze a nie w pamięci eprom mida i jego nie można dograć no może wymiana procesora z Polskim w midzie ale to nie opłacalne i nie wiadomo czy się uda.Ale jak mamy mida z Polskim to potrzebujemy fejsa vag z małą przeróbką oraz odpowiedni program którym połączymy się z midem i tu też jst pewien problem ponieważ musimy wyprowadzić z mida z pinu 14 przewód który musimy podłączyć do vaga na pin 8 reszta już jak po sznurku,zawsze to taniej jak techem.
Jak znajde coś w tym temacie na moim dysku to zrobie paczke i dam link do tego.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2017, 20:55 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 3 razy.

Samnaprawiam
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2017, 18:22
Imię: krystian
Lokalizacja: Leszno
Auto: Opel Zafira b 1,9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#387 Post autor: Samnaprawiam »

U mnie jak wchodzę w angielski wyświetla: zmiana języka czy chcesz zmienić język na polski? chwila,proszę poczekać. i prosi o płytę
Załączniki
Komunikat[1].jpg
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017, 21:07 przez Samnaprawiam, łącznie zmieniany 1 raz.
Kris

Samnaprawiam
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2017, 18:22
Imię: krystian
Lokalizacja: Leszno
Auto: Opel Zafira b 1,9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#388 Post autor: Samnaprawiam »

a póżniej taki ale płyty niestety nie mam :(
Załączniki
20170822_202514_3385[1].jpg
Kris

Skasowany użytkownik 24733

#389 Post autor: Skasowany użytkownik 24733 »

Witam,
dzwoniłem dzisiaj do serwisu Opla z zapytaniem o zmianę języka. Pan powiedział mi, że może spróbować (koszt 60zł), ale nie wie czy po wyłączeniu i właczeniu zapłonu komputer nie wróci znowu do języka niemieckiego.
Jest to możliwe?
Pytanie jeszcze z innej beczki... co będzie np. po odpięciu akumulatora? Nie wróci znowu na niemiecki (MID)?
I jeszcze jedno. Czytałem, że te zwykłe interfejsy ELM za 40zł dają tylko podstawowe informacje.
A czy to: http://www.motodiagnostyka.com/product_ ... cts_id=504 - daje coś więcej? Można np. zmienić język w komputerze?

To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że nie namieszałem. :)

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#390 Post autor: Mat86radom »

guzik_Darek pisze:Witam,
dzwoniłem dzisiaj do serwisu Opla z zapytaniem o zmianę języka. Pan powiedział mi, że może spróbować (koszt 60zł), ale nie wie czy po wyłączeniu i właczeniu zapłonu komputer nie wróci znowu do języka niemieckiego.
Jest to możliwe?
Pytanie jeszcze z innej beczki... co będzie np. po odpięciu akumulatora? Nie wróci znowu na niemiecki (MID)?
I jeszcze jedno. Czytałem, że te zwykłe interfejsy ELM za 40zł dają tylko podstawowe informacje.
A czy to: http://www.motodiagnostyka.com/product_ ... cts_id=504 - daje coś więcej? Można np. zmienić język w komputerze?

To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że nie namieszałem. :)
Ja miałem zmieniany Techem u magika od Opli za symboliczną opłatą i działa do dziś ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”